Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Informacyjnie: Zamówienie z czerwca 330ix (bez restrykcji), piertotny termin odbioru w październiku, od konca listopada status 105, ale dzisiaj dostałem informację od handlowca, że wskoczył na status 111 z planowaną produkcją na marzec.

Oby już go kolejny raz nie wywaliło bo chyba się załamie :D

Grunt że coś tam się rusza chociaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kończę już przygodę w tym temacie, gdyż w dniu dzisiejszym auto odebrane. Oby i Wasze jak najszybciej dotarły

 

To nic tylko cieszyc sie autem, gratulacje ;)

 

Informacyjnie: Zamówienie z czerwca 330ix (bez restrykcji), piertotny termin odbioru w październiku, od konca listopada status 105, ale dzisiaj dostałem informację od handlowca, że wskoczył na status 111 z planowaną produkcją na marzec.

Oby już go kolejny raz nie wywaliło bo chyba się załamie :D

Grunt że coś tam się rusza chociaż

A u mnie dalej cisza, już powoli godzę się z tym, że auto dojedzie na czerwiec/lipiec... ale nie mam zamiaru rezygnować z restrykcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację od dealera, że dla M340i usunęli kamery 360. Dzisiaj była aktualizacja konfiguratora on-line i już tam tylko M340i/d oraz 330e mają kamery i HUD. Jak zamawiasz teraz nowy M340i/d to możesz mieć kamery 360, a jak we wrześniu to musisz usunąć ? Czy zmawiał ktoś M340 z kamerami i ma podobną sytuację ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację od dealera, że dla M340i usunęli kamery 360. Dzisiaj była aktualizacja konfiguratora on-line i już tam tylko M340i/d oraz 330e mają kamery i HUD. Jak zamawiasz teraz nowy M340i/d to możesz mieć kamery 360, a jak we wrześniu to musisz usunąć ? Czy zmawiał ktoś M340 z kamerami i ma podobną sytuację ?

 

M340i Touring we wrześniu, ale ze zwykłą kamerą cofania, te 360 nie są mi na szczęście do niczego potrzebne. Head up, Harman i wiele innych punktów w konfiguracji. Sprawdzałem też konfigurację w konfiguratorze, po zmianach. Oprócz dodania jubileuszowych emblematów, usunęli sterowanie gestami, tego nie można mieć nigdzie. Na szczęście zupełnie mi na tym nie zależy, ale poprosiłem handlowca, że mi to usunął na wszelki wypadek z konfiguracji w zamówieniu. Może się ruszy :-)

Nadal nie ma VINu :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie: Zamówienie z czerwca 330ix (bez restrykcji), piertotny termin odbioru w październiku, od konca listopada status 105, ale dzisiaj dostałem informację od handlowca, że wskoczył na status 111 z planowaną produkcją na marzec.

Oby już go kolejny raz nie wywaliło bo chyba się załamie :D

Grunt że coś tam się rusza chociaż

 

U mnie to samo. Zamówienie z 19.11.2021. Dziś pojawiła się informacja że dostałem status 111 - co oznacza potwierdzoną dostępność terminu produkcji/przyjęty do produkcji. Przewidywany termin produkcji przypadający na 12 tydzień 2022 (koniec marca).

 

Dostałem informację od dealera, że dla M340i usunęli kamery 360. Dzisiaj była aktualizacja konfiguratora on-line i już tam tylko M340i/d oraz 330e mają kamery i HUD. Jak zamawiasz teraz nowy M340i/d to możesz mieć kamery 360, a jak we wrześniu to musisz usunąć ? Czy zmawiał ktoś M340 z kamerami i ma podobną sytuację ?

 

Nic mi nie usunęli a auto ma w sobie prawie wszystko z konfiguratora.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mialeś w konfiguracji, bo ja miałem wiele restrykcji ciekaw jestem ile ty miałeś :D

 

dla M340i restrykcji miałem 0. Z tych newralgicznych może podam kilka: head up, hak, elektryczna klapa, lasery, kamery 360, systemy asystujące pro, do foteli wszystko co trzeba.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak u mnie, tylko u mnie 330ix tyle że z sierpnia 2021, zero informacji o statusie :(

 

Sprawiedliwość fest xD Ale z tego co czytam ten wątek to BMW chyba wypycha i tak najwięcej wersji 318i

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są w najniższej cenie a reszta silników jest za droga dla większości kupujących dlatego decydują się na 318i ja też dla żony chyba zamówię ten silnik ale bez harmana,dostępu komfortowego bo kradną auta z tą opcją ale za to z laserami aby lepiej widziała drogę nosi okulary i head upem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja im wolę tego zadania nie ułatwiać skoro nie jest to standard tylko opcja to mogę po prostu tego nie zamówić, ta opcja także do tanich nie należy a wysoka rata na x7 już i tak mnie mocno przytłacza że ledwo daję radę więc dla drugiej połówki coś jednak tańszego i padło na g20 bo w salonie nadal nie mają nowej 2AT do pokazania jeszcze nie było premiery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja im wolę tego zadania nie ułatwiać skoro nie jest to standard tylko opcja to mogę po prostu tego nie zamówić, ta opcja także do tanich nie należy a wysoka rata na x7 już i tak mnie mocno przytłacza że ledwo daję radę więc dla drugiej połówki coś jednak tańszego i padło na g20 bo w salonie nadal nie mają nowej 2AT do pokazania jeszcze nie było premiery.

 

Możesz zainwestować kosmiczne 30 zł w klatkę Faradaya i zadania nie ułatwiasz - a jak będą chcieli ukraść to ukradną. Z dostępem komfortowym lub bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane :)

Moje tytułowe "opóźnienie w odbiorze" wyniosło 1.5 miesiąca

 

01.08.2021 -- zamówienie z deklarowanym terminem 15.12.2021
22.11.2021 -- info że produkcja 1/2022
09.12.2021 -- status 150
03.01.2022 -- data produkcji wg VIN / dowodu rej
14.01.2022 -- info od dealera że auto jest w salonie
+ tydzień - papierologia
+ tydzień - z powodu pomyłki w papierach
02.02.2022 -- odbiór

 

Łącznie: 6 miesięcy oczekiwania od momentu zamówienia do dnia odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane :)

Moje tytułowe "opóźnienie w odbiorze" wyniosło 1.5 miesiąca

 

01.08.2021 -- zamówienie z deklarowanym terminem 15.12.2021
22.11.2021 -- info że produkcja 1/2022
09.12.2021 -- status 150
03.01.2022 -- data produkcji wg VIN / dowodu rej
14.01.2022 -- info od dealera że auto jest w salonie
+ tydzień - papierologia
+ tydzień - z powodu pomyłki w papierach
02.02.2022 -- odbiór

 

Łącznie: 6 miesięcy oczekiwania od momentu zamówienia do dnia odbioru

 

W końcu się doczekałeś.

Wrzuć jakieś zdjęcia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy wiecie co konkretnie oznacza status 047, od pięciu miesięcy mam ten status. Z tego co mi się udało dowiedzieć to ten status jest powiązany z oczekiwaniem na alokacje numeru produkcyjnego od importera. Czyżby salon w którym zamówiłem nie miał i nie ma do tej pory alokacji na mój model?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy wiecie co konkretnie oznacza status 047, od pięciu miesięcy mam ten status. Z tego co mi się udało dowiedzieć to ten status jest powiązany z oczekiwaniem na alokacje numeru produkcyjnego od importera. Czyżby salon w którym zamówiłem nie miał i nie ma do tej pory alokacji na mój model?

 

Brak przydzielonego miejsca produkcyjnego na twoje zamówienie.


Wszystkie statusy:

000 Order is canceled [Order deleted by NA]
017 Order registered without quota - dummy model (master data not released); not confirmed and not scheduled [Order not specified]
027 Order registered without quota - outside the ordering time window; not confirmed and not scheduled
037 Order registered without quota - technical approval is missing; not confirmed and not scheduled [Order at BMW NA][Model or feature unavailable]
047 Order registered without quota - no quota in the entire planning period; not confirmed and not scheduled [Order bank request entered]
057 Order booked with quota - technical approval is missing; not yet confirmed and not scheduled [spec. not released - available quota]
087 Order booked with quota - sales release is missing (e.g. for large customers); not yet confirmed and not scheduled [Order not released for production]
097 Order booked with quota - transfer to the central system is not carried out online; not yet confirmed and not scheduled [Transmission to AG - confirmation pending]
102 Order booked with quota - transferred to the central system; Special request not yet confirmed and not scheduled [special request order received - AG]
105 Order booked with quota - transferred to the central system; not yet confirmed due to capacity limits and not scheduled [No production week available]
111 Order booked with quota - transferred to the central system; capacity checked production date is confirmed [Order Received]
112 Order for daily package planning (production) provided [scheduled for Production]
150 Planning of bodyshell / display of chassis number and F2 date [Production begins/Production started] [shell = "Body in White"]
151 Receipt of shell / review and, if necessary, correction of F2 date [Exterior body assembly begins/Entry body shop-serial # assign]
152 Receipt of paint shop / review and, if necessary, correction of F2 appointment [in the paint booth/Entry paint shop]
153 Receipt of assembly / review and, if necessary, correction of F2 appointment [Entering Assembly Line/Entry assembly]
154 Final assembly / inspection and, if necessary, correction of the F2 date [Assembly in progress/Assembly]
155 End of assembly (F1) and final inspection / review and, if necessary, correction of F2 date [Quality Check, Production completed, Final Assembly/Assembly finish-quality check]
160 Vehicle handover from the factory to sales / determination of F2 date (actual) / initiation of invoice and registration document creation transit [Released to Distribution, Ready For Transport/Vehicle handover to sales]
165 Factory exit and transit [in transit - Plant of Manufacture to Port of Departure]
168 BMW Group factory warehouse [AG Stock]
170 Vehicle intended for workshop cycle (BMW Welt car pick-up / retrofitting / direct sales + vehicle fleet/waiting for workshop)[Vehicle planned for workshop]
172 Vehicle scheduled for workshop run (Workshop planned)
174 Vehicle in the workshop run (Workshop entry)
176 Exit workshop - vehicle is ready (Workshop Complete)
180 Waiting For Export Dispatch [Vehicle awaiting release of consign.]
181 Handover to shipping (at foreign plant: port of destination) / vehicle is in the central brokerage warehouse) [Handover to Distribution/Dispatched from factory, Waiting for Domestic Dispatch]
182 Handover to freight forwarder - vehicle is loaded (Schedule for Carrier) [Handover to Carrier/Load Assignment]
190 Vehicle has left the factory (at the foreign plant: transshipment warehouse) / exit from the central brokerage center (In transit to port of exit) [Dispatched from AG]
191 Goods receipt BMW Group (retrieval of an already delivered vehicle with corresponding invoice credit, returned to BMW AG)[Returned to AG]
193 Entrance to the forwarding warehouse (car) [Arrived at Port of exit]
194 Selected for Shipment
195 Exit warehouse (car) (Shipped from Port of Exit) [in transit]
196 Shipment Arrival
198 Entrance to the dealer warehouse [At the Dealership]
199 Delivery to BMW Welt for self-collectors / direct sales / fleet entrance [Handover to Customer in Munich]
295 Approval of demonstration and fleet vehicles (note the bonus-relevant registration deadlines)
298 Registration or delivery notification by retailers to end customers (note the relevant registration deadlines)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
-==maly==-

Przypomnij kiedy zamawiałeś ?

Masz w wyposażeniu kubły?

Koniec sierpnia. Planowana produkcja jest na połowę marca. Fotele zwykle auto ma być daily i mimo mega wyglądu nie chciałem się z nimi męczyć.

Kubły podobno na restrykcjach choć zamówić można ale nic z nimi na pokładzie się nie produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kubły to mus, bez tego auto nie ma tego czegoś.

Z ta restrykcja coś musi być na rzeczy bo na jedna m3 czekam już od początku sierpnia, a na druga mimo lakieru indyvidual ( ponoc one maja pierwszeństwo ) 4 miesiąc.

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.