Skocz do zawartości

Sprzęgło - wyciek


Duch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem jak w temacie. Ze strzegła wycieka mi płyn hamulcowy (jak przez noc stoi w garażu to rano jest już spora plamka). Mam pytanie czy da się to jakoś tymczasowo uszczelnić nie rozbierając wszystkiego :? czy nie obejdzie się bez wymiany uszczelki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale tam nie co rozbierać , siłownik sprzęgła jest na zewnątrz skrzyni z prawej lub lewej strony , trzeba go tyko odkręcić , / płyn będzie uciekał / jak cieknie to poszła marżetka , możesz kupić komplet naprawczy uszczelniaczy albo siłownik / komplet gumek to ok. 10 - 15 zł /

 

w sumie po demontarzu wygląda tak :

 

http://www.allegro.pl/item127997908_bmw_e34_e36_wysprzeglik_idealny_.html

 

jak go rozbierzesz to tam jest tylko gumka ,marżetka i oring no i oczywiście tłoczek - ale ten pozostaje - wymieniasz tylko elementy gumowe .

 

... tymczasowo to chyba nie bo zostaniesz bez biegów jak na postuju to spoko - gorzej jak w czasie jazdy :mrgreen:

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc ze płyn ucieka ze sprzęgła miałem na myśli połączenie silnika ze skrzynią (dokładnie w tym miejscu kapie)

To chyba nie cieknie Ci ze sprzęgła, tylko olej wywala na połączeniu silnika ze skrzynią przez simering. Niestety naprawa tego wiąże się z wywaleniem skrzyni i sprzęgłą :cry2:

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam chyba źle się wyraziłem. Pisząc ze płyn ucieka ze sprzęgła miałem na myśli połączenie silnika ze skrzynią (dokładnie w tym miejscu kapie). Chodzi o e36 1,8 M40

 

DUCHu - ale namieszałeś :mrgreen:

 

jeżeli w tym miejscu wycieka płyn hamulcowy/ a zbiorniczku ubywa go ? / to wina wysprzęglika / przepuszcza płyn do kołnierza obudowy skrzyni / jeżeli to " oliwa " to jak wspomniali koledzy - simering na wale - oby to pierwsze :cool2:

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tymczasowo to nie za bardzo - czeka na wymianę simering - ale też jest pytanie który poszedł na wale czy na wałku skrzyni - ubytki mogą być w silniku albo skrzyni ...

 

są różne specyfiki do regeneracji uszczelniaczy / podobno " poprawiają " ich elastyczność / wlewane do oleju typu motodoktory ale ja tego bym nie stosował w silniku , z drugiej strony jak już kapie to chyba to ten drugi wydatek ....

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.