Skocz do zawartości

on board computer - można wstawić większy?


adi0583

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam jedno pytanko. Mam e36 w ubogiej wersji, na wewntrznym kompie mam tylko przyciski 1,10,100,1000 oraz check, set/res, uhr i datum czy jak wstawie taki komp to te pozostale funkcje beda wyswietlac informacje?http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=25985717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zamiar tak wlasnie zrobic i z tego co wiem da sie go podlaczyc ale to nie takie proste 1sza sprawa pelny bord ma dwa gniazda a my mamy w swoich tylko jedno trzeba sie z tym jakos uporac poczekamy moze ktos lepiej zorientowany wypowie sie an ten temat............
Wojz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

W e36 były stosowane 4 różne wersje "komputerka" :

1. temperatura zewnętrzna / zegarek

2. check control / temperatura / zegarek

3. check control / zegarek >>> taką Ty posiadasz

4. tzw. On-Board Computer (pełna wersja czyli check, temperatura, zegar i przeliczanie zasięgów , średnie spalanie i inne ;) ) >> ten jest na allegro.

 

Wszystko da sie podłączyć ;) ( nie bedziesz miał tylko temperatury zewnętrznej - musisz dołożyć czujnik ), pozostałe funkcje to kwestia podłączenia dodatkowych sygnałów, tutaj jest opis : http://www.geocities.com/e36rulz/OBCconversion.html

 

Powodzenia w przeróbkach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć.

 

Poczytałem troche o OBC na forum i stwierdziłem, że czas brać się do roboty i zmieniać komputer. Aktualnie mam 3 model-prawie pełen, ale ładniej będzie wyglądał OBC... Jak skończe prace to napisze co z tego wyszło :wink:

 

Pozdro 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że poczta istnieje ale...

Tych komputerów jest bardzo dużo w obrocie i większość z nich jest uszkodzona. Najlepiej jest sprawdzić co się kupuje. Podpiąć jedną kostkę (bo drugiej jeszcze nie posiadam hehe :D) i zobaczyć czy wszystko jest ok. Jaką mam gwaranje, że komputer będzie w pełni sprawny, a w razie jakich kolwiek problemów będę mógł go odesłać i dostne zwrot pieniędzy?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie podłącze do tematu - nie mam wogole komputera zamiast niego zegarek, czy ktos jest mi w stanie odpowiedziec czy da sie fizycznie wsadzic w jego miejsce komputer chociażby ten najprostszy i technicznie go ustawic ??

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wstawiania komputera zamiast zegarka badz poszerzania komputera na wyzszy model byl juz omawiany. Sam wczoraj znalazlem to na forum... co prawda bylo po angielsku ale posiedzialem troszke i przetlumaczylem. Jest mozliwe wstawienie komputera zamiast zegarka jak i zmiana komputera na lepszy. Trzeba polozyc pare nowych kabli ale jest to mozliwe. Wszystko jest podane na tej stronce: http://www.geocities.com/e36rulz/OBCconversion.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Musialbys sprawdzic czy w ogole przy zegarku jest taka wtyczka. Na pewno prosto jest wstawic ten komputer bez A-TEMP. A-Temp i Check Control beda wymagaly duzo wiecej pracy. Do A-Temp potrzebnyby byl czujnik temp zewnetrznej a przy Check Control bardzo duzo roboty z kablami... Ale oczywiscie da sie to zrobic wystarczy chciec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie bylo to walkowane setki razy,jeszcze raz powtorze ,musicie sprawdzic za zagerkiem (lub komputerem ) czy macie wtyczki dlugosci 3cm X 1.5 cm ,jedna jest czarna druga biala.Czarna wtyczka sluzy do podlaczenia kompa z checkiem i temp , jezeli chcecie miec pelny komp ( spalanie itd ) to musicie miec jeszcze biala wtyczke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.