Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

auto zamówiłem 09.2021, dostałem informację o tym, że auto zostało wyprodukowane 3 lutego 2022 i ma status:


165- In transit - Plant of Manufacture to Port of Departure - status z dnia 05.02.2022


wg mnie, mówi o transporcie z fabryki do portu i na pewno nie jest jeszcze na statku.

Handlowiec twierdzi, że auto już płynie i niedługo przypłynie do portu w Niemczech.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

047 - brak kwoty

105 - restrykcje - auto wyszlo z produkcji

111 - przyjęty do produkcji

112 - zmiana kompletacji za chwile niemożliwa - auto w systemie produkcyjnym, zmiany konfiguracji niemozliwe

150 - usztywniony- auto w produkcji

160 - zszedł z taśmy - auto w dystrybucji

165 - transport morski

181- oczekiwanie na doposażenie

182 - auto w transporcie (oczekiwanie na transport do Polski)

190 - podjęcie auta przez CAT

193 - wejście na stock CAT(możliwe fakturowanie na dilera)

195 - transport do dilera

198 - na stocku dilera

295 - zarejestrowanie bez retailu

298 - retail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

auto zamówiłem 09.2021, dostałem informację o tym, że auto zostało wyprodukowane 3 lutego 2022 i ma status:


165- In transit - Plant of Manufacture to Port of Departure - status z dnia 05.02.2022


wg mnie, mówi o transporcie z fabryki do portu i na pewno nie jest jeszcze na statku.

Handlowiec twierdzi, że auto już płynie i niedługo przypłynie do portu w Niemczech.

Co o tym myślicie?

 


Handlowiec ma rację.

Zamawiałem już trzy razy G05 i za każdym razem samochód przypływał do Niemiec równo po 4 tygodniach od daty statusu 165.

Inna sprawa jak długo on sobie w tych Niemczech postoi - to już jest loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje G05 zamawiane było 02.2021.Do produkcji weszło

11.2021 Fakt zrezygnowałem tylko z indukcji

Przypłynęło 23.12.2021 do Bremerheven.

Od 02.2022 jest „już” doposażone i czeka na transport do PL

Masakra jakaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X5 mam status 181 - czeka na doposażenie w Niemczech, sprawdziłem po numerze VIN, że brakuje jakiejś z funkcji blutooth.

Czy ktoś wie jak długo na to trzeba czekać?

 


Moja czekała na doposażenie audio 6 tygodni a obecnie czeka na transport do Polski który jest przewidziany na ostatni tydzień marca (czyli po doposażeniu bedzie czekać jeszcze 7 tygodni na transport z Niemiec)


14.12.2021- status 181 po przypłynięciu do Niemiec

04.02.2022 - doposażenie

06.02.2022 - zmiana statusu na 182

30.03.2022 - zaplanowany transport z Niemiec do Kleszczowa.


Można więc podsumować, że samochód jest spowolniony przez doposażenie o około 3,5 miesiąca.

Niektórzy koledzy z tego samego okresu mieli ten okres krótszy o okolo 3 tygodnie ale są też tacy, którzy poczekają dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie w piatek odbiór :lol: M-cars Kraków

prawie 3 miesiace od przypłyniecia do Bremerhaven a ponad 4 miesiace od produkcji

02.11.21 data produkcji

14.12 przypłynął do Niemiec - status 181 czeka na doposażenie

od 14.01 czekał na transport ladowy - status 182

03.03 auto w Kleszczowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te prognozy. Nastawiam się na odbiór na 3 m-ce od dopłynięcia do Niemiec, chociaż dealer obiecuje że to będzie do 2 miesięcy.

Mam nadzieję, że są jeszcze jacyś kierowcy oprócz Ukraińców, co wożą samochody do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu świeży. Zamówiłem X5 na początku listopada 2021, podobno wyprodukowało się 14.02.2022r, ale do chwili obecnej jeszcze nie wypłynęło ze Stanów. Mam numer VIN. Czy ktoś podrzucilby mi linka gdzie mogę sprawdzić aktualny status? Szukałem na forum ale nie mogę znaleźć…. Z gory dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, po wpisaniu VIN na tej stronie:


https://www.bmw.co.uk/en/footer/quick-links/bmw-vehicle-recalls.html


otrzymałem informację:

"There are no open safety related recalls or technical enhancements on this vehicle."

Czy mam rozumieć, że nie ma braków w tym aucie?

 

Auto zamówione 09.2021, wyprodukowane 26.02.2022, status 165, więc podobno jest w transporcie morskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu świeży. Zamówiłem X5 na początku listopada 2021, podobno wyprodukowało się 14.02.2022r, ale do chwili obecnej jeszcze nie wypłynęło ze Stanów. Mam numer VIN. Czy ktoś podrzucilby mi linka gdzie mogę sprawdzić aktualny status? Szukałem na forum ale nie mogę znaleźć…. Z gory dziękuje.

ststus tylko w salonie u handlowca!!! Nie ma mozliwosci samemu sprawdzic statusu!!!! Niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, po wpisaniu VIN na tej stronie:


https://www.bmw.co.uk/en/footer/quick-links/bmw-vehicle-recalls.html


otrzymałem informację:

"There are no open safety related recalls or technical enhancements on this vehicle."

Czy mam rozumieć, że nie ma braków w tym aucie?

 

Auto zamówione 09.2021, wyprodukowane 26.02.2022, status 165, więc podobno jest w transporcie morskim

 

To chyba płynie razem z moim :)

Mój wyprodukowany 03.02.20022, a od 05.02.2022 status 165

Dziwne jest, że statki z CHARLESTON do BREMERHAVEN płyną 17-18 dni, a wszyscy podają 4-6 tygodni. To co jest na brytyjskiej stronie raczej oznacza, że nie ma akcji naprawczych. Chyba, że oznacz to co innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, po wpisaniu VIN na tej stronie:


https://www.bmw.co.uk/en/footer/quick-links/bmw-vehicle-recalls.html


otrzymałem informację:

"There are no open safety related recalls or technical enhancements on this vehicle."

Czy mam rozumieć, że nie ma braków w tym aucie?

 

Auto zamówione 09.2021, wyprodukowane 26.02.2022, status 165, więc podobno jest w transporcie morskim

 

To chyba płynie razem z moim :)

Mój wyprodukowany 03.02.20022, a od 05.02.2022 status 165

Dziwne jest, że statki z CHARLESTON do BREMERHAVEN płyną 17-18 dni, a wszyscy podają 4-6 tygodni. To co jest na brytyjskiej stronie raczej oznacza, że nie ma akcji naprawczych. Chyba, że oznacz to co innego:)

 

Czy bedą akcje naprawcze to okaże się dopiero po dopłynięciu do Bremerhaven - dopiero wtedy nadają ten status jeśli będzie konieczność doposażenia, nie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...


Czy bedą akcje naprawcze to okaże się dopiero po dopłynięciu do Bremerhaven - dopiero wtedy nadają ten status jeśli będzie konieczność doposażenia, nie wcześniej.

 

Nie łudzę się, że nie będzie konieczności doposażenia. Przewiduję odbiór w terminie czerwiec/lipiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...


Czy bedą akcje naprawcze to okaże się dopiero po dopłynięciu do Bremerhaven - dopiero wtedy nadają ten status jeśli będzie konieczność doposażenia, nie wcześniej.

 

Nie łudzę się, że nie będzie konieczności doposażenia. Przewiduję odbiór w terminie czerwiec/lipiec.

 

U mnie widać, że do doposażenia jest moduł audio, auto jest w transporcie. Jak u Ciebie nie widać, może doposażać nie będzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.