Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ,komu się wyprodukowało zamówienie w maju ma już swoje auto w Kleszczowie bądz u dilera?U mnie 23 maj i nadal w DE....

U mnie produkcja 24.05 i w transporcie do Kleszczowa (status 190).

Tak przy okazji jak samochód jest w Kleszczowie do dealer z automatu dostaje info i zamawia transport - czy ktoś wie jaka jest procedura ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś, kto nie dostał w dalszym ciągu żadnych informacji od dealera?

Miało być info na początku czerwca, max do 10...

 

stary, ja od roku nie dostałem żadnej informacji :)

dosłownie z własnej inicjatywy sprzedawca kontaktował się ze mną 2 razy. Wczoraj miał być niby kontakt bo 9 miało być info na temat slotu, ale oczywiście olał/dalej nic nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś, kto nie dostał w dalszym ciągu żadnych informacji od dealera?

Miało być info na początku czerwca, max do 10...

 

stary, ja od roku nie dostałem żadnej informacji :)

dosłownie z własnej inicjatywy sprzedawca kontaktował się ze mną 2 razy. Wczoraj miał być niby kontakt bo 9 miało być info na temat slotu, ale oczywiście olał/dalej nic nie wie.

 

Panowie, 6 czerwca dealerzy dostali sloty na G20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 6 czerwca dealerzy dostali sloty na G20

 

Dostali albo nie :) Bawaria podobno nie dostala drugi miesiac z zrzedu i miala robic dym w BMW PL :) Jakos teraz mialo byc info czy cos wydymili czy nie :)


Generalnie gorzej niz w Archeo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te informacje z Bawarii, ja mam zamówione auto, przekształcili na LCI (co prawda nie mam aneksu) ale 6 czerwca wpadło na 112 na 27 tydzień roku.


Więc te info o braku slotów dla bawarii chyba plotki..

 

No to moj handlowiec plotkuje... Mam juz nie powiem gdzie... Kiedys sie zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 6 czerwca dealerzy dostali sloty na G20

 

Dostali albo nie :) Bawaria podobno nie dostala drugi miesiac z zrzedu i miala robic dym w BMW PL :) Jakos teraz mialo byc info czy cos wydymili czy nie :)


Generalnie gorzej niz w Archeo...

 

Mam potwierdzoną informację od osoby która prowadzi w okolicach Warszawy wypożyczalnię i zamówiła auta w Bawarii Motors 2x G20 oraz 2x G26 dostały 6 czerwca status 112 planowana produkcja 26 tydzień roku czyli koniec czerwca. Wszystkie auta zamówione na początku lutego 340i/440i....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam potwierdzoną informację od osoby która prowadzi w okolicach Warszawy wypożyczalnię i zamówiła auta w Bawarii Motors 2x G20 oraz 2x G26 dostały 6 czerwca status 112 planowana produkcja 26 tydzień roku czyli koniec czerwca. Wszystkie auta zamówione na początku lutego 340i/440i....

 

Mam 2 podobne, również potwierdzone przykłady do Twoich. No i to jest właśnie to o czym mówię. BMW traktuje swoich klientów jak kupę. Liczy się tylko kasa (kto dał więcej). Nie opłaca się zamawiać u oficjalnego dealera BMW... Ja osobiście żałuję że tak zrobiłem. Było iść do jakiegoś Carsmile czy innego szajsu i tam zamówić i mieć w 4 miechy....

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

112 nic nie daje ja już miałem taki status 3 razy na marzec, na kwiecien i na czerwiec też a teraz 4 raz na sierpień rok od zamówienia ;)

Drugie m3 zamowione w styczniu ani razu nie miało 112 cały czas 105 już pół roku od zamówienia.

Kolega zamówił też 2x M3 we wrześniu i do tej pory zero informacji.

Wg mnie powinni zrobić jak skoda nie przyjmujemy zamówień bo nie mamy produkcji a to co robi BMW to żenada. Rok to się dom buduje od A do Z a auto skoro zamawiamy to raczej potrzebne jest na już a nie za rok zwlaszcza, że przy takiej cenie produktu klient powinien wymagać i być traktowany poważnie. Patrząc po wpisach na bimmer post Polska traktowana jest jak 3 świat a sprzedaż ///M bije u nas rekordy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
112 nic nie daje ja już miałem taki status 3 razy na marzec, na kwiecien i na czerwiec też a teraz 4 raz na sierpień rok od zamówienia ;)

Drugie m3 zamowione w styczniu ani razu nie miało 112 cały czas 105 już pół roku od zamówienia.

Kolega zamówił też 2x M3 we wrześniu i do tej pory zero informacji.

Wg mnie powinni zrobić jak skoda nie przyjmujemy zamówień bo nie mamy produkcji a to co robi BMW to żenada. Rok to się dom buduje od A do Z a auto skoro zamawiamy to raczej potrzebne jest na już a nie za rok zwlaszcza, że przy takiej cenie produktu klient powinien wymagać i być traktowany poważnie. Patrząc po wpisach na bimmer post Polska traktowana jest jak 3 świat a sprzedaż ///M bije u nas rekordy.

 

Zamówiłeś samochody za blisko 1mln i nic to nie zmieniło :mad2:

Jak to ktoś tu napisał burdel jak w archeo :roll:

Jednym proponują aneksy ze zmienionymi warunkami, innym bez zmiany warunków, jeszcze kolejni mają mieć preLCI, ktoś zamawia we wrześniu i nie odbiera, a w tym samym momencie ktoś zamawia w lutym i odbiera.

No [BAD] mać ja pierdole :shock:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłeś samochody za blisko 1mln i nic to nie zmieniło :mad2:

Jak to ktoś tu napisał burdel jak w archeo :roll:

Jednym proponują aneksy ze zmienionymi warunkami, innym bez zmiany warunków, jeszcze kolejni mają mieć preLCI, ktoś zamawia we wrześniu i nie odbiera, a w tym samym momencie ktoś zamawia w lutym i odbiera.

No [bAD] mać ja [bAD] :shock:

 

To nie BMW, to Polska, albo polscy dealerzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zamówiłeś samochody za blisko 1mln i nic to nie zmieniło :mad2:

Jak to ktoś tu napisał burdel jak w archeo :roll:

Jednym proponują aneksy ze zmienionymi warunkami, innym bez zmiany warunków, jeszcze kolejni mają mieć preLCI, ktoś zamawia we wrześniu i nie odbiera, a w tym samym momencie ktoś zamawia w lutym i odbiera.

No [bAD] mać ja [bAD] :shock:

 

To nie BMW, to Polska, albo polscy dealerzy...

 

Tak też uważam, ale jak można mieć autoryzację na reprezentowanie interesów producenta tej klasy jeśli każdy dealer ma swoją wersję zdarzeń.

Jak mój śp. Tata kupował w 1990r. Golfa w Krakowie to działo się to w pakamerze, zapoznał się z autem na podstawie wyświechtanego katalogu i wpłacił całą kwotę w markach na podane konto w DE. Potem co prawda zastanawiał się, czy komuś nie zasponsorował wakacji, ale finalnie auto odebrał. Co prawda musiał dymać do Łodzi, cholera wie czemu, ale odebrał. Pies trącał, że nieco brudne i zakurzone :mrgreen:

Tylko to były czasy dzikiego kapitalizmu, a że poprzedniego miał Poloneza którego kupił w 1987 i wybierał z placu to i tak się cieszył, że jest postęp :mrgreen:


Natomiast my mamy 2022, BMW to w teorii premium, choć chyba tylko cena, bo ani podejście do klienta ani obsługa nie zasługują na to miano.


Jeden czy drugi z Was kupuje 2x M3, a traktują Go jakby to była Panda czy jakiś Ssang Yong.

Nikt nic nie wie, obsuwa wielomiesięczna, a dealer ma to w dupie.


Teraz niech Ci co akurat prowadzą interesy z kontrahentami pomyślą jaka byłaby masakra gdyby ktoś z Was w ten sposób podszedł do jakiegokolwiek partnera biznesowego :shock:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają nas gdzieś bo chcą abyśmy zrezygnowali...

Liczą na to, iż jak nas pozwlekają jeszcze kilka tygodni lub miesięcy w końcu zakupimy coś innego, a oni sprzedadzą nasze zamówienia o 40% drożej...

Ciekawe czy można to zgłosić do rzecznika praw konsumenta, że takie numery robią dealerzy sprzedając samochody zamówine w np. lutym, a z września czy sierpnia dalej czekamy i jeszcze nikt nie wie czy w sumie się doczeka towaru zamówionego zgodnego z umową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powiem wam że BMW olewa polskich dealerów oni wg mnie nic nie wiedzą. Przyjmują zamowienie a dalej to loteria i świecenie oczami przed klientem.

Należy pamiętać że oni zarabiają na sprzedaży produktu a nie na zamówieniach i tak samo mają interes w tym żeby auto dotarło. Wykonali praktycznie całą robotę dobili targu a bez auta zysku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te informacje z Bawarii, ja mam zamówione auto, przekształcili na LCI (co prawda nie mam aneksu) ale 6 czerwca wpadło na 112 na 27 tydzień roku.


Więc te info o braku slotów dla bawarii chyba plotki..

 

Podobno od marca to nie Centrala a dealarzy rozdzielają sloty produkcyjne - zaryzykuje tezę, że tak to robią aby wygenerować jak największy zysk dla firmy (a prowizje dla siebie)! Zrozumcie to są firmy prywatne, których celem jest zarabianie pieniędzy, a nie dbanie o pojedynczego klienta (oni mogą mieć relacje z brokerami, którzy sprzedają im tysiące samochodów). Jeśli uda im się skasować zamówienie klienta, który w zeszłym roku otrzymał przykładowo 10% z 300 tys zł a teraz otrzyma 0% (bo np samochód będzie do odbioru zaraz) ...to jakby nie było in plus 30 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie stało się ... wczoraj odebrałem swoje pierwsze BMW ... pierwsze wrażenia to ...kosmos , zostawia daleko w tyle samochody które obecnie mam i miałem w przeszłości... cykne jakieś zdjęcie jak już rozkminie jak je dodać...warto było czekać 9 miesiecy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie stało się ... wczoraj odebrałem swoje pierwsze BMW ... pierwsze wrażenia to ...kosmos , zostawia daleko w tyle samochody które obecnie mam i miałem w przeszłości... cykne jakieś zdjęcie jak już rozkminie jak je dodać...warto było czekać 9 miesiecy

 

Nie byle jakie wozidło ;-) Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.