Skocz do zawartości

Seryjne głośniki wzmacniacz


Excentii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w swojej e90 seryjne nagłośnienie ale wymieniłem z tylu na Logic 7 oraz w przednich drzwiach również na Logic 7 dołożyłem te małe co są w listwach i na dniach powinienem zmienić suby na również Logic 7 i tutaj pytanie jaki wzmacniacz do tego i jak to wszystko podpiąć mam jakiś alpine ale muszę go poszukać czy ewentualnie od hifi da radę oraz jak z kodowaniem tego ? Gra warta świeczki czy zostawić jak jest ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to koniecznie zmień wzmacniacz..., efekt jest taki jakbyś wsiadł do innego auta. Te głośniki które wsadziłeś mają zdecydowanie większy potencjał w stosunku do tego co może dać fabryczny wzmacniacz. Piszę z własnego doświadczenia. Zrobiłem kiedyś dokładnie tak jak Ty, a potem wróciłem do fabryki i jest dramat...

Polecam JL Audio XD600/6. Jest w zasadzie P&P, mam nawet na zbyciu przejście do fabrycznej kostki, nic nie trzeba ciąć. Gdybyś chciał, pisz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz podstawowe radio Business..., kurcze w takim układzie nie wiem czy nie warto zmienić je na Professional, wtedy ono nie ma w sobie wzmacniacza, służy jako odtwarzacze i łatwo się to wszytko laczy. No ale w tej sytuacji tak czy siak musisz ciągnąć kable...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przekodować radio na system Hifi, co uaktywni osobne wyjście na subwoofery

Skorzystać z tego wyjścia i poprowadzić przewody do bagażniki. Przy użyciu konwertera Hi-low przerobić to na cinch i masz wyjścia do wzmacniacza na subwoofery. Remote też jest w tym wtyku(jedna z małych wtyczek w navi).

Głośniki w drzwiach i półce zostawić pod radiem, a tylko subwoofery zasilić czymś lepszym.


Kilka podobnych modyfikacji wykonałem w E65. Ostatnio w E60 LCI. Właściciel nawet nie zauważył, że jeden z zakupionych subwooferów jest uszkodzony :P



Jedna ważna uwaga. Oryginalne subwoofery z logic7 z E60 i E90 mają impedancję 2 Ohm, co jest bardzo ważne przy doborze wzmacniacza.

8 Ohm pojawiło się najpierw w E70, a później w serii Fxx

Jedynie przedliftowe subwoofery z E65 mają impedancję 4 Ohm, co umożliwia użycie wzmacniacza 4-ro kanałowego, podłączonego w mostkach(co umożliwia dużą moc tanim kosztem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy wie Pan może jak przekodować radio na hifi wystarczy dokodowac $676 bodajże do modułu cas i frm ? Czy jak go wyglada bo akurat w to się nie zagłębiałem

Teoretycznie tak, ale nie wiem jak zachowa się to w tym przypadku. Powinno dać zamierzony skutek(aktywować wyjście na subwoofery, usunąć podbicie wysokich tonów i odciąć bas z głośników w drzwiach)





P.S. na forach nie trzeba używać formy "Pan" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak napisałem wyżej tak zrobiłem lecz praktycznie wcale nie czuć basu z subwooferow tylko z głośników w boczkach przednich a radio niby jest zakodowanie na hifi $676

Samo kodowanie przecież nic nie daje.

Dołożyłeś instalację o której pisałem i podłączyłeś pod zewnętrzny wzmacniacz subwoofery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.