Skocz do zawartości

BMW f10 brak nawigacji w menu


daniel0515

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,jak w temacie mam pytanko.Bmw f10 2010r fabrycznie nie było nawigacji ,zakupiłem więc nowy unit CIC oczywiście z funkcją nawigacji ( patrząc na tyl nowego CIC jest dodatkowo 2 kostki wiecej) po zakodowaniu do auta ,nawigacji nie ma ,czy jest mozliwosc dokodowania jej by pojawila się w menu ? Modyfikuje się to w vechicle list order ? Oryginalnie radio było standardowe ,chcialbym zapytac tez do czego służą dodatkowe 2 kostki ,jedna byc morze to antena navi ,ale druga ? Jedna jest zielona a druga ,jakby pomarańczowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niezbędny jest emulator lub zakup FSC, aby dopisać navi do auta. Bez tego nie uruchomisz nawigacji.

Do FA trzeba dodać 606 w przy navi business (tak jest zapewne w Twoim przypadku), lub 609 przy navi professional.

Jesteś pewny, że kupiłeś odpowiednią jednostkę?

Do anteny GPS powinno być gniazdo w kolorze niebieskim.

Gniazdo zielone to USB w schowku przed pasażerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z całym szacunkiem, ale chyba nie bardzo masz pojęcie o temacie i szczerze wątpię, żebyś sam ogarnął temat.

Jeszcze raz zapytam: robisz to na emulatorze czy kodach FSC?

W E-sys'ie trzeba edytować FA, dodać odpowiedni kod wyposażenia, oraz zakodować jednostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli kodowałeś już ten nowy moduł to po ptakach, emulator nie pomoże gdyż nr VIN z auta wpisał się do navi.

Nawigacja jest na szaro bo brakuje aktywacji FSC. Jesli brakuje to źle zakodowana.

Lepiej zakupić aktywacje lub poprosic kolegów ze wschodu za nie wielkie pieniadze (~350zł) ogarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Vin w jednostce cic czy nbt czy każdej innej nie zmieni się poprzez kodowanie.Po co ma prosić ruskich o pomoc,skoro tutaj może ją dostać.Te czasy już minęły :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,jak w temacie mam pytanko.Bmw f10 2010r fabrycznie nie było nawigacji ,zakupiłem więc nowy unit CIC oczywiście z funkcją nawigacji ( patrząc na tyl nowego CIC jest dodatkowo 2 kostki wiecej) po zakodowaniu do auta ,nawigacji nie ma ,czy jest mozliwosc dokodowania jej by pojawila się w menu ? Modyfikuje się to w vechicle list order ? Oryginalnie radio było standardowe ,chcialbym zapytac tez do czego służą dodatkowe 2 kostki ,jedna byc morze to antena navi ,ale druga ? Jedna jest zielona a druga ,jakby pomarańczowa.

Mogę zrobić zdalnie, potrzebujesz tylko kabel enet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vin w jednostce cic czy nbt czy każdej innej nie zmieni się poprzez kodowanie.Po co ma prosić ruskich o pomoc,skoro tutaj może ją dostać.Te czasy już minęły :D

Vin zmienia się przy kodowaniu modułu kolego. Tylko FSC pomoże w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie masz racji,vin w jednostkach HU nie zmienisz kodowaniem w innych owszem.

Dziwne, bo w CIC tak robilem by odblokowac internet za pomoca vinu auta z taka opcja i aktywna usluga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.