Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie ze montują auta dość losowo, z części, które zostały po autach wycofanych z zamówienia lub przesuniętych. Nie wiem do końca jak wyglada ten algorytm, ale auto zamówione w kwietniu z produkcja lipiec /sierpień zostało przesunięte na listopad. Potem na polowe września, a teraz na styczeń. Mimo rezygnacji z kamer 360 i dopasowaniu konfiguracji przez BMW Polska…. Ale w sposób zgodny z moja wizja, kosmetycznie, oprócz kamer…

Generalnie szyja z tego co maja.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Moze wersja / wartość konfiguracji twojego zamówienia bedzie odpowiedzią ?

Bo jak narazie w wątku same m340i maja jakies sensowne informacje lub relatywnie krótkie daty produkcji.

Jest ktos z 318i/D albo 320 kto odebrał juz auto zamowione w tym roku lub ma datę produkcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest w tym wszystkim znaleźć jakąś logikę. Wychodzi na to, że w niektórych przypadkach produkują auto zgodnie z konfiguracją, w innych próbują jak mogą wymusić rezygnację z komponentów podlegających restrykcjom. Czy wybór konkretnego salonu ma jakikolwiek wpływ na prawdopodobieństwo otrzymania zamówionej konfiguracji bez zmian? W praktyce bowiem okazuje się, że to właśnie w zależności od salonu mniejszą lub większą wagę przykłada się do rezygnowania z opcji objętych restrykcjami. Nie chciałbym złożyć zamówienia i po długim okresie czekania rozminąć się z oczekiwaniami (a jak już któryś z przedmówców wspomniał, zamawia się własną konfigurację po to, żeby ją dostosować do potrzeb, a nie dostać to, co jest dostępne). Ma ktoś z Was głębsze przemyślenia w tym kontekście?

 


Ja myśle, że w większości przypadków nie jest tak że podzespołów nie ma, one są ale w bardzo ograniczonej ilośći, pewnie jest jakis klucz którym producent się posługuje przyznając lub eliminujac z produkcji daną opcje.Po wypowiedziach niektórych osób można napewno odnieść wrażenie, że modele/wersje najdroższe produkują się prawie bez restrykcji (M).

Ponadto jak producent ogłasza restrykcje na daną opcje, rolą dealera jest poinformować klientów iż będą dłużej czekać na swoje zamówienie. Moim zdaniem większośc klientów albo przyjmuje odchudzone zamówienie albo wogóle rezygnuje.Mniejsza część to osoby ,które będą czekać na swój konfig do skutku.To tez oni maja wówczas wiekszą szanse otrzymać na finale swóje zamówienie kompletne,bo pula aut wstrzymanych przez restrykcje maleje...Ja czekam od kwietnia i przyznaje ze od września lista restrykcji się powiększa,natomiast ja jestem w tej komfortowej sytuacji, że moge czekać i będę czekac choćby ze względu na gwarancje ceny .Dziś nie mam szans na taka cene....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos z 318i/D albo 320 kto odebrał juz auto zamowione w tym roku lub ma datę produkcji ?

 

318i touring sportline zamowienie z marca z datą na sierpień wyprodukowało się na poczatku wrzesnia i w drugiej polowie miesiaca bylo do odbioru w polsce.

Nie moglem zamowic regulacji podparcia w fotelach i małej nawigacji a przy okazji zmiany zamowienia w polowie roku wypadla mi regulacja boczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś kto zamawiał wrzesień /październik ma już datę produkcji określoną?

Ja zamawiałem we wrześniu i na razie cisza

 

Chyba za wcześnie na to.

Ja zamawiałem 30.07 ze zmianami 06.08 wiec w sumie jej wiem jak to liczyć ale do tej pory wiem tylko tyle ze w tym roku auto sie nie wyprodukuje bo „nie dostali oczekiwanego terminu na listopad”.

Planowy odbiór miałem mieć 15.12


Aha - 318i / Sportline bez opcji z restrykcji

Edytowane przez mathx88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś kto zamawiał wrzesień /październik ma już datę produkcji określoną?

Ja zamawiałem we wrześniu i na razie cisza

 

Polowa pazdziernika, ostatnia informacja jaka mam jest w stylu "bedziemy cos wiedziec po Nowym Roku, zakladam ze produkcja bedzie w marcu, ale nigdy nic nie wiadomo, moze uda sie wczesniej, jak cos bede wiedzial to niezwlocznie poinformuje". Wiec czekam sobie cierpliwie, pisze posty na forum i ogladam nagrania na youtubie po malajsku, bo wszystkie w sensownych jezykach juz obejrzalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam wrażenie ze montują auta dość losowo, z części, które zostały po autach wycofanych z zamówienia lub przesuniętych. Nie wiem do końca jak wyglada ten algorytm, ale auto zamówione w kwietniu z produkcja lipiec /sierpień zostało przesunięte na listopad. Potem na polowe września, a teraz na styczeń. Mimo rezygnacji z kamer 360 i dopasowaniu konfiguracji przez BMW Polska…. Ale w sposób zgodny z moja wizja, kosmetycznie, oprócz kamer…

Generalnie szyja z tego co maja.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Moze wersja / wartość konfiguracji twojego zamówienia bedzie odpowiedzią ?

Bo jak narazie w wątku same m340i maja jakies sensowne informacje lub relatywnie krótkie daty produkcji.

Jest ktos z 318i/D albo 320 kto odebrał juz auto zamowione w tym roku lub ma datę produkcji ?

 

Zamówiłem z tego co pamiętam początkiem kwietnia, odbiór miałem na koniec lipca, ale urlop przesunął odbiór - G21 318d msport

Mam boczki regulowane u kierowcy, natomiast nie brałem hk, 360, hud, czy klapy otwieranej nogą.

Z tym, że czasy przed wakacjami i po mogą się diametralnie różnić, bo rabat uzyskałem 23, a obecnie to już chyba nie do pomyślenia.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos z 318i/D albo 320 kto odebrał juz auto zamowione w tym roku lub ma datę produkcji ?

 

Zamówione 320i M Sport pod koniec sierpnia.

Tydzień temu pytałem - wciąż status 111 "bez potwierdzonej daty produkcji". Handlowiec mówi, że może wyprodukuje się w grudniu ale zaleca dużo cierpliwości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 30.09. Termin wydania ustalony na 30.06, sprzedawca mówił coś, że być może kwiecień, a ja na luzie nastawiam się na rok czekania.

Zamawiałem w tym samym dniu i termin odbioru mam koniec lutego. Czy jest na to szansa to się dopiero okaże.


Może faktycznie zależy to od dealera.

Chociaż patrząc na twoja lokalizację to podejrzewam, że mogliśmy zamówić u tego samego dealera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealerzy się chyba mocno asekurują terminami - w umowie (przynajmniej ja tak mam), że są jakieś tam kary za niedotrzymanie terminu, więc może ten koniec czerwca to jest taka asekuracja a będzie wcześniej... Tak wiem - nadzieja jest matką... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż patrząc na twoja lokalizację to podejrzewam, że mogliśmy zamówić u tego samego dealera .

 

Zamówiłem w Bawarii. Wziąłem dodatki, o których wiedziałem, że są na restrykcjach, np. HK. Sprzedawca nic nie wspominał, że to byłby jakiś problem. Przed zamówieniem czytałem forum i byłem ogólnie nastawiony na długie oczekiwanie. Póki co, mam czym jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż patrząc na twoja lokalizację to podejrzewam, że mogliśmy zamówić u tego samego dealera .

 

Zamówiłem w Bawarii. Wziąłem dodatki, o których wiedziałem, że są na restrykcjach, np. HK. Sprzedawca nic nie wspominał, że to byłby jakiś problem. Przed zamówieniem czytałem forum i byłem ogólnie nastawiony na długie oczekiwanie. Póki co, mam czym jeździć :)

 

Też tam zamawiałem ale moje wyposażenie raczej nie zawiera żadnych restrykcji także może dlatego taki termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w tym samym dniu i termin odbioru mam koniec lutego. Czy jest na to szansa to się dopiero okaże.


Może faktycznie zależy to od dealera.

Chociaż patrząc na twoja lokalizację to podejrzewam, że mogliśmy zamówić u tego samego dealera .

 

Zamawiałem w połowie września w Auto Fus Warszawa, wg. umowy termin odbioru przypada na koniec lutego 2022.


W zamówieniu między innymi oczywiście Harman Kardon, podparcie lędźwiowe oraz pompowane boczki, adaptacyjny tempomat, bagażnik otwierany z kopa, asystent parkowania z kamerą cofania.


W chwili zamówienia na restrykcjach był tylko Harman ale handlowiec mówił, że samochody z HK i tak im się produkują.


Ja mogę czekać nawet i na polifta byle wyposażenie było kompletne. Z drugiej strony, gdybym wiedział, że będę czekał rok na samochód to zamówiłbym w lutym G30 z rabatem 25%, ale takie gdybanie nie ma sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem ostatniego dnia roboczego marca, 330i xdrive m pakiet z shadowline, dalej nie rozpoczęła się produkcja, inchcape waw. Na ten moment doradca twierdzi że problemem jest brak zderzaków do m pakietu, wypadł mi tempomat adaptacyjny i shadowline.

I tutaj plot twist, po wyrzuceniu m pakietu podobno auto wypadło całkiem z produkcji i doradca przywrocil poprzedni config, produkcja wskoczyła na 48 tydzień.


Szczerze to ciężko mi w te fikołki uwierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem ostatniego dnia roboczego marca, 330i xdrive m pakiet z shadowline, dalej nie rozpoczęła się produkcja, inchcape waw. Na ten moment doradca twierdzi że problemem jest brak zderzaków do m pakietu, wypadł mi tempomat adaptacyjny i shadowline.

I tutaj plot twist, po wyrzuceniu m pakietu podobno auto wypadło całkiem z produkcji i doradca przywrocil poprzedni config, produkcja wskoczyła na 48 tydzień.


Szczerze to ciężko mi w te fikołki uwierzyć :)

 

A który sprzedawca w Inchcape?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem ostatniego dnia roboczego marca, 330i xdrive m pakiet z shadowline, dalej nie rozpoczęła się produkcja, inchcape waw. Na ten moment doradca twierdzi że problemem jest brak zderzaków do m pakietu, wypadł mi tempomat adaptacyjny i shadowline.

I tutaj plot twist, po wyrzuceniu m pakietu podobno auto wypadło całkiem z produkcji i doradca przywrocil poprzedni config, produkcja wskoczyła na 48 tydzień.


Szczerze to ciężko mi w te fikołki uwierzyć :)

 

to ma jakieś znaczenie ?

Są lepsi i gorsi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem ostatniego dnia roboczego marca, 330i xdrive m pakiet z shadowline, dalej nie rozpoczęła się produkcja, inchcape waw. Na ten moment doradca twierdzi że problemem jest brak zderzaków do m pakietu, wypadł mi tempomat adaptacyjny i shadowline.

I tutaj plot twist, po wyrzuceniu m pakietu podobno auto wypadło całkiem z produkcji i doradca przywrocil poprzedni config, produkcja wskoczyła na 48 tydzień.


Szczerze to ciężko mi w te fikołki uwierzyć :)

 

to ma jakieś znaczenie ?

Są lepsi i gorsi ?

 

Tak, jak ze wszystkim :) Są tacy co szczerze mówią jak wygląda sytuacja, są tacy co wymyślają bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.