Skocz do zawartości

Wycieraczki automatyczne, czujnik deszczu - montaż


Przetyc89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś przerabiał temat dołożenia/ włączenia funkcji automatyczne wycieraczki w F30?? Widze, że na przedniej szybie mam założony czujnik deszczu, natomiast na manetce od wycieraczek nie mam funkcji auto. Tak wygląda moja manetka:

yo37fqexxuvi.jpg

Jestem trochę zdziwiony, że w takim aucie nie ma funkcji AUTO przy wycieraczkach i muszę wachlować ręcznie manetką co chwile, by dostosować ich prędkość. Myślałem, że to standard

Czy ktoś przerabiał temat lub wie jak dołożyć funkcje auto?? Czy wystarczy tylko wymiana manetki na tą z literką "A" i zakodowanie??

Bardzo proszę o pomoc :wink:

Edytowane przez Przetyc89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz obecnie czujnik nasłonecznienia wnętrza. Musisz go wymienić na czujnik deszczu i zmierzchu (używany kosztuje grosze). Manetki nie musisz wymieniać. Po prostu nie będziesz miał tylko diody pokazującej, że włączyłeś automatykę wycieraczek. Wszystko będzie działało.


Musisz też wymienić włącznik świateł na taki z automatyką, czyli identyczny jak masz, tylko musi mieć dodatkową możliwość ustawienia pokrętła na A.


Reszta to kodowanie. Generalnie jedne z bardziej przydatnych funkcji w samochodzie, szczególnie automatyka świateł. Nawiasem mówiąc, jak pierwszy raz przyjechał do mnie klient z F30 bez czujników, to nie mogłem uwierzyć, że to nie jest standard i w ogóle takie egzemplarze wychodzą w fabryki. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo już mi się zaczyna podobać :D No ale jeszcze mam kilka pytań:

1. Wystarczy wypiąć/zdemontować ten czujnik nasłonecznienia i w jego miejsce wpiąć zamontować czujnik deszczu/zmierzchu? Kostki pasują? Nie trzeba wymieniać szyby przedniej??

2. Co do włącznika auto to wyciągam mój włącznik bez auto i podpinam z auto i kostki też będą pasować, nie trzeba ciągnąć dodatkowego kabla??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz obecnie czujnik nasłonecznienia wnętrza. Musisz go wymienić na czujnik deszczu i zmierzchu (używany kosztuje grosze). Manetki nie musisz wymieniać. Po prostu nie będziesz miał tylko diody pokazującej, że włączyłeś automatykę wycieraczek. Wszystko będzie działało.


Musisz też wymienić włącznik świateł na taki z automatyką, czyli identyczny jak masz, tylko musi mieć dodatkową możliwość ustawienia pokrętła na A.


Reszta to kodowanie. Generalnie jedne z bardziej przydatnych funkcji w samochodzie, szczególnie automatyka świateł. Nawiasem mówiąc, jak pierwszy raz przyjechał do mnie klient z F30 bez czujników, to nie mogłem uwierzyć, że to nie jest standard i w ogóle takie egzemplarze wychodzą w fabryki. :))

Super info, jesli sprawdzone, z ta szyba. W seriach e trzeba ja wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Żadnej szyby nie trzeba wymieniać. Tak jak pisałem. Wymiana czujnika i wymiana lub przerobienie włącznika świateł, bo można ściąć taki dzyndzel ograniczający ruch pokrętła i efekt ten sam, bo każdy włącznik świateł tak naprawdę obsługuje automatykę, tylko jest zblokowany żeby nie przekręcił się w lewo z pozycji 0.


Światła w pozycji A się włączają gdy czujnik wykryje zmierzch a nie deszcz. :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że zmierzch to ja wiem (choć tu też bywa różnie , jak z wycieraczkami)

Poruszyłeś temat włącznika świateł i pojawiła się u mnie myśl, że może jakoś światła są sprzężone z czujnikiem deszczu ...w sumie byłoby to logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie świata na auto, gdy zaczyna padać deszcz, wycieraczki włączam na auto. Po kilku ruchach wycieraczek światła same przełączają się z dziennych na mijania.


Nie bardzo rozumiem o czym pisze mmw, że nie trzeba wymieniać manetki.

U mnie, dopóki nie przysicnę na manetce przycisku i nie zapali się lampka automatyczne wycieraczki nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej,

lekko odkopię. Chcę dołożyć do swojego f30 fotochromatyczne lusterko wsteczne plus czujnik deszczu/zmierzchu. Obecnie mam lusterko z pokrętłem i diodą alarmu, oraz pokrętło świateł bez A, oraz manetkę do wycieraczek również bez A. Wersja z fabrycznym xenonem, 2015 przedlift. Pytanie czy jeśli dokupię przełącznik świateł, czujnik deszczu/zmierzchu, plus lusterko fotochromatyczne (rozumiem szukać lusterka fotochromatycznego z diodą do alarmu) to wszystko będzie pasować na zasadzie plug&play ? Czy będzie się to wiązało z ciągnięciem nowych kabli, przerabianiem kotek etc ? Oraz po zamontowaniu będzie trzeba zaprogramować czujnik, czy lusterko również ? Czy poprzez bimmercode jest to do ogarnięcia ?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Nie chcę zakładać nowego tematu ale nie znalazłem nic co rozwiało by moje wątpliwości . Czy w F31 jest opcja domykanie otwartych szyb w czasie deszczu ? Wydaje mi się że kiedyś się domknęły jak padał deszcz a teraz obserwowałem czy się domkną jak pada i nic z tego . Nie wiem czy czegoś nie namieszałem kiedyś chcąc skalibrować czujnik zmierzchu , no chyba że nie ma tej opcji domykania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest taka funkcja do zakodowania teoretycznie, ale ja to próbowałem robić u kilku klientów jako ciekawostkę do sprawdzenia i u nikogo nie działało. Nie wiem powiem szczerze od czego to zależy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka funkcja do zakodowania teoretycznie, ale ja to próbowałem robić u kilku klientów jako ciekawostkę do sprawdzenia i u nikogo nie działało. Nie wiem powiem szczerze od czego to zależy.

No właśnie nawet jestem pewny że kiedyś zostawiłem uchyloną szybę i nie chciało mi się iść do auta jak zaczął kropić deszcz a później okazało się że szyba jest zamknięta więc domykanie jest na bank . Czemu teraz nie domyka nie mam zielonego pojęcia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo jak to jest zakodowane, to masz w menu do włączenia tę funkcję. Tylko, że ja jak to kodowałem, to funkcja się pojawiała, ale była wyszarzona. U Ciebie może akurat to z jakiegoś względu działa. Poszukaj gdzieś w menu, nie pamiętam gdzie to się pojawiało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.