Skocz do zawartości

Koła na lato 21"


daaanielt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji tego, że obecnie mam felgi 20 cali y-spoke 469M, które wymagają lekkiej renowacji, a 2 opony letnie mam zjedzone noszę się z zamiarem zostawienia tych kół na oponach zimowych i zakupem na lato 21".

Czy ktoś ma założone u siebie 21 cali? Jakie są wrażenia z jazdy?

Chodzą mi po głowie felgi OEM 612M (używki), bądź nowe z firm typu Vossen, OZ. Na rynku jest sporo podróbek OEM czy Hamann ale ryzyko jest trochę chyba takie zakładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w F85 X5M latam na fabrycznych 21” i jak najbardziej polecam taki rozmiar.

Zalecam fabryczne , kute koła, gdyż są one po prostu mega pancerne. Te wszystkie aftermarkety są fajne do pierwszej solidnej dziury w drodze.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oponach RFT będzie dosyć "betonowo" na 21". Mój brat ma właśnie taki zestaw, na swojej F15, i dla mnie to jest zbyt twardo.

Jest dosyć spora różnica pomiędzy 21" a 20" jeśli chodzi o komfort.

Osobiście, to chyba bym się skusił na zwykle opony, gdybym miał zakładać 21"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach kiedy akceptowałem diesle, w F15 M50d miałem założone ori 21" M-performance i oczywiście opona non- runflat .

Przedmówca ma 100% rację. Chociaż należy pamiętać , ze obecne opony runflat są o wiele bardziej komfortowe niż pierwsze wypusty - technologia oponiarska ewoluowała. W modelach M ( tych prawdziwych ) problem runflatów nie występuje, bo nie są dopuszczone przez producenta auta.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oponach RFT będzie dosyć "betonowo" na 21". Mój brat ma właśnie taki zestaw, na swojej F15, i dla mnie to jest zbyt twardo.

Jest dosyć spora różnica pomiędzy 21" a 20" jeśli chodzi o komfort.

Osobiście, to chyba bym się skusił na zwykle opony, gdybym miał zakładać 21"

 

Jeśli chodzi o koła 21" biorę pod uwagę tylko nie runflaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kupiłem 21" model 612M opony Michelin Pilot Super Sport przód 285/35 tył 325/30 (zwykłe, nie runflat) i jestem bardzo zadowolony.

W porównaniu do 20" +runflat nie ma spadku komfortu, a i opony są super, ciche, z dużym rantem, bardzo dobrze trzymają na zakrętach i kozacko wyglądają.

240704194_2964155947185739_9115428674421860934_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=45xF8eDa8Z8AX9OmOZt&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=c23ad090ed1cd219aeea64d33b35ad54&oe=614B3628

Edytowane przez daaanielt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zakładał poszerzenia nadkoli do F15 która ich nie ma?


Mam 40D fabrycznie bez poszerzeń, założyłem ori felgi 20 i lipa- opony wystają poza obrys.


Czy oryginalne poszerzenia wchodzą Plug and play? Są otworzy montażowe w nadwoziu?

 

Chodzi ci o te nadkola ktore ida w M-pakiecie? Wg mnie wszystko jest plug and play. Demontujesz tamte i montujesz te mpakietowe.

Mpakietowe sa akurat w kolorze nadwozia wiec musisz to wziac pod uwage. Oraz wez to pod uwage, ze sa to elementy montowane na plastikowe nity jesli chcesz to zrobic na poziomie fabrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bez problemu zamontujesz poszerzenia M pakietowe, zamiast zwykłych.

Dodatkowo można zamówić do ich montażu plastikowe nity białe jeżeli masz auto w białym kolorze, aby wyglądało jak z fabryki, lub oczywiście , zwykłe, czarne.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zakładał poszerzenia nadkoli do F15 która ich nie ma?


Mam 40D fabrycznie bez poszerzeń, założyłem ori felgi 20 i lipa- opony wystają poza obrys.


Czy oryginalne poszerzenia wchodzą Plug and play? Są otworzy montażowe w nadwoziu?

 

podepnę się pod temat ponieważ szukam kół do mojej F15 (listewki w błotnikach są standardowe w lakierze, bez M-paka)

chciałem wrzucić koła 20' lub 21' faktycznie w takim wypadku zachodzi konieczność wymiany tych listw na szersze z Mp?

w takim wypadku wychodzi na to ,że muszę szukać max 19' chyba lub wymienić te listwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale styling 467 to też 19", ale on wymaga również pakietu M, dlatego uważaj jakie felgi.

Styling 452 to 20", a nie wymaga pakietu M :cool2:

 

dzięki za info


jest gdzieś może jakaś rozpiska które wymagają pakietu M a które nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zobacz realeom wpisz swój pojazd i przejdź do zakładki felgi.

Jak klikniesz dany model to masz szczegóły poniżej.

Po 1 zobacz czy w opisie jest coś o dodatkowym elemencie, będziesz wiedział o co chodzi.

A po 2 dla 100% pewności zobacz ET felg, bo te z pakietem mają inne niż standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,


rozumiem, że to będą wszystkie z et 48 jeżeli chodzi o 19?

czyli 20' i 21' odpada lub dodatkowa wymiana listewek ?



ko-a-nie-m-P.jpg


U mnie w aucie jest wersja S3E1A Exterieur-Design Pure Excellence


klepiąc w google pokazuje mi takie felgi w katalogu do tej opcji:

http://bmwfans.info/parts-catalog/F15/Europe/X5_25d-N47S1/L-A/option?s=S3E1A


więc sam nie wiem już co mogę wrzucić a co nie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.