Skocz do zawartości

Awaria regulacji zasięgu świateł oraz nie gasnący ring


NorbasF30X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Kupilem BMW F30 320d x drive, i lewy ring świeci jakby słabiej, dodam że auto jest powypadkowe. Oprócz tego świeci się awaria regulacji zasięgu świateł, a po wyłączeniu samochoduni świateł, lewy ring nie gaśnie. Wyłącza się dopiero po kilku minutach od zamknięcia pojazdu. Dodam że gdy otwieram samochód najpierw zapala się prawy, a po chwili lewy ring. Światła regulują wysokośc normalnie, w czym może tkwić problem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Cześć,

Odgrzebie trochę stary temat, żeby nie zaczynać nowego.


Dotyczy F31.


Mam taki problem: wczoraj pierwszy raz od jakiegoś czasu jechałem w nocy poza miasto, czyli drogą bez świateł ulicznych.

Co mnie bardzo zdziwiło, standardowe światła mijania oświetlały mi drogę tylko na jakieś, strzelam może 5 metrów. W każdym bądź razie uniemożliwiało to jakąkolwiek szybszą jazdę. Długie światła działały normalnie.


I teraz tak się zastanawiam - tydzień temu wymieniałem rozrząd (z wyjmowaniem skrzyni biegów i chyba przednia oś?? albo coś pomyliłem). Z jednej strony jest to mało logiczne, ale czy przy takiej naprawie jest możliwe, że w jakiś sposób mechanik przypadkowo naruszył ustawienia świateł? Linia świateł jest równa dla obu reflektorów.


Nie mam akurat u siebie tego pokrętła po lewej stronie, którego się używa jak np. tył jest obciążony, więc zastanawiam się, czy można samemu jakoś to ustawić/zresetować czy jednak trzeba udać się do ASO/mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjedź tam gdzie robiłeś rozrząd i zapytaj, czy ruszali coś przy czujnikach regulacji świateł albo ich instalacji chyba, że sam dasz radę tam zajrzeć. A jak nie są ruszone, to bez podłączenia komputera chyba się nie obędzie.

Jeśli masz xdrive, to z tego co się orientuję przy wymianie rozrządu bez wyjmowania silnika jest więcej rozkręcania przy przedniej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.