Skocz do zawartości

E39 528 Inna barwa świateł


Spiderjo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki problem, że jedna lampa (przedlift, ksenon) świeci inna barwą niż druga (prawa bardziej na niebiesko, lewa bielsza), nowe żarniki bosma 6000k nic nie pomogły.

Dodatkowo prawa lampa świeci słabiej i niżej, pomimo ze na ścianie idealna linia odcięcia jak prawa, u diagnosty na urządzeniu pokazuje są są dobrze ustawione.

Wina soczewki, odbłyśnika w prawej lampie? Dodatkowo widzę, ze sa dwie różne przetwornice do ksenonu, jaki to może miec wpływ?


NWQCKEr.png

POaQRwh.jpg

F852Jy3.jpg

Kk544qu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada przy zarowkach (glownych) jesttaka ze obie sie wymienia rownoczesnie. (pomimo ze jedna na przyklad tylko padla) Wymienia sie obie bo ta ktora zostaje, nie swieci juz tak intensywnym swiatlem jak nowa.

Z tego co widze, to masz przetwornice starego typu w prawym reflektorze. Powinny byc obie przetwornicce tego samego typu. (Albo starego, albo nowego typu) Moga (I z tego co widac u Ciebie- sa) roznice konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarniki oczywiście wymienione oba na nowe, nawet jak przekładam je miedzy sobą to barwa sie nie zmiania, czyli to wina przetwornicy?


A co z tym ze jedna świeci niżej ( jak sie stanie na przeciwko to widać to, nawet na zdjęciu ktore wstawiłem), a u diagnosty jest idealna linia odcięcia, tylko zeby prawa oślepiła to trzebasię porządnie schylić, tak jakbyy świeciła za nisko, to może byc wina przetwornicy czy raczej soczewka sie kończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to trochę wygląda na różnie wypalone odbłyśniki.

Dobierz się tam do tego jak się da i zobacz, który ile czarny jest.

Popatrz czy soczewki nie są jakby "mleczne". Mają być przezroczyste idealnie. Jeśli będą takie białe, to może być kurz. On także źle wpływa na ilość światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem problem z nieszczelnym lewym reflektorem. Rozkleilem go, wyczyscilem wnetrze, szklo, odblysniki itd i obsadzilem w aucie.. Teraz mam problem ze lewy wyglada jak nowka sztuka, a prawy jest troche jakby "nienowy" . Ale teraz oba sa szczelne.... Pewnie bede powtarzal operacje czyszczenia dla prawego reflektora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.