Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Pażdziernik

 

O kurde :) Ja też zamawiałem w październiku (nic z restrykcji nie było), dość szybko dostałem termin produkcji na koniec stycznia ale z początkiem stycznia auto "wypadło z produkcji" i tak sobie czekam już 2 miesiące na jakiekolwiek wieści :)


Zgodnie z zamówieniem mają czas do czerwca ale zaczynam mieć wątpliwości czy to się uda. Kiedy dali Ci ten 15 tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zamawiane w pażdzierniku było już w systemie z produkcją na grudzień. Przy zamawianiu przekonfigurowałem na własne potrzeby. Potem dostałem informacje ,że produkcja będzie w 1 tygodniu,potem w 9 i teraz że w 15.

 

Auto zamawiane początkiem maja, 2x przekładany termin produkcji, po 9 miesiącach czekania dalej status 105 więc wyrzuciłem tempomat adaptacyjny i head up - dołozyłem HK i hak. Dalej czekam. W**rwienie już przeszło, teraz po prostu zaczynam się z tego śmiać

Wersja: 330i MSport, bez xdrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zamawiane w pażdzierniku było już w systemie z produkcją na grudzień. Przy zamawianiu przekonfigurowałem na własne potrzeby. Potem dostałem informacje ,że produkcja będzie w 1 tygodniu,potem w 9 i teraz że w 15.

 

Auto zamawiane początkiem maja, 2x przekładany termin produkcji, po 9 miesiącach czekania dalej status 105 więc wyrzuciłem tempomat adaptacyjny i head up - dołozyłem HK i hak. Dalej czekam. W**rwienie już przeszło, teraz po prostu zaczynam się z tego śmiać

Wersja: 330i MSport, bez xdrive

 

Z początkiem maja .... no to grubo, coś zaczynam nie mieć złudzeń, że mój się wyprodukuje .... :mad2: ja zacząłem już szukać gdzie indziej - nie koniecznie BMW.


Jestem jednak lekko wkurzony, bo zależało mi na tym, żeby auto odebrać dopiero w tym roku, w czerwcu mi powiedzieli w salonie, że G20 produkuje się w 3mce, więc nie ma sensu za szybko zamawiać, jak ma być na styczeń no i wyszło jak wyszło :/ Marzec a auto nawet terminu produkcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moje zamówienie zmieniło status z 047 na 102.

Zamówienie z 15.02. Podobno alokacja na maj (czekamy na przyznanie daty produkcji).


Nadziej wróciła!!!!

auto zamówione tydzień temu i już masz alokację?? :o

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 15.02.2022 (tydzien temu) :)


Nie wiem jak moj dealer to zrobil ale zrobil :P


Co wiecej od poczatku twierdzil ze w maju bedzie produkcja ale mu nie wierzylem :D

A jednak… wszystko idzie w tym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 15.02.2022 (tydzien temu) :)


Nie wiem jak moj dealer to zrobil ale zrobil :P


Co wiecej od poczatku twierdzil ze w maju bedzie produkcja ale mu nie wierzylem :D

A jednak… wszystko idzie w tym kierunku

No to szok :) Gratulacje :)


Chyba napiszę email do swojego, bo miesiąc minął więc może już się produkuje hahaha

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
340 robi robotę, tak myślę.

 

W kolejce są dwa M3 forumowiczów, a 340 oczekujących jest jeszcze więcej.

Algorytm jest ogarniany przez Rosjan, prawdopodobnie ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moje zamówienie zmieniło status z 047 na 102.

Zamówienie z 15.02. Podobno alokacja na maj (czekamy na przyznanie daty produkcji).


Nadziej wróciła!!!!

 

Czy miałeś w konfiguracji może kamery360 albo HUD ?

Mnie dealer postawił przed ultimatum - albo usuwam kamery 360, HUD i adaptacyjny tempomat albo oni sami to zrobią i cena samochodu zostanie skorygowany z nowy cennikiem LCI. Model M340i zamawiany we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moje zamówienie zmieniło status z 047 na 102.

Zamówienie z 15.02. Podobno alokacja na maj (czekamy na przyznanie daty produkcji).


Nadziej wróciła!!!!

 

Czy miałeś w konfiguracji kamery360 albo HUD ?

 

I to i to.

Praktycznie full opcja.

W restrykcjach mialem tylko:

Gesty, ledzwie pasazer, dotyk na kontrolerze iDrive, indukcja.

Reszta wpakowane wszystko: HK, 360, HUD i wszystko inne co bylo w konfiguratorze :P

Konfiguracja na 406.000 przed rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info od dealera:

Dostali maila o maksymalizacji sil produkcyjnych na preLCI wiec powinno pojsc sprawnie

 

To by była dobra wiadomość!

Niestety, co do Twojego statusu, to studził bym zapał. Przyznanie daty produkcji kompletnie nic nie znaczy, i tak je potem przesuwają :-) Przesunęli mi już kilka razy, początkowo miałem połowę stycznia.

Ja mam z kolei info od mojego dealera, że np. head up nadal jest objęty restrykcjami, i będzie tak do lipca. Oczywiście auta z HU się produkują, ale jak widać wolniej. A takich powodów jak HU jest jeszcze kilkanaście :-)

No ale miejmy nadzieję, że faktycznie teraz przyspieszą. Mam obecnie produkcje na 10-ty tydzień, więc status 150 i VIN musiał by się pojawić w przyszłym tygodniu. We'll see.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

102 to status auta w malowaniu indyvidual.

Takowy zamówiłem na początku grudnia a przewidziana produkcje mam na maj…

 

Chyba nie za bardzo z tym 102. Od 102 do 150 jeszcze daleka droga niestety. Mam 111 od początku stycznia, a zamawiałem we wrześniu, co prawda z zastrzeżeniem na rocznik 2022, ale i tak by się nie wyprodukowała wcześniej.


Lista statusów:

000 Order is canceled [Order deleted by NA]

017 Order registered without quota - dummy model (master data not released); not confirmed and not scheduled [Order not specified]

027 Order registered without quota - outside the ordering time window; not confirmed and not scheduled

037 Order registered without quota - technical approval is missing; not confirmed and not scheduled [Order at BMW NA][Model or feature unavailable]

047 Order registered without quota - no quota in the entire planning period; not confirmed and not scheduled [Order bank request entered]

057 Order booked with quota - technical approval is missing; not yet confirmed and not scheduled [spec. not released - available quota]

087 Order booked with quota - sales release is missing (e.g. for large customers); not yet confirmed and not scheduled [Order not released for production]

097 Order booked with quota - transfer to the central system is not carried out online; not yet confirmed and not scheduled [Transmission to AG - confirmation pending]

102 Order booked with quota - transferred to the central system; Special request not yet confirmed and not scheduled [special request order received - AG]

105 Order booked with quota - transferred to the central system; not yet confirmed due to capacity limits and not scheduled [No production week available]

111 Order booked with quota - transferred to the central system; capacity checked production date is confirmed [Order Received]

112 Order for daily package planning (production) provided [scheduled for Production]

150 Planning of bodyshell / display of chassis number and F2 date [Production begins/Production started] [shell = "Body in White"]

151 Receipt of shell / review and, if necessary, correction of F2 date [Exterior body assembly begins/Entry body shop-serial # assign]

152 Receipt of paint shop / review and, if necessary, correction of F2 appointment [in the paint booth/Entry paint shop]

153 Receipt of assembly / review and, if necessary, correction of F2 appointment [Entering Assembly Line/Entry assembly]

154 Final assembly / inspection and, if necessary, correction of the F2 date [Assembly in progress/Assembly]

155 End of assembly (F1) and final inspection / review and, if necessary, correction of F2 date [Quality Check, Production completed, Final Assembly/Assembly finish-quality check]

160 Vehicle handover from the factory to sales / determination of F2 date (actual) / initiation of invoice and registration document creation transit [Released to Distribution, Ready For Transport/Vehicle handover to sales]

165 Factory exit and transit [in transit - Plant of Manufacture to Port of Departure]

168 BMW Group factory warehouse [AG Stock]

170 Vehicle intended for workshop cycle (BMW Welt car pick-up / retrofitting / direct sales + vehicle fleet/waiting for workshop)[Vehicle planned for workshop]

172 Vehicle scheduled for workshop run (Workshop planned)

174 Vehicle in the workshop run (Workshop entry)

176 Exit workshop - vehicle is ready (Workshop Complete)

180 Waiting For Export Dispatch [Vehicle awaiting release of consign.]

181 Handover to shipping (at foreign plant: port of destination) / vehicle is in the central brokerage warehouse) [Handover to Distribution/Dispatched from factory, Waiting for Domestic Dispatch]

182 Handover to freight forwarder - vehicle is loaded (Schedule for Carrier) [Handover to Carrier/Load Assignment]

190 Vehicle has left the factory (at the foreign plant: transshipment warehouse) / exit from the central brokerage center (In transit to port of exit) [Dispatched from AG]

191 Goods receipt BMW Group (retrieval of an already delivered vehicle with corresponding invoice credit, returned to BMW AG)[Returned to AG]

193 Entrance to the forwarding warehouse (car) [Arrived at Port of exit]

194 Selected for Shipment

195 Exit warehouse (car) (Shipped from Port of Exit) [in transit]

196 Shipment Arrival

198 Entrance to the dealer warehouse [At the Dealership]

199 Delivery to BMW Welt for self-collectors / direct sales / fleet entrance [Handover to Customer in Munich]

295 Approval of demonstration and fleet vehicles (note the bonus-relevant registration deadlines)

298 Registration or delivery notification by retailers to end customers (note the relevant registration deadlines)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.