Skocz do zawartości

X5 e70 40d spalanie 14l to normalne ?


Jumpman23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy spalanie w modelu z tytułu Ok 14l/100 jest normalne ? Mam 306koni opony 315/35/20 tył i 275/40/20 przód. Auto ma 300 tys przebiegu. Trasy jakie pokonuje to wlasnie bardzo krótkie odcinki, często pod górkę i w dol. ZazwycZaj jakieś 15km i sportowem, jazda delikatna, bez żadnych sportów, czasem jak mam jakaś prosta to depne ale to chwilkę. Średnia prędkość mam Ok 40km/h. Może to tyle palić czy coś jest nie tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej co u siebie zanotowałem, to 12.9 zaraz po tym, jak odebrałem z ASO po naprawie. Czyszczenie DPF-a, ogarnięcie materiałów eksploatacyjnych i wróciło do normy (czyli 9.5 do 10.5, jazda bez szaleństw). Później program i w efekcie zasuwając 180 (najlepsza prędkość dla wózka, kiedyś się dało bez utraty PJ) na trasie spalał 8.8, a przy jeździe mieszanej okolice 9.

Najmniej co udało mi się zrobić, to 6.5 jadąc bardzo, bardzo spokojnie (nie celowo, po prostu realizowałem "spacer po Warszawsku", tyle że w Czechach), a jadąc celowo oszczędnie przez wioski podbeskidzia wychodziło 7.5 i mniej nie bardzo umiałem zrobić.


Jeżeli Twój bierze 14 i nie pałujesz go zbytnio, to masz coś uszkodzone moim zdaniem. Pierwsze co bym zrobił, to to co u mnie było, czyli przypachany DPF. Miał 300mBar różnicy, a po czyszczeniu poniżej 40mBar - tak mi przynajmniej diagnosta (nie ASO!) raportowal. Czyszczenie na mokro w specjalizowanej firmie kosztowało 600PLN + diagnosta osobno.

Oby tylko tyle.


W.

ps. brzęczy Ci czasami na wolnych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie miasto - Wawa, duzo skrzyzowan - 12l, trasa, ale ze swiatlami co kilka km - ok 10l.

Najmniej wyszla luzna trasa o swicie bez innych aut, ok 7l.


14l bral mi na autostradzie przy 185 - mysle ze mozesz miec coś do poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem brzęczenia na wolnych obrotach lub coś podobnego. Silnik słychać, ze chodzi fajnie, nic nie kopci, nie bierze oleju. Byłem na hamowni pare dni temu i wyskoczyła fajna moc 286km i jakieś 530nm. Fabrycznie 306km i 600nm ale

Podobno te 40d nigdy nie pokazują tyle. Mam skrzynie do regeneracji, sprzęgło coś ślizga i czasem wyskakuje błąd i samochód wchodzi w tryb awaryjny ale czy to by było powodem aż tak dużej różnicy ?Bede robił to w styczniu. Na hamowni mi powiedzieli, ze dpf działa prawidłowo i tyle, przeróbek żadnych nie było w silniku. Niewiem na co jeszcze popatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było trochę inaczej. 265KM i 544Nm, podobno...typowo dla serii.

To 14l/100km moim zdaniem nie jest normalne.

Obecnie od początku tankowania przejechane niecałe 200km ze średnią 8.6, cykl w mieście ale na "leniwca*" - nic mi się nie chce :(

W takim trybie wszyscy mi się pchają pod koła, chyba czas zacząć normalnie się poruszać.

W.

*prędkości jeszcze przed "karaniem miejskim", ale przyspieszenia jak w samochodzie z 40s do 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.