Skocz do zawartości

gdzie jest komputer ?


MX

Rekomendowane odpowiedzi

Odrazu sorki za tak błache pytania.. ale jestem laikiem jeżeli chodzi o mechanikie pojazdów.

Zakupiłem BMW 520i (rocznik 1989). W momencie jak go kupiłem paliła sie ostatnia zielona lampka (INSPECTION)... po przejechaniu jakiś 3 tyś km zgasła i zapaliła sie żółta... jakoś po 1000 km zapaliła sie już czerwona... :)

No i podobno chodzi o zrestartowanie komputera ... tak tutaj wyczytałem: http://www.epwik.com.pl/bmw/serwis.htm

Tylko cały problem w tym gdzie w ogóle znajduje sie ten komputer :) szukałem pod maską i nie ma... Wybaczcie jesli kogoś zbulwersuje taka płytka sprawa ale prosze o pomoc, ewentualnie może ktos ma fotke jak to wygląda. No i gdzie go zlokalizować.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tego co wiem to trzeba zewrzec jakies dwa piny we wtyczce (ale to przy e36). Poszukaj na forum ("kasowanie inspekcji"). Pewnie gdzies cos jest. A tak w ogole to lepiej sie tym zajac bo moze sie okazac, ze stary olej lub cos innego spowoduje wieksze koszta niz inspekcja :nienie:

 

pzdr

maciejkiner

http://www.oneclick.pl/bmw/bmw_baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a dokładnie po lewej stronie pomiędzy nadkolem a podszybiem jest złącze diagnostyczne - czarna okrągła puszka zakręcona nakrętką - tam są właśnie te piny do kasowania inspekcji -

 

a sam komputer wtrysku jest znowu po prawej stronie pomiędzy nadkolem a podszybiem - czarna duża skrzynka z pokrywą na czterech wkrętach to już dla ciekawości ...

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer silnika nie ma nic wspólnego z kasowaniem inspekcji itp. (no prawie ...)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.