Skocz do zawartości

dziwne wibracje przy około 120 - przedni dyfer się kończy?


nomad66

Rekomendowane odpowiedzi

ja u siebie wyzbyłem się już drgań podczas jazdy,mianowicie założyłem do siebie na lato felgi z e70 plus nowe opony plus dystanse 2.5cm z centrowaniem z e53 na e70 na każde koło, całość wyważona na wyważarce która wyważa koła na aucie

teraz jeździ idealnie

teraz zostały jeszcze drgania na postoju i buczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Buczenie jest na postoju czy podczas jazdy? Podczas jazdy buczenie z reguły wywołują łożyska - na postoju jeżeli coś buczy postawiłbym na wydech. Napisałeś o drganiach na postoju, masz automat czy manual? Jeżeli masz automat i drgania są na P i N wina leży po stronie poduszek silnik skrzynia. Jeżeli drgania masz na D lub R przyczyna leży w zdaniu napędu (poduszki silnika i skrzyni także do weryfikacji). Drgania przy zdaniu napędy to temat rzeka może powodować to wiele podzespołów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie jest na postoju czy podczas jazdy? Podczas jazdy buczenie z reguły wywołują łożyska - na postoju jeżeli coś buczy postawiłbym na wydech. Napisałeś o drganiach na postoju, masz automat czy manual? Jeżeli masz automat i drgania są na P i N wina leży po stronie poduszek silnik skrzynia. Jeżeli drgania masz na D lub R przyczyna leży w zdaniu napędu (poduszki silnika i skrzyni także do weryfikacji). Drgania przy zdaniu napędy to temat rzeka może powodować to wiele podzespołów.

temat o buczeniu jest oddzielny i jeszcze nikt jeszcze go nie pokonał a dotyka wiele x5

co do drgań na postoju to obstawiam że to konwerter bo poduszki nowe,wtryski sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też buczy. Konwerter zregenerowałem auto ucichło i zrobiło się żwawsze (co do drgań i buczenia bez zmian) drgania na postoju są tylko na D i R nie są jakieś straszne ale w porównaniu do e53 znajomego różnica jest dość spora. Buczenie jest podczas przyśpieszania. W skrzyni (automat) pomijając konwerter jest około 15 (dokładnie nie wiem) łożysk igiełkowych wystarczy że jedno złapie luz i zaczyna nam huczeć. Ciężka sprawa :wink:. Jeżeli będzie trzeba to na piasek skrzynię rozbiorę co do ostatniej śrubki i dojdę do tego co boli moje auto. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany .Teraz do rzeczy w aucie wymieniłem hamulce ,zaciski,piasty,tarcze 2 komplety lepsze i z górnej polki, półosie,podpora wału,amortyzatory z całym zawieszeniem ,drugie kupiłem felgi nowe opony masę in china i to mnie zgubiło, wyważanie 20razy każdy mówił, że opony są ok,wczoraj kupiłem goodyery , mówię ostatnia próba wkoncu radość z jazdy 2 lata walki z wibracjami przez wrrrrr made im China. Ile nerwów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Problem drgań został rozwiązany. Winowajcą wszystkich uszkodzeń był konwerter, skończyło się remontem skrzyni. Wymiana tarcz na siedmiu z dziewięciu koszy, panewka konwertera, dwa łożyska igiełkowe, regeneracja mechatroniki i wymiana elektrozaworu TCC lock-up i elektrozaworu PWM kontroli ciśnienia, wymienione zostały oczywiście wszystkie uszczelnienia skrzyni. Konwerter był trzykrotnie reklamowany powód (sypał opiłkami i drgał). Co do drgań podczas przyśpieszania w przedziale 100-120 km to lekko drży ale z tym już da się żyć. Wszystkie prace wykonywałem sam.

b143de24abc6.jpg

bab15010f635.jpg

48577b3114df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.