Skocz do zawartości

CB radio


zielony

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

za ok. 420 zl masz juz dosc dobry zestaw, tj. uniden 520 + antena na magez (husler, chyba tak sie nazywa), ja uzywam czegos takiego od jakiegos czasu i jest ok
Unidena juz nie kupie bo stracił homologację w Polsce (zbyt dużo zakłóceń emitował)

 

Zastanawiam sie nad President Johnny II z ASC + 2 m przykręcany bat.

Ale z kosztami pociągnę... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem tak, ze 2m antena bedzie ci calkowice zbedna, na co ci sciaganie powiedzmy 30km? :| moj ojciec jest zawodowym kierowca i mowi ze na polske takie zestawy sa naprawde zbedne... za granica - owszem, w polsce juz nie :hand: na polskie "trasy" starczy spokojnie antena President FLORIDA i radyjko np. President JIMMY, szczerze polecam taki zestawik :cool2:

http://img119.imageshack.us/img119/5599/e125ty.jpg

"Człowiek więc najpierw czekał na Chrystusa, a jak już się doczekał, to wsiadł do samochodu. I stał się wolny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem tak, ze 2m antena bedzie ci calkowice zbedna, na co ci sciaganie powiedzmy 30km? :| moj ojciec jest zawodowym kierowca i mowi ze na polske takie zestawy sa naprawde zbedne... za granica - owszem, w polsce juz nie :hand: na polskie "trasy" starczy spokojnie antena President FLORIDA i radyjko np. President JIMMY, szczerze polecam taki zestawik :cool2:
Po to żeby omijać zdaleka wszelkiego rodzaju zagrożenia :wink:

Robię rocznie 70 tyś km .. po Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony, nie odbieraj mojego zartu zle... tylko wiem, ze antena 2m nie jest potrzebna... ja mam 1m i jest OK.

Domyslam sie, ze bedzie jezdzila na busie, wiec dodatkowo bedzie dosc wysoko. Pomysl nad tym i nie przeplacaj :) :wink: :wink: :mrgreen:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony, ja widze ze juz zdecydowales sie na 2 metrowego bata, ale zobaczysz sam ze zle na tym wyjdziesz, a wtedy wspomnisz moje (nasze) slowa :P

http://img119.imageshack.us/img119/5599/e125ty.jpg

"Człowiek więc najpierw czekał na Chrystusa, a jak już się doczekał, to wsiadł do samochodu. I stał się wolny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony, nie odbieraj mojego zartu zle... tylko wiem, ze antena 2m nie jest potrzebna... ja mam 1m i jest OK.

Domyslam sie, ze bedzie jezdzila na busie, wiec dodatkowo bedzie dosc wysoko. Pomysl nad tym i nie przeplacaj :) :wink: :wink: :mrgreen:

Mam jeszcze Magnum AT-71 /165cm do wyboru, ponoć dobra ale nie ukrywam że zamierzam przekładac radio do BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony, nie odbieraj mojego zartu zle... tylko wiem, ze antena 2m nie jest potrzebna... ja mam 1m i jest OK.

Domyslam sie, ze bedzie jezdzila na busie, wiec dodatkowo bedzie dosc wysoko. Pomysl nad tym i nie przeplacaj :) :wink: :wink: :mrgreen:

Mam jeszcze Magnum AT-71 /165cm do wyboru, ponoć dobra ale nie ukrywam że zamierzam przekładac radio do BMW

i właśnie w BMW zbyt długi bat bedzie wygladal conajmniej komicznie...

 

:twisted2:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, nie przywiązuje wagi do wyglądu samochodu z anteną ale do zasięgu i mozliwości komunikacji.

ja do obu tych aspektow... i dlatego jestem szczesliwy Prezes :twisted2: :lol:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
powiem tak nie warto nawet kupowac takiego dlugiego. wystarczy jakis 120cm tak czy inaczej jest tyle tirowcow ze powiedza ci co jest na trasie 100km do przodu:) tak wiec nie warto wydawac wiecej siana na antene niz 120 zl. zasieg takiej to okolo 2-5 km.
Mercedes CLS 55AMG :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak nie warto nawet kupowac takiego dlugiego. wystarczy jakis 120cm tak czy inaczej jest tyle tirowcow ze powiedza ci co jest na trasie 100km do przodu:) tak wiec nie warto wydawac wiecej siana na antene niz 120 zl. zasieg takiej to okolo 2-5 km.
Takie jest Twoje zdanie :wink: Co innego twierdzą sami zainteresowani :D :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac nie mam czasu czytac teraz wszystkich postow:) tak wiec prosze o przeslanie docelowego txtu odnoszacego sie do samych zainteresowanych:) pzdr
No tak, liczysz kolego na gotowca :evil: Widać od razu jak Cię to interesuje :wink:

Sorry ale nie mamy o czym rozmawiać :?

Edytowane przez zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja używam w firmie 3 sztuk Uniden 520XL, na dwóch autach mam zainstalowane stałe anteny HUSTLER około 140 cm i mamy jedną antenę

Midland na magnesie (225 km wytrzymuje sprawdzone :norty: )

I działa to bardzo dobrze, użytkownicy są zadowoleni, jedynie magnesówka

więcej szumów zbiera.

 

Co do homologacji to Policja ma prawo żądać świadectwa homologacji

jeśli zauważą radio. jeśli nie masz mogą skonfiskować za pokwitowaniem.

Homologacje dostajesz w pudełku zwykle, zrobiłem kopie kożdy ma w aucie i problemu nie ma.

Jeśli 510 utraciło homologacje to możesz mieć problem, choć niekoniecznie policja musi o tym wiedzieć a ty homologacje pewnie z radiem dostałeś

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony w odpowiedzi na twojego posta : ja nigdzie nie pisalem ze mnie to interesuje wiec nie masz prawa ode mnie wymagac tego zebym sie tym zainteresowal chcialem poprostu dowiedziec sie ogolnie co mowia sami zainteresowani:) pzdr serdecznie Roger
Mercedes CLS 55AMG :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgodze. To, ze radio utracilo homologacje to nie tyczy sie do urzadzen, ktore w dniu zakupu je mialy. Wiec jezeli kupiles radyjko, ktore mialo na dzien zakupu ten dokument (w pudelku powinna znajdowac sie kopia) to mozesz go nadal uzywac. Jeden z podstawowych w konstytucji mowi o tym, ze prawo nie dziala wstecz (choc w naszym kraju faktycznie roznie to bywa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie a co poradzic na szumy pochodzace od silnika?? Radyjko podpielem z instalacji i zastosowalem jakis tam gow... filtr, ktory chyba nic nie dal. Da cos wyprowadzenie + "PLUSA" bezposrednio z akumulatora??

U siebie mam Alana 48+ z antenka Magnum AT-71 - 165cm zamontowana w blotnik ale przymierzam sie do magnesu, a montarz na stale na uchwycie rantowym na klapie bagaznika nie przeszkadza w otwieraniu klapy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego danon_d ja mam takie radyjko w mesku i zasilanie zrobilem sobie prosto z akumulatora.:) po prostu puscilem kabelek od aku do radia i jest miodzio... :D totalne 0 (slownie zero) zaklocen. A antenke mam tez wiercona w blotnik i jest spoxik.W beemce mam presidenta herberta tez na stalym zasilaniu pod aku i tez jest superr. jesli masz jakies szumy to wywal ten filtr i zasil radio bezposrednio od aku i powinno byc dobrze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.