Skocz do zawartości

Za dużo oleju w BMW F30


Dejvvid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem niedawno samochód F30 320d 163km. Oczywiście po zakupie postanowiłem wymienić olej plus komplet filtrów. Oddałem go do mechanika, i po powrocie dostałem również stare filtry plus opakowania oleju. Zaczęlo mnie to zastanawiać dlaczego oba pojemniki oleju (5l i 1l) są puste skoro wyczytałem że do układu wchodzi 5.2l oleju. Po sprawdzeniu na bagnecie, okazuje się że jest sporo ponad maximum oleju, pewnie o te 800 ml. Dzwoniłem do mechanika z pytaniem co i jak. Samochód stał na podnośniku niecałe dwa dni, tak aby zszedł cały stary olej. Według mechanika 6l które jest w samochodzie może zostać i nie muszę się tym przejmować. Teraz pytanie do was - co o tym myślicie? Jest się o co martwić? Zostawić ten nadmiar oleju czy go spuscic do wskazanego max? Dodam że zanim się zorientowałem o stanie oleju, samochód dwa dni jeździł bez żadnych problemów, plam oleju its. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mechanik z niego jak z koziej d... trąba. Producent wyraźnie określił ile max. oleju można wlać tj.5,2l. 6l to znacznie za dużo. Bagnet z miarką min-max też nie bez powodu został w silniku zamontowany.

Niedobór jak i nadmiar oleju może silnikowi zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem film na kanale Yt miłośnicy czterech kółek, na którym gość mówi o zabezpieczeniu w takich sytuacjach. Robi eksperyment o pojemności miski olejowej, twierdząc że można przelać do 2l oleju bez żadnych konsekwencji. Oczywiście chciałbym znać wasze zdanie bo każdy samochód może mieć inaczej. Co myślicie o tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem film na kanale Yt miłośnicy czterech kółek, na którym gość mówi o zabezpieczeniu w takich sytuacjach. Robi eksperyment o pojemności miski olejowej, twierdząc że można przelać do 2l oleju bez żadnych konsekwencji. Oczywiście chciałbym znać wasze zdanie bo każdy samochód może mieć inaczej. Co myślicie o tym?

 


Czerpiesz wiedze od mitomana i pseudo mechanika?

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też mam takiego mechanika co mi zawsze naleje więcej oleju ale mam już przygotowaną dużą strzykawkę z wężykiem do kroplówek i odsysam w domu nadmiar. Mój rekord to 300 ml ale zawsze to robiłem na zupełnie zimnym silniku jak auto odstało godzinę, dwie. Teraz doczytałem, że powinno się mierzyć poziom oleju po kilku minutach od wyłączenia ciepłego silnika i wynik będzie na bagnecie inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też mam takiego mechanika co mi zawsze naleje więcej oleju ale mam już przygotowaną dużą strzykawkę z wężykiem do kroplówek i odsysam w domu nadmiar. Mój rekord to 300 ml ale zawsze to robiłem na zupełnie zimnym silniku jak auto odstało godzinę, dwie. Teraz doczytałem, że powinno się mierzyć poziom oleju po kilku minutach od wyłączenia ciepłego silnika i wynik będzie na bagnecie inny.

 

Skoro musisz zawsze poprawiać mechanika to chyba powinno się zmienić mechanika, a nie kupować strzykawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz zwróciła moja uwagę. Kolor oleju po zrobieniu zaledwie 100km jest czarny na bagnecie. Nie powinien być przezroczysty? W moim poprzednim samochodzie marki Toyota,również w dieslu przez dość długo utrzymywał się kolor przezroczysty oleju po wymianie.

Olej Castrol Edge 5w-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.