Skocz do zawartości

F34 335d xDrive bez koloru :)


GR

Rekomendowane odpowiedzi

...żebyś Ty wiedział co ja tu miałem z 14 latkiem, który dobre pół roku pytał mnie prawie codziennie czy sprawdzam aukcje w USA i tłumaczył, że można kupić Quadrifoglio, pojeździć rok\dwa i sprzedać bez straty :mrgreen:

 

Mając taką Włoszkę nie przejmujesz się utratą wartości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajna ta buda F34 przejechalbym sie taka , szkoda ze w F30 nie bylo takiego bagaznika ze otwiera sie razem z szybą to by znacznie latwiej bylo bagaznik zaladowac no i pewnie wygodniej się wsiada do Gt :D

Program bez ic mozesz sam wrzucic ,zawsze dojdzie Ci te 70koni a to czuć, spalanie to samo a auto elastyczniejsze bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Możemy próbować sie złapać ;)


Na szybko aktualizacja. Ze sklepu BMW Connected - RTTI i BMW Online na okoliczność promocji ;) nie wiem, ale lubię ten gadżet, choć pożytek z tego praktycznie zerowy, jedynie oko cieszy ;)


20201127_222925.jpg


Zwłaszcza, że na rok wpadło mi to za darmo ;) chyba mieli mocno obciążony serwer, bo tak sklep działał, że udało mi się za to dwa razy zapłacić kartą, a zakup i tak nie został zrealizowany... na infolinii potwierdzone, że zakup nieudany, a kasa na koncie zablokowana. Trzecia płatność inną kartą, efekt ten sam. Sympatyczny konsultant stwierdził, że skoro tak, to bardzo przeprasza i włącza mi to za darmo w ramach rekompensaty :)


20201128_175304.jpg


No i przyszła zima, czas przymknąć oko ;) aż ciężko uwierzyć, że to 18 cali... ;)

Na zdjęciu nie widać, ale jak skończyłem zmieniać, to zaczął pruszyć śnieg, choć też ciężko przychodzi mi nazywanie tego śniegiem... ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Auto piękne na żywo , a na program i xHP nie muszę Cię chyba wiele namawiac ;) Black Friday, Mikołajki, Gwiazdka - okazji jest dużo żeby zrobić sobie prezent :twisted:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program tak ale xhp to bym akurat olal bo koszt duzy cos kolo 1000 a skrzynia 8biegowa i tak na tyle szybko zasuwa ze różnice ciezko wyczuc poza tym ze np. widac na ktorym biegu sie jedzie i limiter nm zdjety z gory. Mam xhp stg3, przy samym programie musle mozesz sobie to spokojnie odpuscic ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Auto piękne na żywo , a na program i xHP nie muszę Cię chyba wiele namawiac ;) Black Friday, Mikołajki, Gwiazdka - okazji jest dużo żeby zrobić sobie prezent :twisted:

Dzięki ;) i nie kuś :mrgreen:

 

Program tak ale xhp to bym akurat olal bo koszt duzy cos kolo 1000 a skrzynia 8biegowa i tak na tyle szybko zasuwa ze różnice ciezko wyczuc poza tym ze np. widac na ktorym biegu sie jedzie i limiter nm zdjety z gory. Mam xhp stg3, przy samym programie musle mozesz sobie to spokojnie odpuscic ;)

No to mi teraz narobiłeś :mrgreen: czytałem, że skrzynia zmienia się w SMG :wink: :mrgreen: a Ty tu, że różnicy nie czuć ;)

Może faktycznie przy takim grubym przyroście jak u Ciebie nie czuć\jest pomijalne? u nas na forum nawet piszą, że zdecydowanie na plus... Ale faktycznie, jeśli mam być szczery, to kwota mnie trochę powstrzymuje...

Koszt chyba jest właśnie coś koło 1000zł, a jak chcieć robić samemu, to licencja plus mapy w obecnej promocji ~1150zl. Plus, że można sobie zmieniać stage 1-3 plus powrót do oryginału. Pytanie czy ktokolwiek się bawi później w zmiany, czy jeździ na jednym ustawieniu (zgaduję stage 2 lub 3).

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GR


Cześć. Na początku gratuluję fajnego auta i wszystkich przemyślanych dodatków i modyfikacji. Ja dziś stoję przed wyborem: konfigurowana nowa trójka touring (G21) albo stokowa 3GT. Auto na 4 lata na 3-os rodziny. Dzieciak już wyrósł z wózka ale może przez te kolejne 4 lata rodzina się znów powiększy :D Nie wozimy psa a rowery na dachu. Auto głównie używane w dużym mieście + weekendowe wypady i wakacyjne wyjazdy. Około 20 tys. rocznie. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Dla mnie 3GT vs. Touring to ogromna przewaga pod względem ilości miejsca (tył i bagażnik) na korzyść 3GT. Jeśli chodzi o wygląd to dla mnie jest ok ale tylko z pewnymi dodatkami które go wzbogacają, np. pakiet M Sport i duże felgi, 18' lub 19' tak jak u Ciebie. Z drugiej strony na niekorzyść 3GT działa jednak lekko "przestarzałe" wnętrze i technologie vs. G21. Nowa trójka zarówno wewnątrz jaki na zewnątrz wygląda bardzo ładnie.I tu jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń i komentarzy w tym zakresie. Jak w codziennym użytkowaniu to wszystko się sprawdza ? Czy masz takie odczucie że wnętrze lekko "trąci myszką" ? Jak auto się sprawuje w codziennym użytkowaniu: trakcja, przyczepność, stabilność, komfort ? Nie pytam o osiągi tj. przyspieszenie, max. prędkość. Czy gdybyś miał dziś wybierać auto to wybrałbyś ponownie 3GT czy np. 3 Touring ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dzięki ;)


Sprawa jest dość prosta, bez zagłębiania się. Gdybym wybierał między nowymi autami, to oczywiście nowa seria. Nie ma nad czym gdybać, bo wszystko przemawia za nią - wygląd zewn\wewn, nowsze rozwiązania, na późniejszej odsprzedaży kończąc.

Musi Ci tylko pasować nadwozie typu touring. Mnie ono do końca nie podchodzi (tak, jak zwykłe SUVy), ale też nie mówię mu zdecydowanego nie. Ale wybierając nowe, w tym zestawieniu wygrałoby dla mnie G21.

Co do samej GT, to zalety użytkowe sam wymieniłeś. To ile miejsca mają moje chłopaki, jest w dalszej podróży nie do przecenienia. Ale moi są już o wiele starsi ;)

Czy trąci myszką? Z małą navi, podstawowymi zegarami, zwykłą tapicerką - być może. Moja ratuje się wyposażeniem plus zmiana ramki i strerownika klimy na LCI, listewki do ambilight. I ta w sumie też będzie trącić myszką, ale jak będziesz bezpośrednio porównywał z G20. Jeżdżąc na codzień nie ma jeszcze wrażenia auta z poprzedniej epoki.

Z wad z codziennego użytkowania - promień skrętu. G21 musi mieć mniejszy, choć nie sprawdzałem. Za to wsiadanie, wysiadanie, podjazd pod krawężniki (dlatego nie obniżę ;) E46 wszędzie muszę parkować tyłem ;) ) - jest po prostu wygodniej.

Trakcja, stabilność - jak to przy BMW i xDrive ;) dla mnie mogłaby latać trochę bokiem ;) Ciężko w normalnej jeździe wytrącić na tyle, żeby się przestraszyć.

Wspomagacze działają. Ostatnio pisałem, że przez przypadek testowałem jeden.

Komfort jest spory, ale ja mam adaptacyjne zawieszenie. W trybie comfort, przy jeździe pod utratę prawka, jest, jak dla mnie, za miękko. Za bardzo czuję bryłę i boczny wiatr, ale w trybie sport jest OK. A nawet być może mogłoby być sztywniej, ale nie narzekam.


PS.

Ja na Twoim miejscu patrzyłbym na G20. Piękna linia, miejsca tyle samo co G21, jedno małe dziecko się zmieści ;) no chyba, że koniecznością jest przewóz towarów :D

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Będę za tydzień lub dwa w okolicach, podjade specjalnie F30z xhp stage 3 przejedziesz sie i sam ocenisz czy nie warto :) Ja mam w każdym aucie w ktorym sie da, i osobiscie nawet moja zona nie wyobraza sobie juz jezdzic na seryjnym sofcie - ale jak wspomniałem najlepiej zebys sam ocenil organoleptycznie

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik 340i po modach z XHP stg3 powiem tak:

-skrzynia 8hp to nie jest zmulony stary ZF ale sama w sobie zmienia pieknie biegi więc co do samej szybkości zmiany biegów pewnie coś tam jest szybciej ale czuć tego wg mnie nie czuć, dopiero po pomiarach 100-200 jakaś tam drobna różnica jest

-po wgraniu xhp stg3 zniesiony był limit Nm (wczesniej była blokada do 650Nm, teraz na mocniejszej mapie jest 750Nm)

-fajna sprawa że widac na którym biegu się jedzie czyli D1, S1 itd. a na sport+ nie zrzuci biegu zanim nie zmienie tego łopatką


Mi głównie chodziło o limit Nm. Pozostałe bajery czy są warte 1000 zł ? Kwestia oceny ale nie nastawiaj się że nagle skrzynia zacznie niewiadomo jak szybciej zmieniać biegi bo nie bedzie, seryjna już jest szybka. Przynajmniej w 340i była, a czy w 335d jest to samo to nie wiem bo nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)


Sprawa jest dość prosta, bez zagłębiania się. Gdybym wybierał między nowymi autami, to oczywiście nowa seria. Nie ma nad czym gdybać, bo wszystko przemawia za nią - wygląd zewn\wewn, nowsze rozwiązania, na późniejszej odsprzedaży kończąc.

Musi Ci tylko pasować nadwozie typu touring. Mnie ono do końca nie podchodzi (tak, jak zwykłe SUVy), ale też nie mówię mu zdecydowanego nie. Ale wybierając nowe, w tym zestawieniu wygrałoby dla mnie G21.

Co do samej GT, to zalety użytkowe sam wymieniłeś. To ile miejsca mają moje chłopaki, jest w dalszej podróży nie do przecenienia. Ale moi są już o wiele starsi ;)

Czy trąci myszką? Z małą navi, podstawowymi zegarami, zwykłą tapicerką - być może. Moja ratuje się wyposażeniem plus zmiana ramki i strerownika klimy na LCI, listewki do ambilight. I ta w sumie też będzie trącić myszką, ale jak będziesz bezpośrednio porównywał z G20. Jeżdżąc na codzień nie ma jeszcze wrażenia auta z poprzedniej epoki.

Z wad z codziennego użytkowania - promień skrętu. G21 musi mieć mniejszy, choć nie sprawdzałem. Za to wsiadanie, wysiadanie, podjazd pod krawężniki (dlatego nie obniżę ;) E46 wszędzie muszę parkować tyłem ;) ) - jest po prostu wygodniej.

Trakcja, stabilność - jak to przy BMW i xDrive ;) dla mnie mogłaby latać trochę bokiem ;) Ciężko w normalnej jeździe wytrącić na tyle, żeby się przestraszyć.

Wspomagacze działają. Ostatnio pisałem, że przez przypadek testowałem jeden.

Komfort jest spory, ale ja mam adaptacyjne zawieszenie. W trybie comfort, przy jeździe pod utratę prawka, jest, jak dla mnie, za miękko. Za bardzo czuję bryłę i boczny wiatr, ale w trybie sport jest OK. A nawet być może mogłoby być sztywniej, ale nie narzekam.


PS.

Ja na Twoim miejscu patrzyłbym na G20. Piękna linia, miejsca tyle samo co G21, jedno małe dziecko się zmieści ;) no chyba, że koniecznością jest przewóz towarów :D

 

@GR

Wielkie dzięki za konkretną i rzeczową odpowiedź. Przemyślałem temat, pogadałem jeszcze z dilerem i jednak idę w nowe. Tylko że rozum podpowiada G21 a emocje każą wybrać G20...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Będę za tydzień lub dwa w okolicach, podjade specjalnie F30z xhp stage 3 przejedziesz sie i sam ocenisz czy nie warto :)

Zapraszam ;)

 

Kwestia oceny ale nie nastawiaj się że nagle skrzynia zacznie niewiadomo jak szybciej zmieniać biegi bo nie bedzie, seryjna już jest szybka. Przynajmniej w 340i była, a czy w 335d jest to samo to nie wiem bo nie jeździłem.

W moim odczuciu jest szybka, ale wiesz jak to jest ;) człowiek za dużo forum czyta :mrgreen:

 

Tylko że rozum podpowiada G21 a emocje każą wybrać G20...

Nie chcę namawiać do złego, ale... :mrgreen:

Będziesz wiózł na raz głęboki wózek i wanienkę do kąpieli? ;) Nie? A nawet jeśli - na klubowy zlot spakowaliśmy się tak jeszcze do E36 coupe ;) nie mówię, że to mega wygoda, ale da się. Pod namiot na dwa tygodnie też E46 coupe się spakowała ;)

To tak półżartem, bo wiadomo, że jak więcej miejsca to łatwiej i wygodniej. Ale jak jest go mniej, to zabiera się mniej i się okazuje, że niczego nie brakuje ;)

No chyba, że serio potrzebujesz tego miejsca w bagażniku. G21 też jest kozackie w swojej klasie :cool2:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Przyziemna aktualizacja


20201201_115216.md.jpg


Mam nadzieję, że przy okazji mechanik odnajdzie co nadal hałasuje w przednim zawieszeniu, bo teraz przy minusowych temperaturach wyraźniej i dłużej słychać.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę za tydzień lub dwa w okolicach, podjade specjalnie F30z xhp stage 3 przejedziesz sie i sam ocenisz czy nie warto :)

Zapraszam ;)

 

Kwestia oceny ale nie nastawiaj się że nagle skrzynia zacznie niewiadomo jak szybciej zmieniać biegi bo nie bedzie, seryjna już jest szybka. Przynajmniej w 340i była, a czy w 335d jest to samo to nie wiem bo nie jeździłem.

W moim odczuciu jest szybka, ale wiesz jak to jest ;) człowiek za dużo forum czyta :mrgreen:

 

Tylko że rozum podpowiada G21 a emocje każą wybrać G20...

Nie chcę namawiać do złego, ale... :mrgreen:

Będziesz wiózł na raz głęboki wózek i wanienkę do kąpieli? ;) Nie? A nawet jeśli - na klubowy zlot spakowaliśmy się tak jeszcze do E36 coupe ;) nie mówię, że to mega wygoda, ale da się. Pod namiot na dwa tygodnie też E46 coupe się spakowała ;)

To tak półżartem, bo wiadomo, że jak więcej miejsca to łatwiej i wygodniej. Ale jak jest go mniej, to zabiera się mniej i się okazuje, że niczego nie brakuje ;)

No chyba, że serio potrzebujesz tego miejsca w bagażniku. G21 też jest kozackie w swojej klasie :cool2:

 

@GR


Pełna zgoda. Im mniej miejsca w aucie tym lepiej "optymalizujesz" ilość bagaży których najczęściej zabieramy za dużo. Pamiętam pierwszy wyjazd na wakacje z 3-miesięcznym dzieckiem. W Insignii hatchback wyglądaliśmy jak cygański tabor upchany bo dach - bo przecież wszystko będzie potrzebne. Ale teraz jak potrzebujesz przewieźć coś naprawdę dużego to pożyczasz vana. A na wakacje montujesz box na dach i załatwione. Ale tak jak piszesz to G21 jest także dla mnie cały czas po prostu ładnym i zgrabnym jak na kombi autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kiedyś bez dzieci, z żonką objechaliśmy kawał Chorwacji w M3 E46. Z namiotem, własnym wyżywieniem, czyli zabrane jeszcze stolik, dwa krzesełka i butla z palnikiem do gotowania obiadków na campingu. Tak jak lubię. I dało się :D
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dylemat ;) na pocieszenie - wielu pewnie Ci go zazdrości ;)

 

Fakt że trudno to nazwać poważnym, życiowym dylematem. Ot, taka przyjemna wątpliwość co wybrać gdzie każda z opcji jest zwyczajnie spoko. Ja za to z „zazdrością” :D przeglądam niektóre grube konfiguracje tutejszych forumowiczów. U mnie to nie będzie jakiś szczyt. Ot taki rozsądny wybór w ramach dostępnych możliwości na początek przygody z marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bez dzieci, z żonką objechaliśmy kawał Chorwacji w M3 E46. Z namiotem, własnym wyżywieniem, czyli zabrane jeszcze stolik, dwa krzesełka i butla z palnikiem do gotowania obiadków na campingu. Tak jak lubię. I dało się :D

 

@bart 328

Też mi się marzy powrót, choć na chwilę, do tych czasów. Teraz mam bardzo duże kombi i nie rozumiem jak to możliwe że nawet w nim brakuje czasami miejsca :?: Sposobem na to będzie zatem przesiadka do mniejszego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kiedyś bez dzieci, z żonką objechaliśmy kawał Chorwacji w M3 E46. Z namiotem, własnym wyżywieniem, czyli zabrane jeszcze stolik, dwa krzesełka i butla z palnikiem do gotowania obiadków na campingu. Tak jak lubię. I dało się :D

Z jednym dzieckiem jeżdziliśmy pod namiot w każde wakacje ;) dopiero jak się urodziło drugie, to kupiłem przyczepę ;)

Jedno i drugie kempingowanie ma swoje wady i zalety ;) na południu Europy nie tak istotne, w Polsce pogoda na urlopie wiadomo jak zawsze jest, przynajmniej w połowie jego czasu :mrgreen:

Fakt jest taki, że w ten sposób najlepiej odpoczywamy. Ale trzeba to lubić :)

 

Masz dylemat ;) na pocieszenie - wielu pewnie Ci go zazdrości ;)

 

Fakt że trudno to nazwać poważnym, życiowym dylematem. Ot, taka przyjemna wątpliwość co wybrać gdzie każda z opcji jest zwyczajnie spoko. Ja za to z „zazdrością” :D przeglądam niektóre grube konfiguracje tutejszych forumowiczów. U mnie to nie będzie jakiś szczyt. Ot taki rozsądny wybór w ramach dostępnych możliwości na początek przygody z marką.

Wybierasz dla siebie, proste ;)

Nie mniej jednak, niektóre konfiguracje wyczerpują temat :mrgreen: i to też jest fajne :cool2:

 

Teraz mam bardzo duże kombi i nie rozumiem jak to możliwe że nawet w nim brakuje czasami miejsca :?:

Mówiłem tak o strychu wprowadzając się do domu :mrgreen: :mrgreen: teraz bokiem przechodzę obok E46 w garażu :mrgreen: :mrgreen:

Edytowane przez GR

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Mam nadzieję, że przy okazji mechanik odnajdzie co nadal hałasuje w przednim zawieszeniu, bo teraz przy minusowych temperaturach wyraźniej i dłużej słychać.

Olej zmieniony, no i jednak słuch mam jeszcze dobry. Wywalona tuleja w wahaczu z lewej strony, z prawej łożysko koła. Mam nadzieję, że po wymianie będzie już całkowita cisza :)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu

Taka zima... szkoda, że młodemu nie bardzo mogę zarwać szkołę i lecieć na deskę...

W zeszłym roku z feriami idealnie trafiliśmy w warunki.


20200214_120330.jpg


A tymczasem, po ogarnięciu zawieszenia (teraz już tylko słyszę to, o czym pisali, że jest właściwe dla adaptacyjnego), wyskoczyła akcja serwisowa na chłodniczkę spalin.

W środę wizyta w Bawaria Janki.

Edytowane przez GR

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Auto w Bawarii, chłodnica spalin do wymiany. Auto ma 96kkm przebiegu.

Na szczęście mają taką na półce, więc wyjadę już z nową, taki fart na dziś ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.