Skocz do zawartości

[DIESLE] Diagnostyka filtrów DPF


aaben

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bo być może chemia za krótko działa. Filtr dostanie kilka strzałów wody z detergentem i wypłucze ten luźny syf a przyklejonego popiołu nawet nie drgnie.


Ale jakbym chciał kupić nowy DPF to zabierają najpierw stary i płacę dodatkowo 7,5 tysiąca? Przecież to 1/3 wartości E90 :|

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7808739-filtr-czastek-stalych/vA602040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie,

pacjent E60 2006r 250tys nalotu oryginalny napewno auto od 1 właściciela. Silnik 2,5d 177KM. Z autem przez ostatnie 70tys km odkąd je mam było git. Ale się zaczęło z DPF. Pierwsza sprawa przybyło około 1l oleju (poszła ropa) Robię krótkie odcinki 20km nie stoję w korkach ale jazda podmiejska z zatrzymywaniem się do sklepu etc. Termostaty są ok wymienione na OEM BMW poza tym auto nagrzewa się do 90st i trzyma na trasie czasem spadnie do 88st. Ale jest błąd zbyt częstej regeneracji 4667 oraz błąd sondy lambda. Dodatkowo 3 świece są padnięte (mam zamiar je wymienić w najbliższych dniach). Co do tej pory zrobiłem to spuszczenie części oleju i dolanie świeżego wiem nie jest to poprawne ale chce najpierw mieć pewność że nie będzie powtórki tym bardziej, że na tym oleju zrobiłem 4000km... 

Uruchomiłem wypalanie dpf z isty i oleju póki co nie przybywa zrobiłem pewnie z 1000km od tamtego momentu. Niestety błąd częstego wypełnia ciągle jest. Ciśnienie na jałowym 25mbar. Jak się wypali spadnie do 16mbar. Końcówki są czyste można jeść. Martwi mnie że sporo już popiołu ma dpf według btool 77g a z drugiej strony dystans do wymiany dpf 93k km (chyba nierealne). Sadza niby się wypala. Średni dystans regeneracji według tool 424km. Ostatnio na trasie 300km jak auto nagrzane było uruchomiłem procedurę z btool i od regeneracji było przejechane ponad 220km. Problem w tym, że tylko jak osiągnie parametry wypalania regeneracja zaplanowana robi się zaznaczona i on ciągle się chce wyplać. Czy tak powinno być? W ISTA procedura wypalania DDE requested.

Z jednej strony wyprałabym go tylko nie wiem czy przy tym przebiegu on nadal będzie sprawny. A zamienniki ponoć nie są wcale super. Ogólnie poza błędem wypalania częstego auto ma moc jeździ normalnie. Teraz jeszcze ograniczyłem egr i wydaje mi się, że sadza wolniej przybiera. Tak patrząc po śrubach itd to ten dpf nigdy wyjmowany nie był. Jak auto nagrzane to słychać, że próbuje wypalać inna praca itd. W komputerze temperatura spalin dochodzi nawet do 670st... Czy możliwe, że przy tym przebiegu DPF umiera? Dodam, że auto było przez poprzedniego właściciela eksploatowane 90% w mieście.

Jeszcze jedna kwestia jak szło paliwo do oleju to zdziwiło mnie spalanie ponad 10l w mieście. Od momentu wypalenia z komputera spalanie mialem na trasie z ciężką nogą prędkości 160-200 non stop 7,2l/100 po mieście mam teraz 7,6-7,8l/100.

 

Wrzucam jeszcze korekty wtrysków z btool:

-0,25 1 cylinder
-0,48 2 cylinder
-0,77 3 cylinder
-0,47 4 cylinder
1,53  5 cylinder
0,47 6 cylinder

Ktoś czyścił we własnym zakresie i może coś podpowiedzieć?

Co ewentualnie jeszcze sprawdzić? 

Co sądzicie i chipowaniu tego silnika? (Rozmyślam nad wycięciem i programem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem f30 z silnikiem 318d n47t 143km mam problem z dpf wypala się co średnio 60km.Zauważyłem że na zapłonie czujnik ciśnienia spalin dpf pokazuję nieraz na minusie i to sporo a innym razem na plusie nawet 14 .Aito ma 320tyś przebiegu ale według dokumentów dpf był wymieniany przy przebiegu ok 250tyś.Czy to przez ten czujnik jest tak częste wypalanie.Nie wypala do końca zostaje 20% sadzy i przerywa wypalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.