Skocz do zawartości

318i Mpak Portimao


Leeo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
ogromna różnica na korzyść G20- nawet jakby stał bez kół :D - , chyba najbliższa linia do G20 jeśli chodzi o suvy to ma X4 obecnie , zwłaszcza jeśli chodzi o tył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś, powłokę na lakier?

Mam cały czas dylemat hehe, zadowolony z wyboru?

 

Robiłem na swojej g30 gtechniq crystal ultra serum i jestem bardzo zadowolony bo auto po 1,5r i 40tyś wygląda jak nowe mimo lakieru mineralnego, który rysuje się od samego patrzenia. Natomiast tym razem zdecyduje się na aplikacje wosków regularne zymola, bo różnica taka, że wosk 350zł a powłoka 3000zł plus odświeżenia. G20 zrobi pewnie przez 4 lata góra 40tyś, więc zaryzykuje takie rozwiązanie tym razem. Jutro stawiam do detailera, to postaram się tu wrzucić efekty prac. Mam świetnego człowieka od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja też zawsze byłem za woskiem lub folią. Powłoki gdzieś w środku tego maratonu się plasują. Powłokę trzeba odświeżać i rewitalizować, a od kamyka od tira i tak nie chroni. Dodatkowo forsują te powłoki od 5 lat dopiero gdzieś tak na ostro gdzie się da.

Z 10 producentów w Polsce nowych powstało, bo można kosić niezłą kasę 1000% przebitki względem wosku. Dobry wosk wytrzyma z pół roku na aucie half daily. To sobie można 3x w roku nawet pozwolić na aplikację wosku w studio i tak będziemy na plus.

Dodatkowo te certyfikaty i inne węże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Robiłeś, powłokę na lakier?

Mam cały czas dylemat hehe, zadowolony z wyboru?

 

Robiłem na swojej g30 gtechniq crystal ultra serum i jestem bardzo zadowolony bo auto po 1,5r i 40tyś wygląda jak nowe mimo lakieru mineralnego, który rysuje się od samego patrzenia. Natomiast tym razem zdecyduje się na aplikacje wosków regularne zymola, bo różnica taka, że wosk 350zł a powłoka 3000zł plus odświeżenia. G20 zrobi pewnie przez 4 lata góra 40tyś, więc zaryzykuje takie rozwiązanie tym razem. Jutro stawiam do detailera, to postaram się tu wrzucić efekty prac. Mam świetnego człowieka od tego.

 

Ja w F30 miałem też g techniq crystal Serum light i jest ok, w g20 chyba się znów na g techniq slusze, kurcze ten kolor mega, w Szczecinie ani jednej póki co nie ma, no ale to dziura haha

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze byłem za woskiem lub folią. Powłoki gdzieś w środku tego maratonu się plasują. Powłokę trzeba odświeżać i rewitalizować, a od kamyka od tira i tak nie chroni. Dodatkowo forsują te powłoki od 5 lat dopiero gdzieś tak na ostro gdzie się da.

Z 10 producentów w Polsce nowych powstało, bo można kosić niezłą kasę 1000% przebitki względem wosku. Dobry wosk wytrzyma z pół roku na aucie half daily. To sobie można 3x w roku nawet pozwolić na aplikację wosku w studio i tak będziemy na plus.

Dodatkowo te certyfikaty i inne węże...

 

No i w tym aucie pojde w tym kierunku bo w gtechniq crystal serum ultra mialem juz dwa razy rewitalizacje po 400zl (drugia miala byc za 1000zl), ale zrezygnowalem tam z czegos i wyszlo znowu 400 ;) za wosk normalnie placilem z myciem 250 i to na zymolu, teraz 350 bo auto nowe. Detailer to moj kolega, na rybku 10 lat i ta crystal serum ultra to tylko wybrane zakladu w Polsce robia i rzeczywiscie na g30 wyglada super, ale finansowo to idzie juz w gruba kase. Zobaczd jaki bedzie teraz efekt po tym wosku w g20 i odswiezaniu go co pol roku.


Wehyr - na gtechniq crystal serum ULTRA dostaem cene 2900 z przygotowaniem auta. Light powinien byc okolo 1000zl tanszy, nawet moze i wiecej, bo moga ją zakladac zakldy bez akredytacji gtechniq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ja też zawsze byłem za woskiem lub folią. Powłoki gdzieś w środku tego maratonu się plasują. Powłokę trzeba odświeżać i rewitalizować, a od kamyka od tira i tak nie chroni. Dodatkowo forsują te powłoki od 5 lat dopiero gdzieś tak na ostro gdzie się da.

Z 10 producentów w Polsce nowych powstało, bo można kosić niezłą kasę 1000% przebitki względem wosku. Dobry wosk wytrzyma z pół roku na aucie half daily. To sobie można 3x w roku nawet pozwolić na aplikację wosku w studio i tak będziemy na plus.

Dodatkowo te certyfikaty i inne węże...

No nie do końca tak ;)

Powłoka jednak lepiej zabezpieczy przed drobnymi ryskami niż wosk, zwłaszcza przy założeniu raz na pół roku. Do tego bieżące spłukiwanie też na plus powłoki.

Ale na tym niebieskim sam nie wiem co wolałbym widzieć - szklistą powłokę czy dobry wosk ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetną głębia uzyskana :shock: :cool2:

Jaki wosk wybrałeś? Jak kładziesz ten C2 v3 na wosk to wosk musi być syntetyk czy naturalny, co mówił?

 

Tak mi odpisał na Twoje pytanie:

cleaner HDC Zymol plus wosk zymol titanium plus plynne szklo Gtechniq C2v3, mozna klasc tez na syntetyk, tyle ze syntetyk nigdy nie zrobi takiego efektu WOW wizualnego jak naturalny premium wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Leeo :D

 

Jeszcze odnośnie detailingu, to dziś odebrałem 5tkę z małego spa. Tak wygląda auto po 40tyś km i 1,5 roku od odebrania z salonu i nałożeniu Gtechniq crystal serum ultra i aktualnie po dzisiejszym myciu za 50zł u detailera, które robi dla aut z powloką. To darmowy mineralny lakier, który rysuje się od samego patrzenia, a tu jednak z powłoką dalej wygląda jak nowy. Okresowo robię jakieś ogarnięcie środka i tu dodatkowo był też środek dziś nawilżony i zabezpieczony. Jednak cokolwiek by było za lakier warto dopłacać i unikać czarnego nudnego ;)


vmNZGEl.jpg


Ux2fVQK.jpg


Rcrojwp.jpg


FeecIjQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Piękny jest ten kolor, jak i cała trójka.

Czarny zawsze na czasie , taka klasyka, ale okrutnie nudny na takich piątkach.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja się chyba jednak słyszę na g techniq ultra jsk odbiorę jsk przez plandemie nie zatrzymają fsbryki :mad2:

Coraz bardziej mi się kolor podoba niby podobny do estoril ale chyba ciemniejszy z nuta fioletu

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie zamontowana wisienka na torcie, bez tego auto było niekompletne :) czarny grill :)


466Sf2U.jpg


Co do kół to już na 18 jest dla mnie ciut za twardo, a jeździłem na 19stach g20 kolegi, to było jeszcze twardziej. Boje się, że na 17 ROF będzie gorzej niż teraz na zwykłych 18.

 

Gdzie wymieniłeś grill? ASO czy kupiłeś w necie? Mam ten sam problem portimao i srebny grill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oceniasz komfort w porównaniu do 18ek ?

 

18stki mam bez ROF, a te 17 są z runflatami, szczerze mówiąc jest tak samo jak było na 18, czyli twardo :) No i zawias m dobija na wybojach dość głośno, tak jak straszyli na YT, no ale coś za coś. Jak masz seryjne zawieszenie spokojnie uderzaj w 18stki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.