Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na stronie bmw-recall-toll status VIN zmienił się na zamknięty, do tej pory był otwarty. Może to oznacza, ze problem z modułem audio został nareszcie rozwiązany i coś się ruszy. Może dostali jakaś dostawę tych modułów i montują… U dealera status jest od półtora miesiąca 165…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na stronie bmw-recall-toll status VIN zmienił się na zamknięty, do tej pory był otwarty. Może to oznacza, ze problem z modułem audio został nareszcie rozwiązany i coś się ruszy. Może dostali jakaś dostawę tych modułów i montują… U dealera status jest od półtora miesiąca 165…

 

A kiedy rozmawiałeś z dealerem? bo jak 165, to równie dobrze może być jeszcze w Stanach... :duh:

Moja produkcja była 3 dni po Twojej, cały czas status jest open... Daj proszę znać jak się coś dowiesz u swojego dealera.

Właśnie wchodzę w 11 miesięc czekania na auto :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wieści dla czekających na samochód. Chyba w tym roku coś się odblokowało, gdyż w moim przypadku X5 45e:


zamówienie 09.2021

grudzień - rezygnacja z Harman Kardon

produkcja 19.01.2022

w Bremerhaven 24.02.2022 - kod 181 - czeka na doposażenie

W Kleszczowie 18.03.2022

samochód u dealera 24.03.2022

odbiór samochodu - marzec 2022


Niestety diesel X5 40d z analogicznym wyposażeniem jaki zamówił kolega, również w 09.2021 - jeszcze nie wszedł do produkcji.

 

Udało się odbiór samochodu j.w. 31 marca 2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy podając nr zamówienia,nr VIN tylko mój opiekun z salonu BMW udzieli mi informacji o statusie pojazdu czy można to uzyskać u innego pracownika salonu? Pytam bo dostaję mdłości jak przychodzi do kontaktu z moim handlowcem i czuję na odległość jak gość mnie zlewa :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie również Colourlock Soft. Używałem do dakoty, teraz używam do nappy.

Jako ciekawotka - raz postanowiłem użyć Colourlock-a do wyczyszczenia mocniejszego zabrudzenia na kanapie w domu i załatwiłem skórę.

 

Trochę odkopuję, ale ma pytanie:

Który dokładnie środek do skóry w x5? Chodzi o Vernasce.


https://sklep.colourlock.pl/zestaw-colourlock-do-pielegnacji-mebli-skorzanych-czyszczenie-skory-gladkiej/


https://sklep.colourlock.pl/zestaw-soft-do-czyszczenia-tapicerki-samochodowej-i-mebli-colourlock/


Przepraszam jeżeli głupie pytanie, ale nie widzę różnicy między tymi zestawami które są w linkach wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dealerem jestem w stałym kontakcie. Mówi, ze auto jest jeszcze niestety w USA… Może po zmianie statusu VIN na zamknięty wreszcie wypłynie. Jak cos ustalę dam znać.

 

Łooo to moje na pewno też :/ masakra. Czyli jeszcze pewnie z 2 miesiące lekko :/ Informuj, ciekawy jestem jak pójdzie, oby szybciej.

 

Panowie,czy podając nr zamówienia,nr VIN tylko mój opiekun z salonu BMW udzieli mi informacji o statusie pojazdu czy można to uzyskać u innego pracownika salonu? Pytam bo dostaję mdłości jak przychodzi do kontaktu z moim handlowcem i czuję na odległość jak gość mnie zlewa :mad2:

 

podając VIN, podając numer zamówienia, każdy może sprawdzić, pytanie czy będzie chciał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dealerem jestem w stałym kontakcie. Mówi, ze auto jest jeszcze niestety w USA… Może po zmianie statusu VIN na zamknięty wreszcie wypłynie. Jak cos ustalę dam znać.

 

cześć, a jak można sprawdzić czy VIN jest otwarty czy zamknięty ?

na bimmer.work widzę, że mój samochód po roku od złożenia zamówienia (15.03.2021) został w końcu wyprodukowany 10.03.2022r, ale nic nie pisze o otwartym VIN :|


rozumiem również, że status czy płynie lub na jakim etapie transportu jest obecnie można sprawdzić tylko u dealera?



.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie również Colourlock Soft. Używałem do dakoty, teraz używam do nappy.

Jako ciekawotka - raz postanowiłem użyć Colourlock-a do wyczyszczenia mocniejszego zabrudzenia na kanapie w domu i załatwiłem skórę.

 

Trochę odkopuję, ale ma pytanie:

Który dokładnie środek do skóry w x5? Chodzi o Vernasce.


https://sklep.colourlock.pl/zestaw-colourlock-do-pielegnacji-mebli-skorzanych-czyszczenie-skory-gladkiej/


https://sklep.colourlock.pl/zestaw-soft-do-czyszczenia-tapicerki-samochodowej-i-mebli-colourlock/


Przepraszam jeżeli głupie pytanie, ale nie widzę różnicy między tymi zestawami które są w linkach wyżej.

 

Ja chcesz do auta to zestaw nr 2 .

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie również Colourlock Soft. Używałem do dakoty, teraz używam do nappy.

Jako ciekawotka - raz postanowiłem użyć Colourlock-a do wyczyszczenia mocniejszego zabrudzenia na kanapie w domu i załatwiłem skórę.

 

Trochę odkopuję, ale ma pytanie:

Który dokładnie środek do skóry w x5? Chodzi o Vernasce.


https://sklep.colourlock.pl/zestaw-colourlock-do-pielegnacji-mebli-skorzanych-czyszczenie-skory-gladkiej/


https://sklep.colourlock.pl/zestaw-soft-do-czyszczenia-tapicerki-samochodowej-i-mebli-colourlock/


Przepraszam jeżeli głupie pytanie, ale nie widzę różnicy między tymi zestawami które są w linkach wyżej.

 

Ja chcesz do auta to zestaw nr 2 .

 


Super, dzięki. A plastiki, ekoskórę na podszybiu czym wycieracie? Zwykła wilgotna szmatka czy coś specjalnego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od dłuższego czasu i polecam Leather Master (polecony przez serwis od znanego producenta mebli, który naprawiał uszkodzoną skórę sofy). Używam do salony i do samochodu. Wcześniej stosowałem Lexol ale po dłuższym czasie zostawia na powierzchni powłokę, która powoduje, że skóra traci swoją miękkość (jeżeli w ogóle możemy o takiej właściwości mówić w przypadku Vernasce). Na sofie z częściowo wymienioną - tą samą skórą mocno czuć różnicę. Można było jeszcze niedawno dostać pojemniki 1 litrowe i wychodziło taniej. Drogie ale dobre i bezpieczne.


https://czyszczenieskory.pl/uniters-maxi-kit-2x250ml (lub Allegro taniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z moim autem wygląda następująco:


- zamówienie 07.09.2021,

- produkcja: 26.02.22,

- dopłynął do Niemiec: 24.03.22,


Status 182 czeka na transport do PL :D

 

Mam informacje od handlowca że, samochód jest już w Kleszczowie i czeka na transport do dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat dostał info, że jego X5 jest w porcie w DE.

Po przeszukaniu VINem na stronce https://www.bmw.co.uk/en/footer/quick-links/bmw-vehicle-recalls.html pokazuje się zielony komunikat There are no open safety related recalls or technical enhancements on this vehicle. Czyli wychodzi na to, że jest kompletna. Miał już ktoś taki komunikat i później mu się zmienił, że auto wymaga doposażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat dostał info, że jego X5 jest w porcie w DE.

Po przeszukaniu VINem na stronce https://www.bmw.co.uk/en/footer/quick-links/bmw-vehicle-recalls.html pokazuje się zielony komunikat There are no open safety related recalls or technical enhancements on this vehicle. Czyli wychodzi na to, że jest kompletna. Miał już ktoś taki komunikat i później mu się zmienił, że auto wymaga doposażenia?

 

Mój odkąd taka informacja wskoczyła stał jeszcze koło miesiąca, a koledzy tu na forum jeszcze dłużej czekali. Podobno na transport, auto gotowe, tylko czeka w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z moim autem wygląda następująco:


- zamówienie 07.09.2021,

- produkcja: 26.02.22,

- dopłynął do Niemiec: 24.03.22,


Status 182 czeka na transport do PL :D

 

Mam informacje od handlowca że, samochód jest już w Kleszczowie i czeka na transport do dealera.

 

Moje auto dzisiaj dotarło do salonu, jeszcze tylko ceramika i odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie info od dealera, ze auto jest już w drodze do Polski i w przyszłym tygodniu będą fakturować. Potem rejestracja i pewnie po Świętach odbiór. Zmawiałem na przełomie października i listopada, a produkcja była 14 lutego.

 

Czyli wychodzi na to, że auto już nie było w USA tydzień temu jak Cię dealer poinformował :)


Ja z kolei dostałem status 181, czyli auto dopłynęło wczoraj do portu, ale ciągle czeka na doposażenie.

pojawił mi się dodatkowy defect code 0065740300, ale bez żadnego opisu. Czy ktoś potrafi to rozszyfrować? Bo dealer nie ma informacji.


produkcja mojego 17 lutego (zamawiałem w maju), ale na pewno nie odbiorę 3 dni po tobie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="januszm"

...

 

Moje auto dzisiaj dotarło do salonu' date=' jeszcze tylko ceramika i odbiór.[/quote]

w salonie robisz ceramikę, ile Cię policzyli?

 

Poniżej cytat z oferty:

"...powłoki ceramicznej WAXOYL ....Preparatami tej firmy wykonujemy zabezpieczenie lakieru, szyb i tapicerki na miejscu w naszym salonie."

Koszt 3000 pln netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie info od dealera, ze auto jest już w drodze do Polski i w przyszłym tygodniu będą fakturować. Potem rejestracja i pewnie po Świętach odbiór. Zmawiałem na przełomie października i listopada, a produkcja była 14 lutego.

 

Czyli wychodzi na to, że auto już nie było w USA tydzień temu jak Cię dealer poinformował :)


Ja z kolei dostałem status 181, czyli auto dopłynęło wczoraj do portu, ale ciągle czeka na doposażenie.

pojawił mi się dodatkowy defect code 0065740300, ale bez żadnego opisu. Czy ktoś potrafi to rozszyfrować? Bo dealer nie ma informacji.




produkcja mojego 17 lutego (zamawiałem w maju), ale na pewno nie odbiorę 3 dni po tobie :(

 



U mojego brata ten sam komunikat. Nie mam pojęcia co oznacza ten kod, na jakie doposażenie musi czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.