Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja się cieszę, że nie upierałem się na wyposażenie dodatkowe (a wrecz odwrotnie, zamawialem bieda-wersje xline). 30d jeżdżę już od prawie roku, a odbierałem 3 miesiące po zamówieniu. Za pół roku będę znowu zamawiał, a sporo z Was ciągle czeka... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Moje X5 zamówione 10.12.2021 r. wyprodukowane 25.01.2022 r. Mam VIN, sprawdziłem czy jakieś braki są i zonk. Nie mam pojęcia gdzie znajdę informację czy jeszcze płynie, czy dopłyną. Nie chce wydzwaniać do opiekunki bo już mu głupio co chwile o coś pytać. Wiem, że okres oczekiwania niektórzy mają bardzo długi. Zrezygnowałem z HK, pneumatyki i laserów. Zobaczyłem informację "9QY - Przygotowanie wspomagania kierowcy II" Co ona oznacza?? i gdzie ewentualnie szukać jaki jest status transportu? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi zdekodować VIN. Produkcja wg tej strony zaczęła się 26.02 (w sobotę), na razie nie widzę rozbieżności w stosunku do zamówienia. Kiedy odbiór, tego nikt nie wie.

 

jesli chodzi o odbiór to jest katastrofa moj wyprodukował sie 2 listopada a od 14.01 ma status 182 i ciagle nie wiadomo kiedy przyjedzie do Polski :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy ,którzy mają już gotowe auta do transportu mieli jakieś braki w wyposażeniu i sprawdzali to na stronce :

https://www.bmw.co.uk/en/footer/quick-links/bmw-vehicle-recalls.html

Pytam,bo nie wiem ,czy sugerować się tym co podaje ww strona czy rzeczywistość jest inna? Moje auto stoi już ponad miesiąc w Niemczech i cały czas czeka na doposażenie w ekran. Jeśli będzie to szło w takim tempie,to samochód wyprodukowany na początku grudnia zeszłego roku, odbiorę w połowie bierzącego :mad2: :mad2: . Szlag mnie trafia.

Właśnie sprawdziłem swój pojazd na stronce i nie ma już żadnego kodu oczekiwania-czyli dobry nius ( wczoraj wieczorem jeszcze był bez ekranu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy ,którzy mają już gotowe auta do transportu mieli jakieś braki w wyposażeniu i sprawdzali to na stronce :

https://www.bmw.co.uk/en/footer/quick-links/bmw-vehicle-recalls.html

Pytam,bo nie wiem ,czy sugerować się tym co podaje ww strona czy rzeczywistość jest inna? Moje auto stoi już ponad miesiąc w Niemczech i cały czas czeka na doposażenie w ekran. Jeśli będzie to szło w takim tempie,to samochód wyprodukowany na początku grudnia zeszłego roku, odbiorę w połowie bierzącego :mad2: :mad2: . Szlag mnie trafia.

tak mielismy braki ja tez czekałem na ekran i jeszcze cos. na doposazenie czekałem od 14 grudnia czyli miesiac a teraz juz prawie 2 miesiace czekam na transport z Niemiec i tez mnie trafia :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tylko gorzej z transportem, bo w dużej mierze za europejski transport odpowiadają kierowcy z Ukrainy. Podziwiam i szanuję tych, którzy wrócili i walczą o swoje, a nam pozostaje cierpliwie czekać :) Chętnie zamieniłbym się z kimś kto ma już VIN, bo u mnie dla auta zamówionego pod koniec zeszłego roku (HK, pneumatyka, hak i inne) nie ma nawet przybliżonej daty produkcji… może wstrzymają produkcję dla Rosji i coś tutaj przyspieszy?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamówiony 06.2021, w październiku rezygnacja z HK i wyprodukował się 10.01.2022, od 21.02.2022 status 182 i czeka w Bremerhaven.... nie wiadomo ile jeszcze zejdzie.

 

Rozumiem ze status 182 to jest gotowy bez zadnych braków?

U mnie handlowiec nie podał mi statusu, tylko stwierdził że jest już w Niemczech i "klika sprowadzenie do Polski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów


Opowiem Wam moją historię, która jest dosyć skomplikowana.

X5 zamówiłem w marcu 2021r u jednego z rzeszowskich dilerów (ten, który ma salon również w Krakowie) . W międzyczasie diler ten zmienił właściciela, mało tego handlowiec który sprzedawał mi auto przeszedł do jeszcze innego dilera BMW w Rzeszowie. Łatwo licząc Rzeszów posiada ich 3. Moje zamówienie zostało przekazane do centrali firmy w Krakowie. Zamówienie zaczynałem od 30d, m-pakiet, pneumatyka, komforty, kamery 360 st, hak i wiele innych ciekawych rzeczy, z których część była i jest w restrykcjach. W międzyczasie zmieniłem silnik na 40d, kolor z białego na tanzanite i kilka innych detali.

Dodam, że dostałem bardzo dobry rabat z "2" z przodu.

Ze 2 razy samochód dostawał termin produkcji ale z niego wylatywał.

I teraz zaczyna się cała istota sprawy: po szybkiej konsultacji z jednym z kolegów z forum dojrzałem do decyzji o rezygnacji z pneumatyki biorąc pod uwagę że to auto się nigdy nie wyprodukuje. 11 lutego piszę do Rzeszowa taką wiadomość i czekamy. Dzwoni do mnie człowiek z tego Rzeszowa 14 lutego i mnie informuje, że nie mogli namierzyć mojego zamówienia po numerze ale znaleźli po nazwie firmy. Co się okazało? Moje zamówienie zostało w listopadzie 2021 skasowane przez Centralę BMW ale diler zrobił na to miejsce kolejne zamówienie na moją konfigurację. Nikt o tym fakcie mnie nie raczył poinformować. :mad2:

Zacznę teraz od złych informacji : diler uwalił mi rabat o połowę chrzaniąc o tym, że jest to nowe zamówienie, z wyższą ceną podstawową zakupu, aktualnym mniejszym rabatem. Generalnie bardzo nieuczciwe podejście ale patrząc na rozbieżność pomiędzy pierwotnym zamówieniem a tym co finalnie było klepnięte po zmianach walka w sądzie nie miałaby sensu. \Zresztą ta umiwa jest tak skonstruowana że diler może wszystko a klient nie może nic.

Przechodząc teraz do dobrych informacji. Gość z BMW mnie informuje że wtedy (czyli 14 lutego) auto jest w drodze z Niemiec do Polski. Mało tego ma wszystko w 100% z mojej konfiguracji - pneumatyka, komforty z wentylacją, hak, kamery, m-pakiet,. Generalnie kosmos.

Po drodze jeszcze została narzucona na mnie jakaś presja, że na rejestrację auta (z załatwieniem leasingu itp) mam 5 dni co mnie mocno wk.... bo diler ma jakieś koszty stockowania i mój uwalony rabat obowiązuje tylko przy takich warunkach.

Przy okazji informacja do mnie że diler się nie obrazi jak z auta zrezygnuje.


Dzisiaj to auto odebrałem. Banan z twarzy nie schodzi.

Gdyby jeszcze cena była taka jak powinna być to już pełnia szczęścia a tak niesmak co do dilera pozostaje (ten z dłuższą nazwą z Krakowa). To tak dla reklamy :lol:

Nie wiem co miało wpływ na to że to auto weszło do produkcji. Najważniejsze, że dzisiejsza noc jest już w garażu u mnie :lol:


Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w tych męczarniach związanych z oczekiwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.