Skocz do zawartości

F33 435I 2014 M Performance kit


Greyman667

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Nalepki ///M na zaciskach masz nie w tę stronę. I są krzywe.

 

Raczej nikt z lupą nie będzie stać i sprawdzać czy naklejka na zacisku jest idealnie docięta :wink:

 

Gdzie kupiłeś te dokładki pod tylny zderzak? Jesteś z nich zadowolony?

Pytam ponieważ myślę nad zakupem kompletu dokładek (przedni spliter, lotki pod progi i właśnie pod zderzak jak u Ciebie) od Maxton Design do mojej i rozważam różne alternatywy.

 

Zamówiłem z allie, koszt śmieszny bo chyba 50zł a wygląda to nieźle.

 

Świetne posunięcie z tymi hamulcami.

Kolor kapitalny.

 

Dziękuję :) Samochód wygląda dużo agresywniej przez ten kolorek..


Nadszedł czas żeby podjąć decyzję nad zakupem kół zimowych.. Przemyślałem sprawę i szkoda mi jeździć fką zimą ze względu na uszczelki, mechanizm dachu i takie tam :D

Auto trafiło na SPA przed zimowaniem i stoi w ciepłym garażu w oczekiwaniu na wiosnę. Wpadły też nowe opony na tył, które czekają na założenie, wybrałem wyższy profil niż aktualnie jest na aucie żeby były bardziej 'mięsiste'.

Oczywiście są to Michelin Pilot Sport 4s 255/40r19.. Na wiosnę wrzucę je na autko bo te jeszcze można porządnie przepalić przed wymianą :)


20211117-171917.jpg

20211117-171928.jpg

20211117-171935.jpg

20211117-171944.jpg

20211117-171956.jpg

20211117-172006.jpg

20211117-172052.jpg

20211117-172044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

mały update.

Przy 130000km zrobiłem płukankę silnika i wymieniłem olej wraz z filtrem i zalałem dodatek ceratec.

Przez zimę naprawiłem po raz kolejny dokładkę carbonową i wylakierowałem ją bezbarwnym.


20220607-184705.jpg

20220607-203017.jpg

20220511-165529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Czarne odpadają bo jakoś mi nie pasują do tego samochodu, fronty felg są srebrne, lampy i kierunki w lusterkach też jasne kolory więc ta czarna nerka nie do końca mi tu pasuje, dodatkowo podwójne żeberka średnio mi się podobają. Jak już to carbon ale cena mnie zniechęca i to, że przeważnie są z podwójnymi żeberkami :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Auto na ten sezon przeszło duży serwis. Na blacie wybiło 140 000 km i widać było, że powoli zaczyna się sączyć z podstawy filtra oleju. Pod autem niestety uszczelka miski olejowej również zaczęła puszczać przez co spód był cały zapocony.. sprawdzając dalej główny uszczelniacz dyfra też się poddał więc nie było na co czekać i trzeba było wszystko przed sezonem uszczelnić i zweryfikować podzespoły. Przy okazji uszczelniania silnika nowy komplet świec oraz tuleje wahacza bo stare były już spękane.

Wszystkie części OEM BMW poza tulejami wahacza marki Lemforder. Tradycyjnie przed spuszczeniem oleju płukanka silnika. Prace polegały na:

-wymianie uszczelki miski olejowej

- wymiana oringu czujnika poziomu oleju

- wymiana śrub miski olejowej

- wymiana oringów wszystkich spływów przy turbo oraz wymiana opasek zaciskowych przy tych spływach na skręcane (oryginalne po jakimś czasie puszczają i wężykiem można było ręcznie obkręcać)

- wymiana uszczelek podstawy filtra oleju

- wymiana oringów podstawy filtra oleju

- wymiana oringu węża chłodnicy przy podstawie filtra oleju (był już tak spłaszczony, że lekko popuszczał płyn chłodniczy)

- wymiana uszczelek kolektora dolotowego i sprawdzenie stanu nagaru w kanałach ssących ( minimalny nagar więc nie było potrzeby czyszczenia)

- wymiana płynu chłodniczego BMW OE

- przeprasowanie tulei wahaczy

- wymiana świec na Bosch ZR5TPP33

- wymiana oleju na Motul 8100 5w30 i filtrów Mann


Filtr oleju przy każdej wymianie rozcinam i sprawdzam za opiłkami, za każdym razem jest czysty. Po zrzuceniu miski poza małym nagarem na dnie, również nie było śladu po opiłkach, wszystko wyglądało bardzo dobrze, w związku z tym podjąłem decyzję o nie ruszaniu korbowodów w celu kontroli panewek. Były małe problemy ze świecami gdyż po wymianie zaczął wypadać zapłon. Z racji, że po złożeniu silnika na nowych uszczelkach na dzień przed wymianą świec samochód jeździł świetnie byliśmy pewni, że wszystko zostało dobrze poskładane więc winnych należy szukać w układzie zapłonowym. Jak się okazało partia świec, którą zakupiłem była walnięta (być może kurierzy rzucali przesyłką) i na 5-ciu garach wypadał zapłon. Początkowo cyl 1 i 2, następnie cyl 4,5,6. Zakupiony kolejny zestaw tych samych świec z czego jedna upadła mi jak je niosłem na trawie i kolejny raz miałem wypadanie zapłonu ale tym razem tylko na 1 cylindrze. Dokupiłem jedną sztukę i wszystko już pięknie chodzi. Strasznie te silniki n55 są wyczulone na pracę świec zapłonowych a użytkownikom mogą wyskoczyć od tego pierwsze siwe włosy na głowie :?

Wszystkie usterki zostały wyeliminowane poza wyciekiem z dyferencjału na co jestem umówiony 08.05. Szukając warsztatu godnego uwagi i z normalnymi stawkami łapałem się za głowę ile niektórzy się cenią za tę robotę, dodam, że sam uszczelniacz 50zł...

Nie dość, że cena samej robocizny to był kosmos to jeszcze paru próbowało mnie naciągnąć na koszty oleju do dyfra twierdząc, że leje się tylko OEM... a to wychodzi 750zł za sam olej :D :mad2:

Olej jaki zakupiłem to Ravenol DGL 75w85 LS dedykowany do aut ze szperą i odpowiadający w 100% parametrom mega drogiemu BMW Hypoid Axle Oil G1 :duh:


image.jpg

01.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

20230423-114626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Samochód odebrany z wymiany uszczelniacza wałka atakującego w dyferencjale. W końcu na podwoziu zapanowała susza :)

Dół wstępnie wymyty z zabrudzeń po olejach i teraz monitoruję czy wszystko zostało już na nowo uszczelnione :cool2:

Nabita i odgrzybiona klima na sezon więc można śmigać. Trafiłem na świetnego znawce mechanika, który specjalizuje się w naprawach BMW. Przy okazji wymiany uszczelniacza Pan sprawdził stan techniczny auta i ku mojemu ździwieniu, po krótkiej jeździe testowej zauważył, źe na maglownicy jest lekki luz.

Od roku borykałem się z bardzo sporadycznym lekkim szarpnięciem na kierownicy gdy pokonywałem malutkie krawężniki. Sprawdzałem elementy zawieszenia i wszystko ok poza tulejami wahacza, które miały już lekkie pajączki na sobie. Wymiana na nowe trochę to poprawiła ale nadal jednak coś mi nie pasowało. Znajomy mechanik, który naprawiał mi teraz auto stwierdził, że jestem przewrażliwony :)

Okazuje się, że jest to bolączka serii 4 wynikająca ze złego zaprojektowania elementu maglownicy, który poprawili po czasie. W związku z tym umówiłem się na kolejną wizytę i będziemy wrzucać zestaw naprawczy maglownicy i już powinno być idealnie. Ja się zabrałem za odświeżenie elementów carbonowych na aucie.

Dokładka zderzaka oberwała w ubiegłym roku już po raz 3ci i znowu jest połamana. Lakier bezbarwny na końcówkach wydechu zaczął się łuszczyć więc również zostały zdemontowane razem z dokładką i zajmuję się teraz regeneracją tych elementów. Trochę klejenia żywicą, lakier bezbarwny i będą jak nowe :wink: W międzyczasie przeprosiłem się z końcówkami M Performance i na jakiś czas wróciły na auto.

W planach mam również zmianę felg na coś ciekawszego. Te powoli nadają się do regeneracji powłoki lakierniczej i prostowania i jak podsumowałem sobie ile trzeba wrzucić żeby doprowadzić je do stanu idealnego to zdecydowałem się na zmianę i odswieżenie wyglądu auta.

Zawsze mi się marzył wzór 763m, niestety OE są poza zasięgiem cenowym dla mnie i do tego auta za szerokie więc zdecydowałem się na Chiński odpowiednik w czarnym połysku 8,5j oraz 9,5j.


Te, które teraz mam też są jednak Chińczykami i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć, 3 sezon ze mną i jakiś czas w USA i godnie znoszą nasze Polskie drogi, jedna ma minimalne bicie po tym jak złapałem laczka w ubiegłym roku i kawałek jechałem na flaku.


1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z USA to historii zero.



:

:D tiaaaaaaaaa, a z niemiec to full opcja.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z USA to historii zero.



:

:D tiaaaaaaaaa, a z niemiec to full opcja.

 

Historii zero i krzywe jak **** bo składane z 4 sztuk :D

Wczoraj byłem zrobić geometrie 3d po wykonywanych pracach. Nigdy nią jeszcze nie byłem więc zastanawiałem się co wyjdzie a tu się okazuję, że geometria była prawie idealna i auto trzyma wszystkie parametry jakby wyjechało niedawno z fabryki :)


20230515-182537.jpg

20230515-182527.jpg

20230515-131359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te felgi by siadły, jeszcze na tak mięsistej gumie. Damn :norty:

Taki właśnie jest plan. Aktualnie mam naciągnięte opony 235/40 i 255/40. Tył wygląda według mnie świetnie a z przodu japa trochę jest za duża między opona a błotnikiem ale wyższy profil opony wyglądałby już źle, natomiast obniżenie nie wchodzi w grę bo i tak już mam przesrane życie z tą przednią dokładką :lol:


20230516-193446.jpg

20230516-193320.jpg

20230516-193536.jpg

20230516-193451.jpg

20230516-193531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor zaciskow pod kolor obrysowek zderzaka z USA? :mrgreen: :twisted:
  • Lubię to 1

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 21.05.2023 o 15:23, matekBMW napisał(a):

kolor zaciskow pod kolor obrysowek zderzaka z USA? :mrgreen: :twisted:

Tak 😄

Kilometry lecą a ja w końcu zakończyłem pracę nad końcowkami carbonowymi i przednią dokładką.  To już 3cia reanimacja dokładki i z każdą próbą wychodzi coraz lepiej, jeszcze z trzy strzały i będę mógł się tym zająć zawodowo 😆

Pozostaje czekać aż lakier uzyska pełną twardość i będzie można montować.

Filmik z końcówkami nie chcę się otworzyć w drugim oknie więc wrzucam link dla zainteresowanych:

https://www.youtube.com/shorts/-nIE5xOWrN0

 

Edytowane przez Greyman667
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części carbonowe zamontowane. Traciłem już nadzieję, że koła o wzorze 763m będą dostępne w rozmiarach, które mnie interesują i nagle wpadły 😃

Poniżej prezentuję jak to teraz siedzi. Przód 19' 8,5j et35, tył 19' 9,5j et 40. Nowe dekielki i naklejki M już drodze do mnie. Jestem ciekaw co sądzicie o zmianie felg? Generalnie model, który siedział poprzednio 437m postawił bardzo wysoko poprzeczkę. Ciężko dobrać dobrze felgę do serii 4 i moim osobistym zdaniem 437m jest jedną z lepiej leżących felg na tej budzie. Optycznie koła wydają się ogromne i wzór bardzo pasuje do sylwetki 4ki.

No ale od kiedy ujrzałem wzór 763m to zawsze gdzieś tam o nim sobie marzyłem.

Jest agresywniej, przez czarny kolor felgi pięknie przebijają się pomarańczowe oczojebne zaciski. Optycznie wydają się  mniejsze niż poprzedniczki chociaż wszystkie parametry mają te same. Potrzebowałem chwili żeby się przyzwyczaić bo to bardzo duża zmiana 😀 A jakie jest wasze zdanie?

1.thumb.jpg.5a2edb3f07424832f19ade984917ce80.jpg2.thumb.jpg.240a606f211cf46f6db1960ae4ba2b67.jpg3.thumb.jpg.61abdc43770f6ad4f929fb252d76452c.jpg4.thumb.jpg.f63911f8076a938f7a06d7accfba58cc.jpg5.thumb.jpg.d1c56667877d80d034c3cdf1d2433b78.jpg6.thumb.jpg.09c6f1435c80275622085821180c6e9e.jpg7.thumb.jpg.717fe28ef09768685e3dedcc706fa262.jpg9.thumb.jpg.8bcd45060f0e8fc0f81c7a6a28720cfb.jpg10.thumb.jpg.edaf2449349cf683c4cd790384d5a29f.jpg

Edytowane przez Greyman667
zdj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Slawomir napisał(a):

No, teraz auto wygląda jakby straciło 20tys na wartości z tymi felgami 😄 Wiem wiem, nie powinienem nic pisać xD

Nie no właśnie bardzo dobrze, że napisałeś👍 😃 Doprecyzuj tylko co Ci nie odpowiada? Wczoraj zmieniłem felgi i miałem bardzo mieszane uczucia po odbiorze auta, bardzo diametralna zmiana w wyglądzie. Na pierwszy rzut oka bardzo fajnie ale porównując sobie w głowie oba wzory nie mogłem się zdecydować, który robi dla mnie większy efekt WOW. Przyzwyczaiłem się już do wyglądu wzoru 437m i do wieczora byłem przekonany, że wzór 437m jest ładniejszy ale po wizycie na myjni  stwierdziłem, że jednak coraz bardziej zaczyna do mnie przemawiać nowa felga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jedyne co uratuje te felgi to inny kolor, np. gunmetal lub ciemniejszy szary, ale taki, co w nocy nie wygląda na czarny. Z tego co patrzę, te felgi w ogóle są często robione na jasne złoto, też niezły kolor, ale to już nie każdemu pewnie spasuje. No i dekielki do oceny są też ważne, bo ich brak sporo ujmuje, ale to raczej oczywiste 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Zima zawitała więc BMW trafiło do garażu na przeczekanie. No i zaczęło się kombinowanie 😄 Jakiś czas temu zakupiłem nową maszynę polerską DA więc trzeba było ją przetestować.

Jestem w trakcie korekty 1 etapowej, pasta menzerna one step i na to soft99 fusso coat 12 months.

20231123_192041.thumb.jpg.679a5d0c4537a8ad3834ad23fd01c98a.jpg

 

Po przyciemnieniu lamp z przodu nie widział mi się chromowany grill więc dorzuciłem do auta kolejny element w carbonie.

20231204_134758.thumb.jpg.36c4697ba2ddaddff080c46ce37fef57.jpg

20231204_180334.thumb.jpg.973eacf1cce48230612261893bfe00a3.jpg20231204_180506.thumb.jpg.1c260784135bceb440111d931392b9ce.jpg

Z tyłu też planuję małą rewolucję ale na to jeszcze przyjdzie czas żeby Was poinformować, póki co przyciemniona lampa stopu w klapie bagażnika.

20231125_175908.thumb.jpg.4acf15046a40e951a97b87e7e2a6e070.jpg

20231125_175903.thumb.jpg.87f58eacbb178c16b84bd30ceb496719.jpg

 

W planach na pewno wymiana plastiku podszybia, ponieważ stał się kruchy z biegiem lat i pojawiły się ubytki, które strasznie mnie wkurzają.

Chciałbym, również ogarnąć zestaw colourlock do skór i przeprowadzić renowację podłokietnika oraz boczków drzwi, ponieważ skóra w tych miejscach posiada przetarcia.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Greyman667
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.