Skocz do zawartości

X 3 e 83 jakie oznaczenia felg


przemek2691

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jako że zima się zbliża chce kupić dodatkowy zestaw felg i opony do mojego x3 e 83 2005 r chociaż po vin wykrywa grudzień 2004

Aktualnie auto jeździ na letnich :przód 235/50 R18 tył 255/45 R18.Słyszałem że na zimę podobno lepiej się sprawują 17

O jakich parametrach felg powinienem szukać 17 jakie ET itp? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam seryjne 8x17 et 46 i ostatnio założyłem zimowe opony 215/60, a byly wielosezonowe 235/55. Osobiście wydaje mi się, ze te 215 lepiej by wyglądały na 7,5 calowej :) Ale nie wygląda to źle. Też bede kupował drugie felgi i na pewno bede brał takie jak mam obecnie, ale oczywiscie bardziej atrakcyjny model, choć z tego, co zauważylem, to znalezienie takich felg z takim et, nie jest wcale takie proste :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odzew. Czyli podsumowując 8x17 et 46 R 17 ,opony do tego takie jak podaje tabliczka przy drzwiach, co do wzoru myślałem o styling 112 nawet fajnie wygląda ,ale nie wiem czy coś w granicach 1 tysiąca znajdę używanego .A tak by nie tworzyć kolejnego tematu jakie opony polecacie na zimę do tego auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dziękuje za odzew. Czyli podsumowując 8x17 et 46 R 17 ,opony do tego takie jak podaje tabliczka przy drzwiach, co do wzoru myślałem o styling 112 nawet fajnie wygląda ,ale nie wiem czy coś w granicach 1 tysiąca znajdę używanego .A tak by nie tworzyć kolejnego tematu jakie opony polecacie na zimę do tego auta?

Poszukaj na allegro nowe fele są za 1000-1200 zł a nie jakieś używane kapcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Felgi udało się dostać seryjne 8 J X17 IS 46 . Co do opon Micheline Crossclimate + to są całoroczne ,jednak wolałbym jakieś zimowe z racji że mieszkam w mniejszej miejscowości gdzie są też drogi gruntowe ,z odśnieżaniem takich dróg, jak wiadomo bywa różnie, w przypadku gdyby trochę sypnęło śniegiem. Niby z tym ostatnio problemu niema, ale wole nie być zaskoczony jak nagle mocno popada. Teraz rozmiar, na tabliczce przy drzwiach są dwa dla R17: 235/55 i 215/60, czy dobrze myślę żeby szukać w tym pierwszym rozmiarze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na zimę Nokian Wr a3,gryzły śnieg jak Reksio świeży boczek.Mogę polecić z czystym sumieniem.No ten sezon założyłem Nokian WR Snowprooof,teraz tylko czekać na śnieg.Mam nadzieję że nie będą gorsze od poprzednich.Rozmiar oczywiście 235/55/17.Pozdrawiam z okolic Wisły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc i życzę Wesołych Świąt mam tylko jeszcze jedno małe pytanie Czy 16 tygodni różnicy w dacie produkcji opon ma znaczenie w przypadku napędu do x 3 czy nic nie powinnno się złego z tym dziać ?Bo przyszły mi 3 opony z 47 tygodnia 20 roku i jedna z 31tygodnia 20 roku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.