Skocz do zawartości

[E36/2] Co Was najbardziej wkurza...


majki84

Rekomendowane odpowiedzi

C-klasa nie konurowała z E36 to troche nie te lata. konkurencja do E36 jet MB tkz 190.

 

MB 190 wprowadzono już w 1982 roku, a E36 pod koniec 1990 roku. Natomiast C klase zaprezentowali w 1993 roku. Więc żadna z tych dat nie pokrywa się idealnie. Ale napewno bliżej E36 do C klasy, niż do 190. A kto powiedział, że C klasa jest lepsza :?: Może silniki diesla ma mniej kapryśne. Ale resztę... już raczej nie.

 

A co do kupna następnego BMW, to bardziej obstawiałbym za serią 5 E39, niż E38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie oszukujmy sie E36 jest nieudanym (moim zdaniem) modelem jest to jedyny model ktory nie ma wyboru powiedzy shadown line czy chrom line jest tylko jedna wersja bez niczego drzwi nachodzace na dach to porazka na szczescie BMW nie popelnilo 2 raz tego bledu a jak do tego wszystkiego dodac korozje nawet egzeplarzy bezwypadkowych to robi sie juz nie ciekawie nie wpsominajac ze czasem trzeba uzyc migomatu (u nas juz pre osob mialo taki problem glownie mocowanie amorkow i belki z tylu) dla mnie to jest model BMW ktory wogole niepasuje i napewno z duma znaczka BMW nie pokazuje no ale coz w tym okresie BMW mialo nie wielki problem finansowy wiec oszczedzali jak sie dalo... jedyne co w tym aucie dobre to silniki, a co do wnetrza to hmm ja wole przemilczec bo pozostawia wiele do zyczenia osobiscie wolal bym 10 razy bardziej E30 niz E36... a za pieniadze ktore trzeba wydac na E36 lepiej przeznaczyc na E34 :cool2:

Moja wypowiedz opieram na warsztacie taty ktory robi tylko BMW no i na klientach ktorzy potwierdzaja to i sie pozbywaja tego modelu choc nie wszyscy...

Jestem w stó procentach pewien ze moja wypowiedz zburzy nieco forum takze licze ze jesli juz chcecie komentowac to prosze grzecznie bo to jest moje zdanie i nie musicie sie z nim zgadzac :!:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIXI jak narazie to masz tylko modele BMW :lol: :lol: Powtarzasz sie juz ktorys raz, wiec nie pisz w tematach w ktorych nie masz nic do powiedzenia (nic nie wnosisz). Jakbys zauwazyl to mowa jest tu o coupe i nie ma zadnych obramowek na drzwiach :!: A to ze sie czasem potrafi pojawic rdza to chyba normalne, auta maja juz okolo 15 lat, w E34 nie ma rdzy ?? Kazde auto ma swoje wady i zalety !! Juz gdzies Ci pisalem, komentarze typu: "bo moj TATO itd...." zostaw dla Siebie, to ze do Was przyjezdzaja szroty nie znaczy ze w calej Polsce takie jezdza, i nie wprowadzaj w bledy wszystkich zainteresowanych tych modelem bo nie masz o nim zielonego pojecia ! A o gustach sie nie dyskutuje :nienie:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem :? ja miałem do czynienia tylko z e36 z 95r. może ich jakość była poprawiona w tym okresie. Kiedyś przeczytałem na tym forum rady, żeby nie kupować tego modelu z początku produkcji ale chyba chodziło o sedana lata 90-92. Czy ktos zorientowany w tym temacie mógłby go trochę rozwinąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam duze pojecie o tym modelu :D

przepraszam jesli chodzi tylko o "kupe" to juz sie nie odzywam a co do tego to ja zawsze odradzam ten model.A do nas nie wpadaj same szroty sa tez ladne ale nadal dla mnie brzydkie.

Okey juz sie nie odzywam na temat E36 :cool2: koniec OT

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku 1994 był mały lifting, więc się nieco poprawiła jakość. To tak samo jak z Omegami B po 1996 roku.

Ja nie powiedziałem, że to złe auto. Tylko wymieniłem kilka wad, które zauważyłem w modelach E36 - i nie są to tylko doświadczenia z mojego egzemplarza. Dalej śmiem twierdzić, że są to super autka. Tyle, że napewno nie trafiają w gusta każdego. Ja poprostu zawsze lepiej się czułem w trochę większych samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dixi : jakbys nie zauwazyl to temat dotyczy coupe - a jako znawca BMW powinienes wiedziec ze ten model nie ma drzwi zachodzacych na dach .. no chyba ze nie wiesz ..

 

co do wad jeszcze to dodal bym jakosc skory w polskorzanych fotelach tzw. sportsitze - jest tragiczna ..

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam na jakość skóry nie narzekam (chociaż na fotelu kierowcy po przeszło 250tyś.km trochę sie zniszczyła) Co do jakości wykonania to tez nie mam zastrzeżeń (nie wiem może w sedanach jest gorzej). Korozja- rzeczywiście tylne nadkola troszke atakuje, ale to newralgiczny punkt w BMW nie tylko E36 poza tym miejscem w autach bezwypadkowych nie powinno z nią być problemu. O zawieszeniu juz pisałem , że trochę twarde-no ale taka jest specyfika tego samochodu (jak dla mnie za twarde i planuje przesiadke na "5" :mrgreen: ), ale za to przyjemność pokonywania zakrętów jest nie do opisania. Miejsca z tyłu rzeczywiście nie za wiele, ale w E30 było pod tym względem duzo gorzej.

PS. Panowie PAX PAX między chrzescijany :D

Pozdrawiam Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale krytykujenie te E36 :( jakbym nie mial i sie zastanawial nad kupnem, to w tej chwili bym chyba zrezygnowal...wnetrze nie jest zle, wszystko jest pod reka, nic nie trzeszczy...mam sedana, jest akuratnie miejsca z tylu, moze w coupe jest mniej, ale to przeciez jest coupe...a zawieszenie musi byc twardsze, zeby pokonywac kazdy zakret z bananaem na twarzy :). Mimo, ze mam 318, to nie jest to dla mnie wolny i mulowaty samochod.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady E36 QP:

- to nie cabrio :)

- duzo zjechanych w Polsce (to dla kupujacych)

- idiotyczne mocowanie boczkow (jak sie nie wie jak to jest zamocowane podczas pierwszego sicagania mozna latwo cos sobie pourywac)

- BMW jezdza jako tako dopiero od 2.8 w gore

- silnik 1.6 i zwykle 1.8i to pomylka w E36

- auto bez ma pakietu wyglada w 2006 roku zabytkowo (nie ma sie co oszukiwac)

- i ostatnie najwazniejsze - kup sobie BMW (szczegolnie qp lub cabrio) kazdy ci bedzie zazdroscil.... dla niektorych zaleta , dla mnie juz powoli wada.Mam dosc chlopaczkow napadajacych mnie i pytajacych "jaki silnik?" (zwykle sarkastycznie odpowiadam za 1.4:). Dodatkowo denerwujace jest to ze ci przylepiaja obcy gapie "mafioza" , dresa i chama, nie wazne jak kulturalnie bys na drodze sie nie zachowywal.

 

Tyle ... poza tym kocham to auto, ale mam wrazenie ze w Polsce to akurat jakos "specjalniej" sie Beemki niz inne auta traktuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wadą w tym aucie jest dla mnie przednie zawieszenie ....bardzo wrażliwe na jakość naszych pseudo dróg,niby proste w budowie a awaryjne.osobiście mam 320coupe i moc niby 150km ale jakoś tego nie czuć....a zapomniałbym 5 bieg mógłby być o dłuższum przełożeniu...bo jadąc z wyższymi prędkościami silnik cały czas wyje na bardzo wysokich obr.reszta jest ok jak na 13letnie auto nawet super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ostatnie najwazniejsze - kup sobie BMW (szczegolnie qp lub cabrio) kazdy ci bedzie zazdroscil.... dla niektorych zaleta , dla mnie juz powoli wada.Mam dosc chlopaczkow napadajacych mnie i pytajacych "jaki silnik?" (zwykle sarkastycznie odpowiadam za 1.4. Dodatkowo denerwujace jest to ze ci przylepiaja obcy gapie "mafioza" , dresa i chama, nie wazne jak kulturalnie bys na drodze sie nie zachowywal.

 

chyba troszke przesadziles,to nie jest jakis unikat,teraz to juz na mase tego jezdzi , ja w sumie pochodze ,,z prowincji" ale jeszcze nikt za bardzo sie tak nie palowal nad moim autem(za wyjatkiem kilku blachar :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wczesniej e30, teraz e36 coupe i własnie to auto sprawia ze serce bije szybciej po wsiadnięciu do niego. to co pisał dixi 2 strony wczesniej to troche bełkot :duh: , mam porównanie i oba auta są pełne klimatu i esencji tego co jest najlepsze w bmw.

 

strasznie mnie wkurzyl :x tamten post i zwlaszcza opinia osoby ktora pisze jakiekolwiek porowanie tych aut nie bedac nigdy ich wlascicielem...

(chyba; tak wnioskuje)

 

sorki za ot

 

jeszcze jedno niech posiadacze sedanow nie pisza w tym temacie bo dla mnie sedan i coupe to całkiem inne auta począwszy od 3cm nizszego dachu po to jak sie czuje w kabinie sedana a coupe...

Jedyną dobrą rzeczą w przednim napędzie jest to ze gdy cofasz masz napęd na tył !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.