Skocz do zawartości

[E92] 335I N54 Kopci na niebiesko bierze olej


AtamanR1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoją 335i n54. Od czasu kiedy włożyłem Downpipes czyli usunąłem katalizatory samochód dymi na niebiesko szaro przy obrotach poniżej 2k obr wyżej nic się nie dzieje w ogóle brak dymu. Objawy dymu najczęściej występują podczas dodaniu gazu poniżej 2k obr oraz gdy dojeżdżam do świateł zmieniłem też olej z 5w30 na 0w40 Motul po wyrzuceniu katalizatorow. Co może mieć wpływ że tak dymi ? Za wszelkie doradztwo dziękuję zużycie oleju waha się w granicach 1l na 1200km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dobrze jest zamontowany DP i czy nie pomylili sond. Z tymi dp z fmic jest trochę szarpania.


Gdy zostawisz auto na chodzie tak z 10 min i potem przygazujesz to wylatuje chmura niebieskiego dymu?


Lej 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg?

Masz olej nawet na zewnątrz turbin. Masakra, wypadało by wyjąć turbiny, wymienić wszystkie uszczelki, oringi, sprawdzić też czy spod pokrywy zaworów nie cieknie.

No i jak trzeba to regenerować albo wymieniać turbiny. Jak masz chwilę to zobacz czy w intercoolerze nie masz przypadkiem powodzi, pewnie też trzeba będzie wyjąć i wymyć w środku.

Olej lubi też cieknąć z obudowy filtra oleju, cieknie po całym silniku, wszystko jest upaprane i ciężko stwierdzić skąd to leci. Warto też wymienić oringi pod elektrozaworami vanosów, groszowa sprawa a też potrafią przeciekać. Downpipes masz w bandażach? Jak nasiąkną olejem to może być nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.