Skocz do zawartości

Automatyczne przełączanie prędkości tempomatu


Grievous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja widziałem filmik na kanale yt "Pertyn ględzi" i tam prowadzący mówił, że BMW nie wprowadzi w Polsce (na razie) opcji automatycznego dostosowywania prędkości ponieważ polskie przepisy drogowe są zbyt zawiłe (np resetowanie ograniczenia na skrzyżowaniu/rondzie itd.). Ten automat działa (znowu, wg tego prowadzącego) na razie tylko w Niemczech i Austrii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK też to działa. Dostosowywanie prędkości do znaków/danych z GPS'a. Zwalnia też sam przed ostrymi zakrętami lub jak dojeżdża do ronda etc.

 

Najs! Musisz mieć uruchomioną nawigację (czyt. prowadzenie do jakiegoś miejsca), żeby to działało?


Ja takiej opcji na pewno nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK też to działa. Dostosowywanie prędkości do znaków/danych z GPS'a. Zwalnia też sam przed ostrymi zakrętami lub jak dojeżdża do ronda etc.

 

Najs! Musisz mieć uruchomioną nawigację (czyt. prowadzenie do jakiegoś miejsca), żeby to działało?


Ja takiej opcji na pewno nie mam :(

 

Nie. Działa bez ustawienia celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to u mnie tej opcji nie ma w iDrive...


Jaki masz soft w aucie? Jaki rok i miesiąc produkcji auta? Masz asystentów kierowcy professional 5AU, czy zwykłych asystentów + aktywny tempomat?

Mam wciąż 07/2020.54 i opcje 5AU. Jutro jak odbiorę auto z serwisu (naprawa modułu lusterka) to sprawdzę co się stanie, jak spróbuję aktywować automatyczne przejmowanie prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie umiejetność automatycznego zwalniania przed zakrętem poniżej zadanej prędkości w zależności od krzywizny zakrętu - ciekawy Feature. Natomiast to ze zwalnia przed rondem tez jest cool ale czy potrafi przepuścić samochód będący już na rondzie i mający pierwszeństwo? Musiałby być jakiś radar boczny który widzi nadjeżdżający samochód od boku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie umiejetność automatycznego zwalniania przed zakrętem poniżej zadanej prędkości w zależności od krzywizny zakrętu - ciekawy Feature. Natomiast to ze zwalnia przed rondem tez jest cool ale czy potrafi przepuścić samochód będący już na rondzie i mający pierwszeństwo? Musiałby być jakiś radar boczny który widzi nadjeżdżający samochód od boku...

 

Nie, tego nie potrafi. To już mówimy o autonomicznej jeździe na zupełnie innym poziomie.


Poniżej zdjęcia tych opcji w iDrive :


20201229-194235.jpg


20201229-194251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.