Skocz do zawartości

Zerwana "złodziejka" i jak dobrać nowa


bmw525xd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie: zerwałem złodziejke, chciałem kupić na necie ale tych wzorów jest kilkanaście dość podobnych(kształt podobny do kończynki) , pytałem pobliskich wulkanizatorów i nikt niema. Patrzyłem na złodziejce brak oznaczeń. Jak teraz dobrać nowa by zamówić na necie? Zostaje ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli jest oryginalna to musi być numer na niej i możesz zamówić w ASO online np. tu: https://www.bmwstore.pl/pl/


Ps: Spróbuj dobrać po kształcie jeśli nie widzisz numeru na swojej.


beew4pbjl1ow_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zdjęcie mojej zerwanej,jaki to nr waszym zdaniem https://zapodaj.net/e992fbb8d4a40.jpg.html

Jaki to nr waszym zdaniem? Wysłałem zapytanie na allegro ale koleś powiedział ze w razie niezgodności on nie ponosi odpowiedzialności. Co do nr na złodzieje to nie znalazłem choć to moze dlatego ze jest trochę zmasakrowana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nr masz na adapterze, a nie na śrubie której dałeś zdjęcie. Z boku na adapterze powinien być.

Tez miałem zerwany trzpien adaptera. Pojechałem na serwis i normalnie znaleźli taka końcówkę z katalogu, ale czas oczekiwania 2 tygosnie. Zdecydowałem się na lepsze rozwiązanie.

wywaliłem to gówno i kupiłem starszy zestaw BMW, cos takiego:

https://allegro.pl/oferta/oe-bmw-sruby-zabezpieczajace-mini-r50-r52-r53-r56-7642569311?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_pla_opony_i_felgi&ev_adgr=Opony_i_Felgi&gclid=EAIaIQobChMIp5f1jtGF5gIVxE0YCh0eZQpHEAQYBiABEgJE5vD_BwE


Te zestawy są lepsze. Te co ty masz mają tą "koronę" ze słabszego materiału i dośc łatwo to zerwać. I nie tylko w BMW - przerabiałem to też w VW.

I w obu przypadkach było to zerwane na serwisie / u wulkanizatora.


I to kolejna sprawa - usunąłem totalnie przyczynę problemów.

Mianowicie koła zmieniam sam i zawsze jest to przykręcone z odpowiednim momentem i bez pneumatyka.

Po sezonie nie mam problemu z odkreceniem i ściągnięciem koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego Yarwa, no u mnie z tym charakterem ten problem ze jak juz mi sie to zerwała to musiałem odkręcić tak czy inaczej koło bo guma na przegubie miałem do wymiany wiec wszystkimi znanymi mi sposobami próbowałem to odkręcić i adapter że tak brzydko powiem został zmasakrowany, do tego stopnia ze na nim juz nic nie widać, nawet ciezko juz poznać ze to adapter. Ja już kupiłem zwykle śruby by założyć tylko te 3 kola musze jakoś odkrecic, . Przerabialiśmy tez to w E39;) także idealnym rozwiazaniem bylo by gdzieś pożyczyć na godzinkę zmienić kola i założyć zwykle śruby, postawić dobrą flaszke i podziękować ładnie ;) ale jak trzeba kupić to kupie byle by tego dziadostwo na te śmieszne klucze sie pozbyć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś ci dobrze podpowiadał. Podjedź do ASO.

Bo z tego co rozumiem, zerwałeś złodziejkę, zmasakrowałeś jakoś śrubę na której ją zerwałeś i ściagnąłeś to koło.

I teraz zostały ci 3 koła z jeszcze założonymi śrubami zabezpieczającymi, których nie masz jak odkręcić bo nie masz adaptera.

Tak więc jeśli to był zestaw ori BMW to jedź do ASO.

Bo ASO ma wszystkie adaptery na stanie. Jesli chcesz zamówić to owszem czeka się 2 tygodnie. Ale oni mają wszystkie na stanie na potrzeby serwisowe i ci to mogą od razu odkręcić.

Przynajmniej we Wro w ASO mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak kolega yarwa napisal. przychodzi kolo z pudelkiem a'la czekoladki a w srodku adaptery i dobiera, ktora pasuje, koszt okolo 20zł byl kiedys. nie wiem po co te blokady teraz, jak kazdy moze miec klucz.

alusow nie kradna juz od konca lat 90 tych. moja rada to wykrec te blokady i kup normalne sruby. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.