Skocz do zawartości

[E60] M57 Nie odpala po wymianie słupka - Błąd 4B90


monek100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim 3.0d. Wymieniałem słupek bo stary nie nadawał się do remontu :) Po złożeniu wszystkiego w końcu przyszła próba odpalenia. i co? I nie odpala.

Kręci ładnie ale silnik pracuje tylko jak psikam mu plakiem w dolot, choć i tak nie ma wtedy żadnej reakcji na gaz. Jak przestanę psikać to momentalnie staje... Błędy na komputerze jakie pokazuje to

Stałe błędy:

4B90- Monitorowanie ciśnienia szyny- ciśnienie szyby zbyt niskie podczas rozruchu

Wywala też błędy świec żarowych 1,2,3,4,6


Czasami, ale nie zawsze wywali też błąd:

4600- Monitorowanie ciśnienia szyny, odchyłka ciśnienia

4630- Monitorowanie ciśnienia szyny, odchyłka ciśnienia

4587- Ogrzewanie filtra paliwa


Słupek zamontowałem razem z pompą CR od sprzedawcy, żeby nie przekładać.


Pompa pod siedzeniem działa, pompuje ładnie. Co może być przyczyną? Bo już tracę pomysły...

Moje 3 opcje to:

-Uszkodzony czujnik w listwie wtryskowej (wcześniej nie było żadnego problemu)

-Uszkodzona pompa CR

-Uszkodzone wtryskiwacze (w jednym z nich przy demontażu odkręciłem cewkę i mechanik mówił mi że nadaje się już do kalibracji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej będzie sprawdzić,czy wtrysk nie leje i stąd strata ciśnienia na listwie.

Odłącz pierwszy wtryskiwacz i odpalaj silnik.jeśli nie odpali to następny odpinaj .W jednym czasie może być podczas odpalania odpięty tylko jeden wtryskiwacz.

Jakie masz ciśnienie na listwie podczas rozruchu?


Tak zgadza się po odkręceniu cewki trzeba ustawiać dawkę na wtryskiwaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odpowietrzania ukladu cr( odkręcić regulator wydatku na pompie cr i zobacz czy syknie powietrze) ale wątpię żeby pomogło jak zdejmowales cewkę pewnie wtrysk rozkalibrowany i daje na przelew i nie mozna zbudowac ciśnienia wymaganego do rozruchu
Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.