Skocz do zawartości

2.5 Makabrycznie wzroslo spalanie


Mack_

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakichs 2mcy latam 325 w automacie srednia spalania do tej pory byla wedlug wskazan OBC 12-15 litrow a zaleznosci od ciezaru nogi. Ale to co teraz mi pokazuje OBC to juz istny skandal 18-22litra na 100km!! :duh:

Zaobserwowalem tez dziwny numer jaki robi auto : Odpala wskakuje na 1000 i spada tak nisko ze malo nie zgasnie i tak pare razy coraz slabiej az sie uspokoi na jakichs 700obr./min. Podczas jazdy auto zachowuje sie raczej normalnie - nie zauwazylem zadnych odchylow.

Licze na wasza orientacje w temacie i jakies sugestie w zakresie "zrob to sam"

Pozdrawiam szanowne grono :hand:

Dobre auto nie jest zle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli - Powietrze bylo slychac przy ostrym dodaniu gazu po stronie kolektora od samego poczatku ale nie palila 20litrow. I nie skakala na obrotach - te skoki tez ustaja jakies 15sekund po odpaleniu. Wogole to stalo sie to po ostrych testach jakie przeprowadzalem z kolega (kolega kupil e36 2.5 bez Vanosa na biegalce i podobno legitymujacego sie moca 220km wiec musialem ostro gnac zeby mu kroku dotrzymac) a rano juz dziwnie odpalila wlasnie z tym skokiem. Dobra a gdzie znajde ta przeplywke i silniczek krokowy jak to wyglada i jak stwierdzic ze cos nie chodzi jak trzeba?? Pytam sie o takie rzeczy bo jestem zupelnym "lajkonikiem" w tej dziedzinie a takie spalanie na normalne mi nie wyglada. To v8 mi pochlaniala 16-18!!
Dobre auto nie jest zle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko komp mi powie co do wymiany??

Oto chodzi ze jak sie jedzie do magikow to zawsze 1000usterek znajda a maszyna dalej nie chodzi jak nalezy. Zreszta wole sam dlubac przy swoim aucie bo mam kolegow mechanikow na wlasnym rozrachunku i tekich co pracuja w ASO SKODY - Renault - Ford - Mercedes Ciezarowki - I z tego co opowiadaja i sam zaobserwowalem to takie ASO to jedna wielka LIPA!!Kazdy z mechanikow ma magazyn(nowych) czesci w domu. A powazniejsze usterki jak sie zdaza to poprostu wymieniaja jak leci az moze trafia na wlasciwa(wadliwa) czesc. Dlatego myslalem ze z wasza pomoca jakos sie uporam z problemem. :cry2:

Dobre auto nie jest zle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym dzwiekiem z okolic kolektora? - Jak dam ostro gazu to slychac jakies "kichniecie". Czy nieszczelnosci w tych okolicach tez moga powodowac takie numery? Zaznaczam ze slychac to jedynie po podniesieniu maski.Slychac to bylo od poczatku ale moze sie cos rozszczelnilo dokumentnie.

No i pytanko jaka pewnosc da mi diagnostyka na kompie - OBC nic nie pisze kontrolki na zegarach po odpaleniu tez ladnie gasna.

Jak juz wczesniej pisalem nie jestem sympatykiem napraw przez panow Heniow czy Gieniow bez roznicy jak pieknie wyglada warsztat badz nie wolalbym co sie da zrobic SAM ewentualnie z pomoca kolegi mechanika z naprawde poteznym stazem. Jedyny problem to to ze z BMW kolega mial stycznosc praktycznie zadna a jak juz cos to akurat zawiecha tylko i uklad kierowniczy przegrzebywal i o trik*ach by BMW raczej nie ma pojecia. Jak ja zreszta tez. :doh:

Badz co badz dzieki za pomoc panowie Kowal i Marcin :hand:

Dobre auto nie jest zle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak w rzeczywistosci BMW to wredna suka i ona koniecznie chce zeby ją podpiąć do kompa ale kompa BMW inne kompy takie do wszystkiego robi w jajo pokazuje gupoty uwierz mi najprościej bedzie ją podpiąć i sie przyzna co ją boli a metoda wymień to lub tamto to szkoda nerwów posłuchaj dobrych rad Kowala i moich a kichanie rozumiem przez to ,że strzela to może cewka ma przebicie ale przede wszystkim podepnij ją szkoda ,że wy wszyscy tak daleko mieszkacie bo ja mam dobry sprzet do BMW no i spora wiedze bo BMW to wbrew pozorom jest auto inne niż wszystkie
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONDA LAMBDA-podtawowoa przyczyna spalania ( jesli wszytsko sie wydaje sprawne na jechac na komputer i wukarze czu jest sprawna)

http://img314.imageshack.us/img314/9448/pawlazdjecia012fa6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak w rzeczywistosci BMW to wredna suka i ona koniecznie chce zeby ją podpiąć do kompa ale kompa BMW inne kompy takie do wszystkiego robi w jajo pokazuje gupoty uwierz mi

 

Mógłbyś trochę rozwinąć tezę? Co to znaczy "komp BMW"? Wnioskując z Twojej wypowiedzi np. Bosch Service jakikolwiek odpada? Trochę byłoby to dziwne biorąc pod uwagę fakt, że kupa BM'ek ma dość "standardowe" Boschowskie ECU...Ja np. diagnozuję swoją pełnym osprzętem Boscha (uniwersalny - wybierasz markę,model itd.) i wydawało mi się, że wszystkie dane czyta poprawnie (diagnoza statyczna jak i dynamiczna można rzec).

 

Co do diagnozy, to zgadzam się w 100% - najpierw komputer, potem dłubanie (ja kiedyś bezsensownie rozebrałem 3/4 dolotu żeby się dowiedzieć, że wszystko jest ok :)). Jeśli kolega nie ma przekonania do komputeryzacji, to chyba coś w stylu np. Dodge Chargera lub podobnych byłoby bardziej odpowiednie (osobiście też nie mam jeśli chodzi o auta ale cóż począć, takie czasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda prawda, ale jakież odczucia gdy masz pod stopą tyle niutonów i przeświadczenie o archaicznej konstrukcji ;)

Aha, musisz też wziąć pod uwagę fakt, że przy "prywatnej" dłubance bez kompa łatwo narobić sobie błędów w pamięci (przykład z życia: odłączasz przepływkę, przekręcasz kluczyk, ew. odpalasz wózek. Następnie podpinasz z powrotem, niby wszystko ok tyle tylko, że spalanie idzie o kilka litrów w górę. E39 w tym przypadku zapisała błąd i odłączyła przepływomierz, pomimo tego, że był sprawny (przejeździła tak trochę km na fabrycznym set'cie).Dopiero wykasowanie błędu kompem przywróciło poprawne funkcjonowanie. Możesz oczywiście po każdej robocie sam resetować komputer "chałupniczo" ale będziesz tracił za każdym razem także mapy, których się "nauczyła"...

 

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mack jesli chodzi o sprawy mechaniczne to polecam ci CarFix na Zakladowej 5 sa niedrodzy i zetelni w tym co robia.nie wypuszcza cie z garazu puki ni em apewnoosci ze nei rozwalisz sie jak ruszysz.Ale jeden mankament nie maja swojego komputera i go sciagaja od kolegi wiec moze w takim ukladzie wejdz do dzialu Polecane warsztaty i tam jest kilka opcji do wyboru.Mysle ze na Harnasiow..........ja tez musze jechac na kompa bo mi silnik nierowno oddycha.A i radze ci przed pojechaniem zadzwonic i spytac o koszty bo ceny moga byc powaznie od siebie odlegle.Jak zalatwisz sprawe daj mi znac ile co ijak-to tez pojade tam gdzi ety.

http://img314.imageshack.us/img314/9448/pawlazdjecia012fa6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.