Skocz do zawartości

Czy można włączyć zamknięty obieg powietrza na stałe?


macko42

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Dokładnie rozumiem o co chodzi autorowi tematu a później już się zrobił bałagan bo każdy pisze coś innego.

Np w E91 mogę zamknąć obieg na cały czas podczas jeżdżenia po mieście, nic nie śmierdzi i nikt się nie dusi. Od czasów F serii niestety auto po kilku minutach samo przełącza z powrotem na otwarty co potrafi być mega wkurzające. Automat bazujący na czujniku AUC jest w BMW od lat 90 ale nie wyłapuje smrodu tak czule jak nasz nos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Automat bazujący na czujniku AUC jest w BMW od lat 90 ale nie wyłapuje smrodu tak czule jak nasz nos.

 

Można za "drobną opłatą" podjechać do ASO i zainstalować upgrade'owane filtry kabinowe antysmogowe. Nie wiem jak w G20, ale w F30 się skusiłem i miałem potem wrażenie, że więcej smrodu wlatuje do kabiny niż przy podstawowych filtrach :lol:

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu AC jest do wyboru automatyczny, otwarty, zamknięty. Jak jest zanieczyszczone powietrze to też zamykam

 

ustawienie na zamknięty niczego nie zmienia. Otwiera się po jakims czasie.

Tak to prawda ale to zależy od warunków. Raz bardzo szybko, raz czasami pół dnia się nie zmienia. Najczyściej jeżdżę na auto.

Powietrze jest co raz gorszę i to jest główna przyczyna - są miejscowości na Śląsku - gdzie już nic nie pomaga. Czy jak stoję w korkach w Warszawie - tym bardziej w zimę - połowa aut nie dogrzanych, stare śmierdzące ropniaki - to nawet zamknięcie obiegu nie wystarczy.

Chyba już zbliża się kres wytrzymałości w niektórych regionach kraju na smog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.