Skocz do zawartości

f11 525d xdrive - wibracje na ciepłym silniku


Rez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem założyć kolejny temat dotyczący wibracji auta, bo mój problem jest nieco inny od opisywanych w pozostałych wątkach.

U mnie wibracje występują tylko na ciepłym silniku. Czasem potrafią być bardzo odczuwalne w samej fazie nagrzewania jak silnik ma 70-90 stopni, rzuca autem jakbym jechał na niewyważonych kołach.

Gdy silnik osiągnie temperaturę roboczą wibracje są mniejsze i ograniczają się do lekkiego mrowienia podczas jazdy ze stałą prędkością w przedziale 100-130 km/h.

Drgania występują niezależnie od obrotów silnika, po przerzuceniu biegu łopatkami na niższy/wyższy ich częstotliwość pozostaje bez zmian.

Wibracje nie mają nic wspólnego z kołami, bo wystarczy zdjąć nogę z gazu, przerzucić skrzynię na N i od razu ustają.

Co ciekawe, auto wibruje także podczas schodzenia z obrotów i wytracania prędkości w tym samym przedziale.

Problem pojawił się gdy zrobiło się zimno i jest moim zdaniem w 100% uzależniony od temperatury. Auto gdy jest zimne jeździ idealnie przy każdej prędkości.

W związku z tym mam pytanie - jaki ruchomy element reaguje wibracjami na prędkość jazdy (ale nie obrotową silnika!) i ma bezpośredni związek z temperaturą zewnętrzną oraz silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wtryski. Sprawdziłem. Na najgorszym mam korekcję -0.3. Przy tych mrozach auto zaczęło jeździć jeszcze gorzej i wibracje czuć praktycznie przy każdej prędkości.

Przeskanowałem je ISTĄ i pojawił się nowy błąd: 440102 Transfer Box (VTG): Oil wear, który wskazywałby, że olej w skrzyni rozdzielczej jest do wymiany. Wtedy wpadłem na pomysł żeby odpiąć przedni napęd i zobaczyć czy to on nie jest źródłem wibracji. Żeby to zrobić wystarczy wyciągnąć jeden bezpiecznik (nr 138). Po jego wyjęciu auto zaczęło jeździć IDEALNIE :shock:

Zero wibracji, hałasów, szarpania w pełnym zakresie obrotów. W związku z tym pytanie zasadnicze: czy sama wymiana oleju może w tym przypadku pomóc czy kwestia wibracji to jakiś grubszy temat i mam np.: reduktor do regeneracji? Czy ktoś już przerabiał ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą że takie wibracje powstają też od wywalonych półosi ,teraz jak jest dużo śniegu i przód musi ciężej pracować (a półosie są wywalone) to częściej i mocniej wibruje, ale to tylko taka spiskowa teoria :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju na ori BMW i kalibracja pomogły na dwa dni. Wibracje wróciły tylko w innym przedziale prędkości. Najbardziej stały się odczuwalne na wysokich biegach poniżej 2000 obrotów. Mechanik sprawdził przy okazji półosie i powiedział, że nie ma luzów. Stojąc przed wyborem regeneracji reduktora za ponad 3k a wyłączeniem przedniego napędu wybrałem to drugie i kupiłem licencję xDelete. Operacja trwała 3 minuty, teraz auto jeździ bez zastrzeżeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym wyłączeniem napędu ??

Za pomocą xDelete flashuje się program sterownika xdrive, który pozostaje stałe rozłączony. Samochód jeździ RWD tyle że ma wtedy niepotrzebne graty od przedniego napedu.

Szkoda że nieda się tego zrobić na przykład pod jeden przycisk ulubionych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O co chodzi z tym wyłączeniem napędu ??

Za pomocą xDelete flashuje się program sterownika xdrive, który pozostaje stałe rozłączony. Samochód jeździ RWD tyle że ma wtedy niepotrzebne graty od przedniego napedu.

Szkoda że nieda się tego zrobić na przykład pod jeden przycisk ulubionych...

Da sie, trzeba kupic m5, napedy sie naprawia a nie wylacza. Ktos kiedys kupi tego ulepka sadzac ze ma 4x4, przeciez kolega nic nie powie, a bedzie rwd,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O co chodzi z tym wyłączeniem napędu ??

Za pomocą xDelete flashuje się program sterownika xdrive, który pozostaje stałe rozłączony. Samochód jeździ RWD tyle że ma wtedy niepotrzebne graty od przedniego napedu.

Szkoda że nieda się tego zrobić na przykład pod jeden przycisk ulubionych...

Da sie, trzeba kupic m5, napedy sie naprawia a nie wylacza. Ktos kiedys kupi tego ulepka sadzac ze ma 4x4, przeciez kolega nic nie powie, a bedzie rwd,

To czuć od razu, ale generalnie zgadzam się że auto powinno się naprawiać a nie kastrować.

To nie Passat, chociaż ceny już tak spadły że...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
to na chwile wylaczasz czy na zawsze i juz nie naprawiasz ?

Mam zamiar sam naprawić skrzynkę zgodnie z tą instrukcją: https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1426356. Jest trochę zabawy, ale koszt zestawu naprawczego, to 300 dolców, więc warto spróbować. Teraz auto jest w ciągłym użyciu i nie mam opcji żeby postawić je na tydzień do garażu, więc szukałem szybkiego rozwiązania.

 

Ktos kiedys kupi tego ulepka sadzac ze ma 4x4, przeciez kolega nic nie powie, a bedzie rwd,

Nie znamy się, ale widzę, że lepiej ode mnie wiesz co zrobię z autem. Ja z kolei założę, że to, co piszesz musi wynikać z negatywnych doświadczeń z używanymi samochodami, więc możemy zrobić tak, że jak będę sprzedawał swoje BMW wyślę Ci link na PW i będziesz miał okazję pierwszy raz w życiu kupić coś, co nie jest ulepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje doswiadczenia nie wynikaja ze stycznoscia z autami uzywanymi, ja wiem jak je sprawdzac, a jedynie z klientami, ktorym auto nie przeszlo przegladu bo nie bylo napedu 4x4, o czym nie wiedzieli bo jakis cwaniak je programowo wylaczyl. Na PW nie wysylaj nic, nie jestem zainteresowany f11, przeszly dwie, prywatnie przez moje rece i dziesiatki przez warsztat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.