Skocz do zawartości

Dlaczego moje auto samo zmnienia kierunek jazdy????


Bete

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc. Mam 318 '91, około roku temu moje autko podczas jazdy delitatnie zmienia kierunek jazdy na prostej drodze!! za to w na dołkach czuje jak mnie dosłownie "przestawia", więc zrobiłem totalny przegląd i wyszło na końcówki wachacza. po wymianie było lepiej ale objawy wróciły. amortyzatory są niezłe, spreżyny też, końcówki sprawdzałem i tez są ok!! co jest?? czy to może luz na maglownicy?? a i jeszcze jedno, jak jade powoli po wybojach to czuje dziwne stuki puki w kierownicy, nic nie słychać tylko czuć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc. Mam 318 '91, około roku temu moje autko podczas jazdy delitatnie zmienia kierunek jazdy na prostej drodze!! za to w na dołkach czuje jak mnie dosłownie "przestawia", więc zrobiłem totalny przegląd i wyszło na końcówki wachacza. po wymianie było lepiej ale objawy wróciły. amortyzatory są niezłe, spreżyny też, końcówki sprawdzałem i tez są ok!! co jest?? czy to może luz na maglownicy?? a i jeszcze jedno, jak jade powoli po wybojach to czuje dziwne stuki puki w kierownicy, nic nie słychać tylko czuć...

 

 

warto by sprawdzić silentbloki [TULEJE GUMOWO METALOWE}wachaczy przednich te mocoane z tyłu do podłużnicy jak są zużyte to auto dziwnie się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem wymieniałem te sworznie na wachaczach kompletnie wraz z tą gumową tuleją, zbierzność też robiłem po tej wymianie. przy hamowaniu na wybojach jest też nie dobrze ale na prostej drodze jest ok. jeśli chodzi o maglownice to jak ją można zregenerować bo kupno drugiej na giełdzie lub szrocie nie wchodzi w gre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem wymieniałem te sworznie na wachaczach kompletnie wraz z tą gumową tuleją, zbierzność też robiłem po tej wymianie. przy hamowaniu na wybojach jest też nie dobrze ale na prostej drodze jest ok. jeśli chodzi o maglownice to jak ją można zregenerować bo kupno drugiej na giełdzie lub szrocie nie wchodzi w gre.

 

a sprawdzałeś zaciski czy jest równa siła chamowania może jeden z nich jest lub się zaciera na prowadnicach lub tłoczysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcówki są ok ale mam nowe bo i tak chce je wymienić, z tymi tulejami to właśnie nie wiem, ostatnio sam sie zastanawiałem, mój znajomy wymieniał w skodzie fabii i stwierdził że u niego są w o 90 stopni przekręcone... zacisków nie sprawdzałem ale to zrobie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opony jakie masz? Chidzi nie tylko o rozmiar (chociaż głównie), ale i o firmę. Uwierz, że różnica jest diametralna między 205, a 225, szczególnie na koleinach i poprzecznych "niedogodnościach".
Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież z maglownicy wychodzą bezpośrednio dwa krótkie drążki do których są przykręcone końcówki i tyle... podobno mogą byc luzy na tulejkach w maglownicy, opony teraz mam 185/65, miałem alu 205 ale sprzedałem jednak na 185 jest lepiej, chce kupić jakieś 17 ale nie będzie dało się jeżdzić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Kornelio - sprawdzilbym drazki kierownicze. Moze byc luz na tzw. jabluszkach. Ja mailem tak, ze w zakretach jakby auto wyjezdzalo z toru jazdy. Mechanik - dobry - stwierdzil luz na wspomnianych jabluszkach, Wymienilem tez sworznie i tuleje - podobnie jak ty. Sprawdz ten luz.

 

Link:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&btnr=32_0630&hg=32&fg=25

 

Sa to te buly elementu 5 i 6 znajdujace sie od strony elementu 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.