Skocz do zawartości

dodawanie przeglądów do elektronicznej ksiązki serwisowej


Chrzan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


dzisiaj wypadł dzień serwisu, wjechały klocki i tarcze. Teraz się zastanawiam czy jest jakiś sposób aby dodać taki serwis do elektronicznej książki serwisowej oraz zresetować licznik wymiany klocków.


Jest na to jakiś sposób, czy tylko serwis może to wprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
serwisy można dopisywać samemu do elektronicznej książki - kabel enet i program HUservicemenager

Pod warunkiem posiadania nawigacji Professional.

Kilka aut z nawigacją business(lub bez navi) już poprawiałem po programach typu HU TOOL


Nie tylko ASO ma taką możliwość. Niezależne serwisy też mogą podpisać współpracę. Będzie zaznaczone,że nie robiło to ASO, ale wpisy będą wszędzie, włącznie z historią na serwerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisy można dopisywać samemu do elektronicznej książki - kabel enet i program HUservicemenager

Pod warunkiem posiadania nawigacji Professional.

Kilka aut z nawigacją business(lub bez navi) już poprawiałem po programach typu HU TOOL


Nie tylko ASO ma taką możliwość. Niezależne serwisy też mogą podpisać współpracę. Będzie zaznaczone,że nie robiło to ASO, ale wpisy będą wszędzie, włącznie z historią na serwerze

 

Mi jeden serwis wpisał się z oznaczeniem serwisu 00000, a inny, który dokonuje wpisów do bazy danych na serwerze, powiedział, że nie może się dopisaś do książki serwisowej w aucie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
serwisy można dopisywać samemu do elektronicznej książki - kabel enet i program HUservicemenager

Pod warunkiem posiadania nawigacji Professional.

Kilka aut z nawigacją business(lub bez navi) już poprawiałem po programach typu HU TOOL


Nie tylko ASO ma taką możliwość. Niezależne serwisy też mogą podpisać współpracę. Będzie zaznaczone,że nie robiło to ASO, ale wpisy będą wszędzie, włącznie z historią na serwerze

 

Mi jeden serwis wpisał się z oznaczeniem serwisu 00000, a inny, który dokonuje wpisów do bazy danych na serwerze, powiedział, że nie może się dopisaś do książki serwisowej w aucie :(

Serwisy poza aso, w aucie wpisane są właśnie jako 00000. One nie mają swojego numeru dealera i łączą się poprzez OSS.


Dopiero w historii na serwerze jest konkretna nazwa warsztatu.


Do dokonania wpisu, należy użyć ISTA Online. Gdzie każda godzina kosztuje 9€ i wykupienie jej tylko po to, żeby dokonać jednego wpisu mija się trochę z celem.


Jeśli wspomniany warsztat wpisał wykonaną czynność na serwer, to jeśli ktoś następny użyje ISTA online do wpisania kolejnego serwisu do auta, to ten poprzedni wpis też zostanie wpisany do samochodu.


Robiąc wpis za pomocą ISTA online. Program usuwa wpisy w aucie, odczytuje wszystkie wpisy z serwera i zapisuje je do samochodu.

Więc jeśli ktoś ręcznie(wspomnianymi programami) doda wpis w aucie, a następnie pojedziesz na serwis do np. aso, to wspomniany wpis zostanie usunięty jeśli nie widnieje także na serwerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy za wpis na serwer Wasz mechanik kasuje dodatkową opłatę?

Sam wpis na serwer AOS nie kosztuje go nic, więc nie powinien. Jeśli chcesz mieć wpis w aucie, co wymaga wykupienia czasu(pisałem o tym wyżej), to już logicznym jest zażądanie dodatkowej opłaty, zwłaszcza jak warsztat np. nie wykupił dostępu na cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.