Skocz do zawartości

[E60] Klimatyzacja nie działa


Szmero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, samochód stał 3 tygodnie, przed postojem klimatyzacja dzialała bez problemu, aktualnie sprawa wygląda tak że klimatyzacja nie działa, sprężarka się załącza lecz bardziej dmucha gorącym niż dałbym nawiew na max gorące, czyli jednym słowem leci wrzatek na klimie, przy odpaleniu obroty są wyższe lecz po chwili spadają do normalnych, na stronę pasażera leci nieco chłodniejsze. Ktoś coś może poradzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie czynnika to podstawa...

Nie wiem jaką sprężarkę posiadasz tzn ze sprzęgłem elektromagnetycznym czy przeciążeniowym.

Jeżeli tą pierwszą to przybraku czynnika sprzęgło nie załaczy się = brak klimatyzacji.

Ale jeżeli masz wersję ze sprzęgiełkiem przeciązeniowym to pamiętaj, że jazda bez czynnika spowoduje zatarcie sprężarki

Tutaj różnice:

http://www.elstock.dk/da/shop/product/51-0010

http://www.elstock.dk/da/shop/product/51-0244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W mojej e61 po nabiciu jakoś 2 miesiące trochę chłodziło, później miałem tak, że mimo iż wiatrak nawiewu chodził to nie chłodził, nie czuć było przepływu powietrza, tylko delikatnie lecące gorące powietrze niezależnie od ustawień wiatraka. Szukanie wycieków nic nie dało. Skończyło się na wymianie sprężarki, sprzęgła, osuszacza i jakichś zaworkach klimatyzacji (tak mam na FV) czy coś w ten deseń co mechanik zrobił, bo wiedział, że w e60 to jest problemem z doświadczenia. W lutym zrobione i póki co nadal działa jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.