Skocz do zawartości

po rozgrzaniu silnika raz ciagnie lepiej raz sie dlawi


majrus

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem ze jak sie dobrze rozgrzeje silnik nie wkreca sie tak jak powinien, ma poprostu takie momenty raz ciagnie raz sie przydlawia albo ciagnie z przerwami wymienilem juz swiece cewki zaplonowe krokowke tez wyczyscilem i dalej to samo

mam 325i vanos 141 kw 192 ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze jak np.chodzi na wolnych i dodam mu raptownie gazu to jest taki odglos jakby zasysal powietrze ale tylko przy raptownym dodaniu gazu a mozna sprawdzic jakos ten przeplywomierz[/quote ] i na to wszystko motor na wolnych chodzi raz rowno a raz go delikatnie telepie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz to wyglada, ze moja teoria sie potwierdza.

z przeplywomierzem najlepiej zrobic tak:

podjechac do kogos kto ma taki sam model i przepiac. pojezdzisz troche i bedziesz widzial, czy jest normalnie.

jak go podepniesz pod kompa w serwisie i puscisz program diagnostyczny,

to przy tych objawach na bank wskaze awarie przeplywomierza,

chociaz nie zawsze jest to prawda, bo nieszczelnosci w przewodach

gumowych "dobrze" symuluja awarie przeplywomierza.

mialem to u siebie. w ASO wymienili mi przeplywomierz,

bo tak nakazal program diagnostyczny, a usterka nie zniknela.

problem byl w gumowym wezu. niepotrzebnie wybulilem na nowy przeplywomierz...

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienes wymienic ten gruby popekany od przeplywomierza. mimo, ze golym okiem nie widac, ze sa jakies nieszczelnosci, to po rozgrzaniu silnika, a co za tym idzie i weza, staje sie on bardziej plastyczny i rozszerzaja mu sie "pory" (ze uzyje terminu dermatologicznego) i wtedy moze dochodzic do przeciekow powietrza. wymien ta gume. majatku nie zaplacisz, a moze Twoj problem zostanie rozwiazany. jesli to nie guma, to pozostanie do sprawdzenia i ewentualnie wymiany przeplywomierz (wydatek 500-600 zl).
http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o problemy po rozgrzaniu silnika. uszkodzony przeplywomierz dawalby o sobie znac w calym zakresie temperatur. chociaz moze sie myle, bo przy rozgrzewaniu silnika mieszanka jest i tak bogatsza, wiec ubytkow mocy nie byloby tak czuc. ale z tego co napisal majrus wynika, ze te dziry mocy zdarzaja sie od czasu do czasu. mialem dokladnie takie same objawy. dlatego podsuwam takie rozwiazania a nie inne. w moim aucie to zadzialalo.
http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje sprawdż sobie czy czasami nie uszczelka pod pokrywa nie puszcza ci na komorach od świec i czy świece nie są mokre od oleju od góry tak jakbys chciał wykręcić świece władasz klusz to właśnie tam na dole mozę być olej po uszczelce może nie być znać że przepuszcza ja tak właśnie miałem jak piszesz wymiana uszczelki zbawiła. powiem szczerze bardzo długo dochodziłem do tego poprzez wymiane dużo podzespołów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje sprawdż sobie czy czasami nie uszczelka pod pokrywa nie puszcza ci na komorach od świec i czy świece nie są mokre od oleju od góry tak jakbys chciał wykręcić świece władasz klusz to właśnie tam na dole mozę być olej po uszczelce może nie być znać że przepuszcza ja tak właśnie miałem jak piszesz wymiana uszczelki zbawiła. powiem szczerze bardzo długo dochodziłem do tego poprzez wymiane dużo podzespołów

 

:shock: na rany Boga!!! slyszales kiedys o interpunkcji???

czytalem Twojego posta kilka razy z nadzieja, ze go zrozumiem.

ale rozumiem niestety tylko pojedyncze slowa... :(

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Witam zdaje mi się,że mam ten sam problem co Kolega co stworzył ten wątek ?

objawy pasują niemal,że idealnie

podczas jazdy szarpie autem,jak by nie wchodził w obroty,spalanie mam wrażenie,że też jest znacznie większe?

Auto na 4 próby przyśpieszenie raz nie wchodzi w obroty ?

czasem nawet jak by benzynką zalatuje

oczywiście model ten sam czyli e36 325i vano 192konie

z góry DZzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.