Skocz do zawartości

Rabaty na nowe X3


Gregonio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Randall miałem f30 30i porobione i średnią około 14 ale krótkie dystanse.

Teraz 340i tyle samo pali.

Wrzucę Post pod koniec lutego tutaj z mailem kontaktowym lub z prośbą o kontakt na priv i fajnie jakby z 5sztuk było.

Finansowanie 114% to jaki sens brania leasingu, chyba że komfort lease bo inaczej to więcej oddasz niż zamortyzujesz...

Pięknie było rok temu hahe leasing że stała rata bez różnicy na wibor wyszedł 104,5%.

Wspolczuje tym co mają zmienna stopę w kilka lat oddać dziadom z 20% ceny auta więcej jak dalej będą stopy podnosić....

 

No wiem a ja mam g01 30i w serii i piszę jak to tutaj wygląda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może najpierw przedstaw się KTO TY , kogo reprezentujesz itd, bo inaczej to prosta droga do OSZUSTWA !!!

 

Dokladnie tak!!!

Zskup za gotówkę produkcja 01.2022

Pisz tutaj nie na priv, jaka firma, jaka fv?!

Napisz dane firmy

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam wolne pytanie. Proszę nie linczować jeżeli wątek został już poruszony (nie udało mi się znaleźć).


Czy przy zakupie klekota w 2022 roku nie obawiacie się utraty wartości w związku z wielką nagonką na elektryki i hybrydy? Rozważam zakup G01 na okres około 6-8 lat, jestem w kropce jeżeli chodzi o silnik. Nie jestem fanem diesli, jednak przy tej budzie 20d lub 30d najbardziej do mnie przemawiają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam wolne pytanie. Proszę nie linczować jeżeli wątek został już poruszony (nie udało mi się znaleźć).


Czy przy zakupie klekota w 2022 roku nie obawiacie się utraty wartości w związku z wielką nagonką na elektryki i hybrydy? Rozważam zakup G01 na okres około 6-8 lat, jestem w kropce jeżeli chodzi o silnik. Nie jestem fanem diesli, jednak przy tej budzie 20d lub 30d najbardziej do mnie przemawiają..

 

Przepisy zakazujące sprzedaż aut spalinowych wchodza w PL bodajże w 2035, wiec za 8 lat jeszcze spokojnie sprzedasz spalinowe auto, realnie myśle, że dopiero bliżej tej daty zacznie się panika jeżeli chodzi o auta elektryczne, których swoją drogą dalej będzie mało na rynku wtórnym.

A co do Twojego wyboru 20d, a 30d to dwa inne auta i dwie inne ceny, do miasta spokojnie 20d starczy, na trasę i mieszany tryb 30d w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam wolne pytanie. Proszę nie linczować jeżeli wątek został już poruszony (nie udało mi się znaleźć).


Czy przy zakupie klekota w 2022 roku nie obawiacie się utraty wartości w związku z wielką nagonką na elektryki i hybrydy? Rozważam zakup G01 na okres około 6-8 lat, jestem w kropce jeżeli chodzi o silnik. Nie jestem fanem diesli, jednak przy tej budzie 20d lub 30d najbardziej do mnie przemawiają..

 

Przepisy zakazujące sprzedaż aut spalinowych wchodza w PL bodajże w 2035, wiec za 8 lat jeszcze spokojnie sprzedasz spalinowe auto, realnie myśle, że dopiero bliżej tej daty zacznie się panika jeżeli chodzi o auta elektryczne, których swoją drogą dalej będzie mało na rynku wtórnym.

A co do Twojego wyboru 20d, a 30d to dwa inne auta i dwie inne ceny, do miasta spokojnie 20d starczy, na trasę i mieszany tryb 30d w sam raz.

 

G01 20d jest mi znana. Odbyłem ostatnio jazdę testową 30d i zauroczyłem się. Jeździłem również 20i oraz 30i, w mojej ocenie te silniki nie pasują. Auto przyspieszało bardzo 'ospale' i liniowo. Ale to temat na inny wątek. Nie będę zaśmiecał.


Obecnie dostałem 7% rabatu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przymierzasz do 30d to policz sobie (swoją konfigurację) jeszcze na M40d - jest sporo lepiej wyposażona na starcie i często dodatkowe opcje są tańsze niż w 30d.

W moim przypadku różnica wyniosła coś koło 15k zł (ale to było w 2019 roku :mrgreen: ), więc się nawet nie zastanawiałem :norty:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie waham się między X3 a Lexusem NX . Wczoraj rozesłałem maile do wszystkich delarów BMW i rabaty były od od 3 do 9 % . I powiem szczerze, że przy konfiguracji za ok 270 tyś liczyłem na wyższy rabat.

Postanowiłem się wstrzymać. Nikt nie ma szklanej kuli i ciężko coś przewidywać, ale ja jednak obstawiam, że przy rosnących stopach procentowych i ogólnej sytuacji na rynku sprzedaż nowych samochodów lekko mówiąc siądzie.

a Wy jak obstawiacie. Czekać na okazje czy zamawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę powolny zmierzch silników spalinowych i to , że X3 ma problemy z trakcją, lexus NX wydaje się być lepszym wyborem bo ma sprawdzony napęd hybrydowy dobrze się prowadzi, nowy model , będzie łatwiej odsprzedać, tylko kwestia ile czasu obecnie trzeba na niego czekać, czy też takie szam.o jak w BMW, rok czekania na samochód i nie wiadomo co tam się dzieje, haos organizacyjny, żadnej rzetelnej informacji tylko zwodzenie klientów, może lexus lepiej traktuje klientów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexus to Toyota i to się dobrze nie prowadzi, zapewniam Cię.

To jest dziadkowóz w pień, przy ostrzejszym skręcie przód ucieka. Masz tu przewagę napędu na przód, czyli prowadzi się mizernie jak każdy samochód średniej klasy, mizernie, ale komfortowo. Jedyna przewaga Lexa to niezawodność, aczkolwiek w to też bym do końca nie wierzył. Jak nie wymagasz za wiele od auta to Lex będzie dobrym wyborem, jak oczekujesz czegoś więcej to niestety nie.

Tak czy siak nie ma idealnych samochodów.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegół, że kolega Karol111xc pisał o X3 M40d, ale wrzucił konfig na X3 30i - to raczej nie będą 2 sztuki M40d :roll:

 

Tu bardziej chodzi o sztukę auta i nawet jakby było 8 aut i każde inne np x3, seria 3,5

To rabat byłby gruby

 


Chętny,też jestem ze Szczecina jakby co :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wrzucę posta w każdej serii z początkiem kwietnia, zobaczymy ilu chętnych się uzbiera.

Zamówienie przez znajomego handlowca w Szczecinie lub Częstochowie.

Kazdy kto będzie zainteresowany wyślę mi na maila specke, ja podeślę do haldowca a dalej już on się będzie kontaktował.

Damy sobie czas na podjęcie decyzji i finalne zamówienie do końca kwietnia. Odbiór o produkcję każdy ustali sobie osobno.

Zobaczymy ile autek się uzbiera i czy większość tylko pusze, czy zamówi, no i finalnie ile uda się ugrać oczek %

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę podzielam opinię kolegi wcześniej co do zmiany cen pojazdów.

Złotówka się umacnia i będzie umacniać się dalej gdyż stopy % idą w górę a Glapiński jasno zaznaczył, że zależy mu na aprecjacji złotego.


Kolejna sprawa jest taka, że na zamówienie czeka się 6-8 miesięcy, to jest bardzo długi czas. Auto odbiera się pod koniec roku czyli teoretycznie auto już będzie stare rocznikowo.

W USA x3 przy mojej konfiguracji na 252 tys zł kosztuje 47 tys dolarów czyli niecałe 200 tys zł.

Doradcy w salonach mówią ciągle to samo, że ceny tylko pójdą w górę, ale to jest naturalne bo zależy im na sprzedaży.


Jedyna opcja to zamówić, zrobić małą zaliczkę i w razie czego zerwać umowę gdyby ceny spadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Prezes NBP pół roku temu raptem twierdził, że podnoszenie stóp byłoby „szkolnym błędem”. Nie wiem czy podkładanie nadziei w zapewnienia tego pana jest wystarczające, aby liczyć na spadek cen w salonach…


BTW, kiedy w ostatnich -nastu latach cenniki BMW spadły? Nawet jak złotówka była wyjątkowo mocna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę posta w każdej serii z początkiem kwietnia, zobaczymy ilu chętnych się uzbiera.

Zamówienie przez znajomego handlowca w Szczecinie lub Częstochowie.

Kazdy kto będzie zainteresowany wyślę mi na maila specke, ja podeślę do haldowca a dalej już on się będzie kontaktował.

Damy sobie czas na podjęcie decyzji i finalne zamówienie do końca kwietnia. Odbiór o produkcję każdy ustali sobie osobno.

Zobaczymy ile autek się uzbiera i czy większość tylko pusze, czy zamówi, no i finalnie ile uda się ugrać oczek %

 

Ja również się dołaczę. Warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wracając do tematu wątku.


Jakie rabaty na nowe X3 udaje się Wam obecnie wyciągnąć? Może uważacie, że lepiej nieco poczekać?

 

U mnie 14% + ceramika, zamówienie z 09.2021. Wg mnie czekanie nie ma sensu, chyba że mówimy o 2025 r. i później, to może coś zacznie wracać do normy. W Europie powstają fabryki microchipów, więc może łańcuchy dostaw się trochę skrócą, ale po pierwsze to nie taka prosta sprawa uruchomić tak zaawansowaną produkcję, po drugie ceny też pewnie będą bardziej Europejskie, więc raczej na rabaty może się to nie przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wracając do tematu wątku.


Jakie rabaty na nowe X3 udaje się Wam obecnie wyciągnąć? Może uważacie, że lepiej nieco poczekać?

 

U mnie 14% + ceramika, zamówienie z 09.2021. Wg mnie czekanie nie ma sensu, chyba że mówimy o 2025 r. i później, to może coś zacznie wracać do normy. W Europie powstają fabryki microchipów, więc może łańcuchy dostaw się trochę skrócą, ale po pierwsze to nie taka prosta sprawa uruchomić tak zaawansowaną produkcję, po drugie ceny też pewnie będą bardziej Europejskie, więc raczej na rabaty może się to nie przełożyć.

 

Szczerze mówiąc bardziej liczę na inne czynniki. Ogólny kryzys gospodarczy, rosnące stopy procentowe = droższe finansowanie aut, słaba opłacalność brania leasingu , a to powinno spowodować spadek popytu . A co innego rządzi rynkiem jak nie popyt i podaż :)

To jest oczywiście moje zdanie, a co będzie to zobaczymy. Auto zawsze jakieś sie kupi... Nie te to inne. Większe ciśnienie miałem z dostawczymi na firmę ( na szczęscie kupione 1,5 roku temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.