Skocz do zawartości

Dodanie FA do auta na stałe.


Italian0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z dodaniem FA do auta NCSem. Dołożyłem elektryczne fotele z pamięciami, zmieniłem lusterka składane na składane z pamięciami, ogólnie wszystko śmiga ale chciałbym przekodować pare funkcji w modułach pamięci lusterek. Dodałem opcje $459, udało mi się i nawet normalnie SM pojawiło się w opcjach, lecz nie mogę dodać FTM i BTM. Ogólnie opcje $313 mam wpisana w VIN ale modułów nie ma na liście, próbowałem usunąć i dodać lecz nic z tego. Opisałby ktoś jak dobrze dodawać FA do auta? Bo te dopisanie 459 to mi i tak jakoś przypadkowo się udało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11pinowe dołożyłem z modułami w drzwiach. Rozgryzłem dodanie FA, już mam SM na stałe lecz nie mam FTM ani BTM choc $313 jest dodane. Z tego co się doczytałem to jest taki problem ze auto mam poliftowe 11/2003 wiec seryjnie były lusterka na taśmę i dlatego NCS nie chce dodać modułu BTM I FTM bo one były sterowane przez moduł komfortu (i tam mam opcje lusterek lecz lusterka nie reagują). Muszę zmienić VIN auta żeby NCS widział ze to auto jest przed liftem gdzie były te lusterka 11 pinowe i żeby dodał mi opcje BTM I FTM. Tylko teraz pytanie, ktoś wie jak to zrobić prosto i szybko żebym niczego nie namieszał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładałem lusterka z taśmami, więc FTM i BTM nie mam na liście.

Nie wiem czy to zadziała, ale spróbował bym zrobić tak:

Wykodować S313 bo ono nie zawsze występowało z FTM I BTM.

Wykodować SM zakładam, że mówisz o opcji S459.

Następnie zakodować tyko S459 i wtedy zastanawiać się czemu nie ma FTM I BTM.

Tak sobie myślę, czy przypadkiem opcja S313 nie zablokowała pojawienia się FTM I BTM bo była dodawana jako pierwsza.

Moim zdaniem po zakodowaniu S459 powinno się pojawić SM, FTM i BTM.

Chyba, że przeszkadza w tym to, że masz polifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spróbuj zrobić tak:

Zostaw $313 i $459. Usuń pierwszą linijkę z FA. Zaczyna się od #, np. #0303

Zamiast tego dodaj #0902 i sprawdź czy pojawią się oczekiwane przez Ciebie moduły.

Wg schematów. Moduły były montowane do 03/2003, później były lusterka na LIN. Należy więc programowi podać datę z przed tego okresu, a ostatnią jest właśnie #0902(wrzesień 2002). Wtedy NCS powinien oczekiwać modułów w drzwiach.

Moduły występowały tylko przy pamięci foteli i ew. składanych lusterkach. Jak lustra były tylko składane to był jeden moduł to obu lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.