Skocz do zawartości

[e92 325i] Slabo swiecace xenony


domelsnake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Jak w temacie, co ewentualnie moze byc przyczyna?


Czytam na forum ze wypalony odblysnik lub zakurzona soczewka - czy zarowki sie jakos zuzywaja z czasem czy skoro swieci to nie ma sensu jej wymieniac?


Jak ewentualnie wymienic ten odblysnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Słuchaj, może być to odplask lub ksenon albo to i to.....???



Jeśli zależy ci na dobrym świetle w nocy to najlepiej będzie jak sprawdzisz wnętrze lampy ( w razie potrzeby zregeneruj ją ) i wymień na dobre żarówki ksenonowe.


Tego typu tematów jest od zaje.....nia.

Jak poszukasz to dowiesz się , które żarówki są warte zainteresowania.

Edytowane przez Burza1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza1234 - dzieki za odpowiedz.


Zaczne od wymiany zarowek i zobacze jak to wyglada.


Z tego co sie zorientowalem oryginalne zarowki to Osram o barwie 4300K (63217217509).


Ja myslalem o troszke jasniejszej (do 6000K) barwie:


https://www.amazon.co.uk/XENARC-INTENSE-discharge-66140CBI-HCB-duobox/dp/B01N673D1X/ref=sr_1_4?keywords=osram+D1S+bulb&qid=1577961515&sr=8-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=84&t=364388


Myślę , że po wymianie samych żarników zobaczysz różnicę , lecz nie będziesz pewny czy lampa mogłaby świecić jeszcze lepiej.

Po tylu latach użytkowania auta z wnętrzem auta może być różnie....

Nie wiadomo kto ile jeździł na włączonym ksenonie i nie wiadomo jak dbał o szczelność lampy. Nawet jeśli była szczelna to na pewno jakiś tam kurz osiadł. Zostaje wtedy jedna niewiadoma......czy odblask nie jest wypalony??

Mój znajomy w E91 jeździł bez tylnego dekielka. Można sobie wyobrazić co tam w środku się dzieje.

Szwagier , też niedawno kupił E91. Jak się okazało dekielek od jednej lampy miał pourywane zawiasy. Aby trzymał się w miejscu został przyklejony taśmą izolacyjną ,lecz nie dociskał mocno uszczelką do tyłu lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bawiłem sie z reflektorami bo w kupionym aucie ledwie to świeciło

1. Przestrzegam przed wyborem niebieskich . Temperatura barwowa (4000-6500 K) to BARWA czyli spektrum światła a nie intensywność . Im wyższa temperatura tym barwa bardziej niebieska . Może to bajerancko wygląda ale we mgle , deszczu albo (angielskiej) mżawce będziesz miał rozproszenia na kropelkach i będziesz widział ścianę mgły przed sobą . Ja kupiłem 4300 K które są żółtawe ale dobre na takie warunki .

2. Szukaj raczej takich co (nibY) mają +150% brightness . Ja kupiłem D1S OSRAM Night Breaker i robią robotę .

3. Sprawdź regulację ustawienia świateł - czy masz wesję dynamic (skretne) ?

4. Jak wygląda powierzchnia zewnętrzna klosza lampy ? U mnie ktoś regenerował lakierem który teraz złazi i wygląda (i działa) koszmarnie . Powoli (zbyt powoli) zabieram się do samodzielnego odświeżania - papier ścierny + poler + zabezpieczenie - sa zestawy do kupienia

5. Soczewka i odbłyśnik to robota profesjonalna . Lampa jest nierozbieralna - trzeba ciąć a potem kleić do kupy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na soczewce od wewnatrz mozesz miec osad z kurzu itp oraz na odblysniku oraz kloszu od wewnatrz. Niewidoczny z zewnatrz ale uwierz mi tego sie tam uzbiera!

Kiedys to czyscilem i pamietam, ze odzielilem odblysnik od soczewki i wyczyscilem szmatka - xenon nie skretny. Tylko po tym samym zabiegu mialem wiecej swiatla przed autem na fabrycznym philipsie.

Potem zmienilem w kolejnosci na osram CBI oraz Night breaker.

N57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie i odpowiedzi - kupilem juz te z linku i jutro bede sprawdzal.


Xenon nie skretny, gdzie szukac regulacji? Klosz wyglada nie najgorzej - nie ma mleka.


Czy zeby przeczyscic soczewke oraz odblysnik trzeba lampe rozcinac czy da rade tam jakos dojsc po demontazu zarowek?


Czy odblysniki sie regeneuje czy mozna je gdzies kupic nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.