Skocz do zawartości

520i 2002 rok SWAP na m52b25tu


Lemonneq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim m54b22 jest pęknięta głowica więc silnik do wymiany. Zdecydowałem się na starszy silnik z rodziny M52, ponieważ dużo osób mi to doradziło. Znalazłem słupek M52B25TU w dobrej cenie, jeszcze w aucie, który pracował z automatem w e39 touringu. Silnik chciałbym jutro kupić, ale pojawiły się wątpliwości czy na pewno wszystko będzie ze sobą współgrać i pasować bez problemu? Wyczytałem że jest jakaś różnica z przepustnicą. Chciałbym się przygotować i ew. coś dokupić lub wiedzieć czego się mogę spodziewać przy zmianie silnika. Przepraszam za chaotyczny post, ale muszę się jak najszybciej dowiedzieć czy wszystko będzie pasować i dokonać zakupu. Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie chcę Cię straszyć, ale sam słupek może nie pasować z tego co się orientuję i do przełożenia będziesz miał cały silnik, całą wiązke, komputer, immobilizer, stacyjkę i wkładki do drzwi, a jeszcze pojawia się problem różnic przedlifta do polifta. Chyba, że trochępokodujesz, to może fost z M52 da się wrzucić na sterownik z M54.


Chcesz bez niespodzianek, to szukaj M54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego M52 jest z tego co kojarzę na takim osprzęcie jak m54, w sensie czujniki rozrządu, uszczelka pod kolektor ssący jest ta sama, więc nie ma problemu z przepustnica, m52 jest na DME ms42 a m54 na ms43 dlatego sterownika bym nie ruszał, jak wcześniej miałeś 2.2l to powinien normalnie na tej mapie pociągnąć 2.5l. jeżeli silnik jest pewny i w dobrej cenie, to ja bym próbował go wsadzić, zawsze możesz się dogadać że zabierzesz, porównasz ze swoim i w razie w oddasz następnego dnia.

M52tu to starszy lepszy brat bliźniak M54.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego teoretycznie wszystko pasuje, a sterownika bym nie ruszał, na tej mapie będzie ok, nadgoni sobie korektami. Poza tym mapę będziesz mógł pewnie wgrać od m54b25. Wersja m52tub25 jest na inny sterownik.

Pochwal się za jakiś czas jaka padła decyzja i w przypadku swapa jak to wyszło.

Swoją drogą ile za ten silnik?

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.