Skocz do zawartości

BMW F11. Zamarznięty płyn do spryskiwaczy.


transporter0

Rekomendowane odpowiedzi

Głupie pytanie ale ma ktoś pomyśl co zrobić z zamarzniętym płynem do spryskiwaczy. W zbiorniczku była resztka płynu letniego. Jakiś czas temu dolałem do tego płyn zimowy. Niestety przyszły teraz mrozy i zamarzł. Popmpki nie słychać. Spryskiwacze reflektorów raz zadziałały. Niestety w miejscu w którym teraz parkuję na noc jest - 2 więc nie ma szans żeby odtajał sam. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to rozpuści tylko lód w zbiorniczku a najprawdopodobniej zamarzła pompka bo wogole nie reaguje. Kurcze po dolaniu zimowego wogole nie używałem spryskiwaczy i w pompce i przewodach jest płyn letni. Chyba bez dostania się do zbiorniczka się nie obejdzie. Wie ktoś jak dostać się do zbiorniczka i pompki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozebrać prawe nadkole.

Mnóstwo roboty ... lepiej znajdź gdzieś podgrzewany garaż i wstaw na kilka godzin auto.

Polecam przez cały rok łac tylko płyn zimowy. Robię tak od lat i nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlać podgrzany alkohol

Możesz też spróbować wlać "koncentrat" płynu do spryskiwaczy. Kiedyś miałem podobnie taki do -60. Mi pomogło. Albo najlepiej kup 0.5L (lub więcej) spirytusu 96% i wlej tam. Tylko raczej to nie pomoże od razu.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomoże wlewanie alkoholu bo to lekko rozpuści górną warstwę w zbiorniczku. Zamrożone są przewody, pompka. Ratuje Cię zostawienie auta na parkingu jakimś podziemnym np w galerii handlowej. Przerbiłem z kolegą walkę na powietrzu o odmrożenie. Fakt odmroziliśmy ale dłonie. Ps. nawet wrzątek laliśmy z czajnika i też to nie pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa autostradą 3 godziny i po problemie. :cool2: Dzięki serdeczne za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.