Skocz do zawartości

Mycie/Płukanie nagrzewnicy E61 530d.


gofer513

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pękł mi wymiennik ciepła ASB i wymieszało mi płyn z olejem. Kupiłem nowy i płukałem układ kilka razy wodą , poźniej 2 razy środkiem tańszym i raz jakimś lepszym niemieckim i widziałem, że ładnie rozpuściło w zbiorniczku wyrównawczym. Niestety nie mam ogrzewania w samochodzie. jak wyjąłem pompkę dodatkową od webasto cała była zawalona olejem. wydaje mi się że nagrzewnicę również mi zatkało. webasto jest do naprawy bo po włożeniu bezpiecznika cały czas działa wentylator w nim. Myślałem teraz nad odpięciem węży od elektrozaworów co idą do nagrzewnicy i podłączyć zasilający bezpośrednio do sieci wodociągowej żeby to wypłukać bez rozbierania połowy auta. Macie może jakieś inne pomysły na wyczyszczenie nagrzewnicy bez demontowania jej?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Nagrzewnica wypłukana a ciepłego powietrza jak nie było tak nie ma. Po złożeniu wszystkiego do kupy na blacie temperatura 70 st a węże idące do nagrzewnicy chłodne i to wszystkie 3. Jakieś pomysły? Może być tak że piec webasto trzyma i nie puszcza? Bo wydaje mi się że wąż idący na dół od silnika do webasto jest ciepły a wszystkie wchodzące do elektrozaworów są chłodne. Co jeszcze może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak obieg płynu? Chodzi Ci o pompe wody? obieg chyba jest. auto się nie przegrzewa, trzyma cały czas 94-95 st. jak sprawdzić obieg płynu? jest możliwe że webasto jest zatkane i nie puszcza? bo z silnika idzie chyba najpierw na webasto a poźniej dopiero na elektrozawory i nagrzewnicę. chyba że się mylę. Ma ktoś jakiś schemat obiegu płynu chłodniczego do e61 530d z ogrzewaniem postojowym? Edytowane przez gofer513
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg sprawdzisz w zbiorniczku wyrównawczym ,czy cienkim przewodem płyn przelewa się do zbiorniczka.

Jeśli tak masz pewność ,że pompa wody działa jest obieg płynu a układ jest odpowietrzony.


Nie wiem jak jest wpięte webasto w w 530d,ale jeśli jest w szeregu to teoretycznie może blokować przepływ do nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże za elektrozaworami po nagrzaniu auta gorące, na blacie 85-90st. a powietrze z nawiewu ledwo letnie...

 


 

Witam.

Nagrzewnica wypłukana a ciepłego powietrza jak nie było tak nie ma. Po złożeniu wszystkiego do kupy na blacie temperatura 70 st a węże idące do nagrzewnicy chłodne

 

Raz napisałeś, że przewody gorące ,a dmucha letnie powietrze

W kolejnym poście ,że przewody chłodne.

Musisz się zdecydować ,bo nie wiadomo gdzie szukać przyczyny pod maską, czy w środku samochodu.


Przewody maja być gorące przed zaworami i gorące za zaworami (oczywiście ,gdy ogrzewanie jest ustawione na max, a silnik rozgrzany).

Jeśli są to szukaj przyczyny nie pod maską ale w sterowaniu ogrzewaniem, rozdziale powietrza ,klapach itd (zacznij od błędów z inpa.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inpa nie pokazuje błędów oprócz dodatkowej pompki wody. wcześnej wydawało mi się że węże są ciepłe ale w porównaniu do węży silnikowych są w zasadzie zimne. macie schemat obiegu płynu? może być tak że webasto trzyma? wydaje mi się że bezpośrednio z silnika idzie na webasto a poźniej dopiero na elektrozawory. Jak się mylę to poprawcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przepływ przezz nagrzewnicę jest normalny. Po podłączeniu węża z sieci wodociągowej, woda normalnie pzepływa, wywaliło syf, jakieś gluty z olejem i dalej jeci bez problemu. W nagrzewnicy nic nie blokuje przepływu.teraz pytanie czy jest możiwe że trzyma webasto czy raczej elektrozawory? Nie wiem czy webasto jest w układzie szeregowo czy równolegle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie powinno, nawet jak miałem zablokowane przez niedziałająca dodatkową pompkę wody od webasto ogrzewanie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.