Skocz do zawartości

BMW E87 LCI 118dA TITANSILBER METALLIC by Barti


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.


Mam na imię Bartek i pochodzę z Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a konkretnie z małej miejscowości o nazwie Pilica. To mój pierwszy post tutaj. Moje 1er E87 mam już od dłuższego czasu i myślę, że to odpowiedni moment na prezentacje i kilka słów. Przez okres w moich rękach samochód trochę się zmienił o czym później. W samochód włożyłem bardzo dużo pracy i serca, ale jeszcze więcej gotówki :P . Samochód który zakupiłem nie jest konfiguracją marzeń (niestety), ale zawsze mogło być gorzej. Gdy szukałem mojej 1er obejrzałem kilka egzemplarzy, a ten w zasadzie kupiłem ponieważ miał najbogatszą historię oraz był w najlepszym stanie technicznym jak i wizualnym. Szukając 1er zakładałem, że chce: LCI, automat, kolor nie czarny, nie szary, Xenon, multifunkcja w kierownicy, radio każde (z wyjątkiem business bo podobno gra słabo i też tak wygląda), fajne audio, Szyberdach. Jak widać część z tej listy udało się spełnić (niestety bez szyberdachu :cry: )


W samochodzie z czynności serwisowych wykonałem:

- kompletny rozrząd (łańcuch góra, dół, pompy oleju, koła, uszczelki, ślizgi, napinacze itd.)

- koło pasowe Cortego oraz napinacz paska osprzętu

- wymiana podkładek pod wtryskami

- nowa podstawa filtra oleju

- wymiana oleju oraz miski w automatycznej skrzyni biegów

- nowe amortyzatory przód Bilstein

- nowy komplet wahaczy na przód

- końcówki drążków kierowniczych

(warto wspomnieć, że wszystkie wyżej wymienione elementy zawieszenia były jeszcze oryginalne, więc wytrzymały ponad 200000 km oraz 13lat!)

- ustawianie zbieżności

- serwis klimatyzacji

- 2x nowe opony Uniroyal RainSport 5 na przód


Inne prace wizualne/techniczne:

- polerka lakieru

- glinkowanie lakieru

- twardy wosk na lakier

- niewidzialna wycieraczka na szyby

- zakupiłem nowe koła na lato wzór 141 w kolorze srebrnym

- malowanie kół 141 na kolor czarna perła + brokat w lakier

- oklejanie dekorów w środku na drewno (na razie na próbę, ale podoba mi się bardziej niż zwykłe szare listwy)

- podświetlenie tablicy rejestracyjnej LED

- wymiana listew na dachu z czarnych na lakierowane pod kolor

- naklejki na próg AC Schnitzer

- montaż głośników w słupki z E60 z zestawu HIFI z niebieską naklejką (polecam każdemu)


Dodatkowo zakodowane:

- dodatkowe światła powitalne w halogenach

- limit prędkości w zegarach

- prędkości w zegarach


Tutaj chciałbym wcisnąć ciekawostkę. Jestem 3 właścicielem autka, wcześniej miało 2 użytkowników w Niemczech i tutaj właśnie ta ciekawostka: 1 właściciel który był architektem sprzedał to auto swojemu sąsiadowi mieszkającemu obok. Tak więc auto zmieniło miejsce zamieszkania z Hauptstraße 137, 46446 Emmerich am Rhein, Niemcy do Hauptstraße 139, 46446 Emmerich am Rhein, Niemcy.

115804789_3058146207638983_6210279286834626683_n.jpg


Mam nadzieję, że będę się cieszył autkiem bardzo długo i będzie bezawaryjne. W głowie już plan na kolejne BMW. Jeśli ktoś ma jakieś pytanie co do mojej 1er, lub jakieś sugestie, porady to zachęcam do udzielania się tutaj. :D


Galeria:

IMG_0728.md.jpg

IMG_0726.md.jpg

IMG_0722.md.jpg

IMG_0709.md.jpg

IMG_0707.md.jpg

IMG_0702.md.jpg

IMG_0704.md.jpg

IMG_0701.md.jpg

IMG_0698.md.jpg

IMG_0688.md.jpg

IMG_0686.md.jpg

IMG_0679.md.jpg

IMG_0681.md.jpg

IMG_0678.md.jpg

IMG_0677.md.jpg

IMG_0696.md.jpg



Poniżej rozkodowany skromny VIN oraz fotki z konfiguratora:

vin WBAUD71080PD90981

typeCode UD71

type 118D UL (EUR)

series E87 (MUE)

serie 1

bodyType SH

steering LL

doors 5

engine N47

displacement 2.00

power 105

drive HECK

transmission AUT

color TITANSILBER METALLIC (354)

upholstery STOFF ELEKTRA/ANTHRAZIT (EAAT)

prodDate 2007-06-09


S1CAA Selekcja COP ważnych pojazdów

S1CBA Zakres CO2

S1CDA Brake Energy Regeneration

S205A Automatyczna skrzynia biegów

S249A Wielofunkcyjność dla kierownicy

S255A Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S320A Brak napisu modelu

S423A Dywaniki podłogowe Velours

S428A Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S441A Pakiet dla palących

S473A Podłokietnik przedni

S488A Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

S493A Zespół schowków

S502A Spryskiwacze reflektorów

S508A Park Distance Control (PDC)

S520A Lampa przeciwmgłowa

S522A Światło ksenonowe

S530A Klimatyzacja

S644A Instalacja tel. kom. z Bluetooth

S663A Radio BMW Professional

P7RPA Pakiet Advantage

S8SPA Sterowanie COP

L801A Wersja krajowa Niemcy

S863A Spis dealerów, Europa

S879A Literatura pokładowa, niemiecki

S4AKA Listwy wewnętrzne srebrne

S411A Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S548A Licznik kilometrów

S851A Wersja językowa, niemiecki


74609482_596747321133224_458590357026766848_n.md.jpg

76747510_480940396098988_2465850083090890752_n.md.jpg

Edytowane przez Barti_Bimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie miałeś od razu lamp rejestracji LED? Myślałem że w LCI to był standart.

Niestety sobie bym tego drewna też nie zaaplikował. Wygląda bee, ale kwestia gustu.

Od trzech lat zabieram się za lakier i zawsze brak czasu. muszę poświęcić weekend na korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś od razu lamp rejestracji LED? Myślałem że w LCI to był standart.

Niestety sobie bym tego drewna też nie zaaplikował. Wygląda bee, ale kwestia gustu.

Od trzech lat zabieram się za lakier i zawsze brak czasu. muszę poświęcić weekend na korektę.

 

Nie miałem rejestracji LED, kupiłem na Alli za 40 złotych z dostawą i świeci rok :)


Co do zabiegów kosmetycznych na lakierze to polecam z całego serca, nawet srebrny może się ładnie błyszczeć, a jak masz czarny to już petarda i lustereczko :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siemanko. Znalazłem fajne fotele skórzane kod LWB8, fajna skórka i teraz kilka pytań do was:


1. Jak widzicie taką przekładkę foteli? Ktoś później może się czepiać, że wnętrze nie fabryczne :(

2. Moje fotele mają pompowane lędźwie, czy jeśli moje nowe skórzane by tego nie miały to można to przełożyć z moich? Jeśli tak to dużo z tym zachodu?

3. Ogólnie jak widzi wam się ten pomysł? :P


Poniżej fotki podglądowe jakby to miało wyglądać:


lwb81.png

lwb82.png

lwb83.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecał sportowe fotele (M-Pakiet). Są dużo wygodniejsze i lepiej trzymają na boki przez pompowane boki. Ciężko będzie znaleźć Sportsitze w takim stanie jak tutaj w rozsądnych pieniądzach, lecz ja bym polował. :)

Jak już chcesz zostać przy zwykłych to pogadaj z kolegą @mikiE87, może chciałby swój środek sprzedać  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega nie ma na sprzedaż :( , kolejna zła wiadomość to taka, że ktoś mi podkupił wnętrze z olx :cry2: a było ono w okazyjnej cenie i z samochodu z Szwajcarii.


Tak więc poszukiwane kompletne wnętrze europa kod LWB8: fotele przód z pompowaniem, kanapa tył, boczki. Jak ktoś coś wie to proszę o info :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruba Aktualizacja! :dance: FHF5 Materiał/skóra 'Pearlpoint/orange'


Jak już wiadomo z wpisów wyżej szukałem wnętrza i jest! W piątak na allegro znalazłem kompletne wnętrze 70 kilometrów od mojego domu więc do busa i jazda! Jest to kod i nazwa tapicerki FHF5 Materiał/skóra 'Pearlpoint/orange' , która rozweseliła moją E87. Zapłaciłem za kompletne wnętrze 600 PLN, jedyne czego brakowało to zapięć pasów na przód, ale zamontowałem moje. Fotele pochodzą z Szwajcarii, więc nie ma problemu z matą zajętości i dziwnie wytartymi fotelami jak w angliku. Dodatkowo usunąłem całą drewnianą okleinę, bo ta szara pasuje do tego wnętrza. Nowa kanapa ma dodatkowo skarpetkę na narty. W piątek wstępnie uprałem fotele, w sobotę montaż całości. Efekt - jak na zdjęciach, zapraszam do galerii i do komentowania :cool2:


20200823_142857.md.jpg

20200823_142845.md.jpg

20200823_142839.md.jpg

20200823_142816.md.jpg

20200823_143030.md.jpg

20200823_143046.md.jpg

20200823_143142.md.jpg

20200822_184358.md.jpg

20200822_152445.md.jpg

20200821_193718.md.jpg


Jedyne mankamenty to boczek fotela kierowcy i brak pompowania fotela kierowcy (pompka pracuję, prawdopodobnie przewody).

20200823_143118.md.jpg

20200823_143112.md.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobrze, że olałeś vin i zamontowałeś to wnętrze. Od razu inaczej wygląda.

Tylko nie rozumiem, po co naklejka Ac Schnitzer? Masz coś dołożone od tego tunera?

Edytowane przez bart 328
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna schludna jedynka :cool2:

Fotele na plus, pewnie też bym się koloru bał, ale za takie pieniądze mogą się podobać :P Szkoda, że grzanych sportów nie da się tak łatwo wyrwać :(


Tak swoją drogą, to ta skarpeta jest tak przymocowana, że nie da się jej zdjąć? Mógłbym np wsadzić tam coś dłuższego, ale wypiąć tą skarpetę? Jakbyś mógł jakieś dokładniejsze foto wrzucić byłbym wdzięczny :D

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna schludna jedynka :cool2:

Fotele na plus, pewnie też bym się koloru bał, ale za takie pieniądze mogą się podobać :P Szkoda, że grzanych sportów nie da się tak łatwo wyrwać :(


Tak swoją drogą, to ta skarpeta jest tak przymocowana, że nie da się jej zdjąć? Mógłbym np wsadzić tam coś dłuższego, ale wypiąć tą skarpetę? Jakbyś mógł jakieś dokładniejsze foto wrzucić byłbym wdzięczny :D

 

Da się ją zdemontować np. do suszenia, lub po to, aby wygodniej włożyć sprzęt. W instrukcji możemy wyczytać, że mieszczą się tam max 4 narty lub max 2 deski snowboardowe. Długość max 1,90m. Piszę również aby ostre krawędzie zabezpieczyć aby nie uszkodzić skarpetki. Skarpetka ma zamek błyskawiczny od góry oraz jest otwierana z tyłu. Ja nie uprawiam sportów zimowych oprócz latania bokiem pod marketem, więc nic tym wozić nie będę, no chyba, że jakieś listwy na budowę.

20200827_132512.md.jpg

20200827_132116.md.jpg

20200827_132229.md.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że olałeś vin i zamontowałeś to wnętrze. Od razu inaczej wygląda.

Tylko nie rozumiem, po co naklejka Ac Schnitzer? Masz coś dołożone od tego tunera?

 

Nie mam nic z AC SCHNITZER'A - to mój głupi wymysł. W końcu musi być coś kontrowersyjnego, zawsze można zerwać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a te głośniki w słupek pasują bez problemu? Z jakiego auta?

Pasują z E81/E82/E87/E88/E90/E91/E60/E61 itd. i pewnie z innych pochodnych modeli. Ja mam z E60 z niebieską naklejką, z E60 też jest dłuższy kabel, więc łatwiej jest zamontować. Wystarczy ściągnąć boczek i włożyć głośnik za maskownice w gąpeczkę w słupku. W tym ori głośniku w drzwiach jest wejście na kabelek od małego. Bardzo prosta robota. Jak masz jeszcze jakieś pytania lub chcesz namiary na gościa od którego kupiłem (a ma dużo E60 i innych na części) to pisz :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego. Ale to o co się pytać? O zwykłe głośniki czy hi fi

Spytaj o małe głośniki tweetery w słupek/ do drzwi do BMW E87 z zestawu HI-FI z niebieską naklejką. Napisałem do nich bo wiem o co chodzi, żeby się dowiedzieć czy mają na stanie. Jeśli mają będę się z tobą kontaktować :wink:


EDIT: Odpisali mi, że na chwilę obecną ich nie mają - wszytko sprzedane :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.