Skocz do zawartości

G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Co spowodowało dość radykalną zmianę, po dwóch 18d skok na 30i ?

 

Moje poprzednie 18d były po programach więc bliżej im było do 20. Czemu 30i tym razem?

1. Dzięki polityce rządu Dobrej Zmiany moja sytuacja finansowa poprawiła się na tyle, że wreszcie jak miliony Polek i Polaków mogę myśleć o spełnieniu marzeń motoryzacyjnych :D

2. Wszystkie czterocylindrowe diesle wychodzą z miękką hybrydą, a ja chcę mieć kontrolę nad włączaniem i wyłączaniem silnika. B48 to dobra i sprawdzona konstrukcja, zaraz zostanie zepsuta przez MHEV, a ja nie życzę sobie, żeby BMW na mnie testowało nowe rozwiązania

3. Przy moich przebiegach 12-13 tys. km. rocznie 330i ma akceptowalne spalanie

4. To może być ostatnia szansa na zakup BMW w wersji "kiedyś to kuuuurła było" - RWD z mocnym silnikiem spalinowym

 

pkt 3. w zasadzie w całości odpowiada na moje pytanie, reszta to pierdoły :mrgreen:

30i nie nazwał bym mocnym, lecz idealnie pasującym do tego nadwozia.

Jest (podobno, tego nie udało mi się doświadczyć) oszczędny i wystarczająco się odpycha, a przecież pozostaje jeszcze potencjał modyfikacji.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Auto kupione 150KM w ON. Mam kilkan aut roznych marek w garazu Ale gdyby ktos szukal.auta do 150 tys. Pln z rabatem to na rynku nic lepszego nie ma jak BMW seria 3

Udalo mi sie kupic auto z 2019 z rabatem 32% za 125tys pl

Za taka cene to the best car.

Auto ma automat pakiet bezpieczeństwa pakiet lusterek, hifi, dodatkowe oswietlenie zew i wew, skórzana deska, 2 strefowa klima, podgrzewane przednie siedzenia, android auto Led swiatła i Kolor bialy:)


Testowalem killa aut i powiem seria 3 i 5, X5 to dalej nasze lubiane BMW reszta cos tam brakuje cos z wygladu nie tak. ...


Sam sie zastanawiam jak ktos kupuje Skode za 140 - 150 tys pln jak mozna miec fajne auto premium w tak dopracowajnej ładnej budzie. Jest pod wrażeniem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bylo nowe ze stocku czy demo w tej cenie? Niezla oferta, masz może specyfikacje wyposażenia?


Niestety g21 318i/d na stockach jest jedynie kilka sztuk w golym advantage aka business edition.


Co do alternatyw. Dochodzę do podobnych wniosków przy +- podobnym budżecie.

Dostalem oferte na Octavie kombi 1.5tsi manual za niecale 120k (w wersji z dsg i mild hybrid wyjdzie okolo 125-130k zapewne - nie jest jeszcze dostępna). Dość glośno i brak niezależnego zawieszenia z tyłu.


Ciekawą alternatywa wydaje się A4 - w cenniku mają mniejsze pakiety i latwiej cos wybrac, no ale to FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

318d kupione jako nowe bylo zamowione przez firme na leasing i firma podobno miala ogromne problemy finansowe wiec auto czekalo czekalo az dali na sprzedaz ponownie...

Bylo ich 8 sztuk

Sluchal jesli porownujesz SAMA cene to ok znajdziesz cos ciekawego.


Ja ciagle uwazam ze seria 3 w tym czasie nie ma konkurenta jest the best:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój znajomy rozkminiał temat chyba pół roku, finalnie wybrał v60.

190ps, fwd, 150 tyś po rabacie, automat, dość fajnie wyposażone.

Przyznam, że bardzo ładne i zgrabne auto, też białe :mrgreen:

Bmw odpadło ze względu na małą ilość miejsca, a potrzebował coś dla rodziny 2+2.

Wadą jest limiter max kmh we wszystkich Volvo ustawiony na 180 :mad2:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja miałem xc90 ten nowy model i xc40 CC i się z volva wyleczyłem tyle awarii w autach jeszcze nie miałem a 190KM Volvo vs 190KM BMW to jak 170KM Volvo vs 190KM BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

3 lata z XC60 II generacji, ponad 45k km i jedna mała awaria- zepsuł się czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy. Poza tym absolutnie bezawaryjny, nic nie tłucze, nie stuka, oleju nie trzeba dolewać, nawet jeszcze piór wycieraczek nie zmieniałem :D Także nie wiem skąd te problemy.

Po vinie można sprawdzić, gdzie samochód składany, może te z Chin mają takie problemy?

Przed kupnem 330 testowałem S60 T5. Wiadomo, samochód z domyślnym napędem z przodu i silnikiem poprzecznie nie będzie skręcał jak BMW, ale żeby do przodu jechał jak 330 to trzeba brać T6.

Grube bonusy na Volvo były w sierpniu, reklamowali to jako sprzedaż bez VAT czy coś takiego. Z tego co widziałem były to naprawdę konkurencyjne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
jakie to uczucie posiadać chińskie auto z chińską technologią i jakością pod dom ? :wink:

Chińskie wyprodukowane w Szwecji. Ja zamawiałem to porównywałem z X3 serii F i Volvo wygrało, nowe X3 jeszcze nie było dostępne.

Komfortowe, bezawaryjne auto, trochę tańsze od BMW, mniej „emeryckie” niż Volvo sprzed 10 lat. Aczkolwiek do sportowego charakteru BMW mu brakuje. Natomiast jak ktoś szuka sportowego charakteru, to nie kupuje SUVa tylko sedana albo coupé.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chętnie przejadę sie V60 ale wydaje sie najnudniejsze (i chyba największe) w zestawieniu 3er i A4


Jesli chodzi o wrażenia z jazdy (jesli mozna o tym mowic w przypadku 318i ;) ). W odstępie kilku dni jezdzilem g20 318i i vw arteonem 2.0 tsi 190. W arteonie mocno czuc wielkosc auta i wrazenia z jazdy są gorsze niz w slabszej 3.

RWD, skrzynia zf, zawieszenie oraz waga robi sporą różnice.


Wiem ze auta roznią sie mocno, ale u mnie akurat bagażnik robi dużą róznice.

Brakuje mi następcy 3gt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy rozkminiał temat chyba pół roku, finalnie wybrał v60.

190ps, fwd, 150 tyś po rabacie, automat, dość fajnie wyposażone.

Przyznam, że bardzo ładne i zgrabne auto, też białe :mrgreen:

Bmw odpadło ze względu na małą ilość miejsca, a potrzebował coś dla rodziny 2+2.

Wadą jest limiter max kmh we wszystkich Volvo ustawiony na 180 :mad2:

 

Czym się różni V60 w środku od trójki? Przecież tam jest dokładnie tyle samo miejsca. Sam stałem przed podobnym wyborem dla rodziny 2+2 i wybrałem auto, którym się po prostu lepiej jeździ. Aczkolwiek znam osoby, które wybiorą Volvo ze względu na utożsamianie się z marką czy specyficzny styl wykończenia w środku. Ale nie na miejsce gdzie jest go tyle samo w obić autach tej samej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina 2+2, zestaw toreb pod wymiar Kjust (dwie na kółkach, dwie samolotowe i jedna sportowa), dwa foteliki rowerowe dla dzieci Hamax (pochylane), jeden rower 14" ze zdjętym przednim kołem, kosz wiklinowy z żarciem, to wszystko w sedanie. Dwa duże rowery na dachu. Troche pakowania i fotel ustawiony bezkompromisowo.

Torba sportowa w kabinie za fotelem pasażera, reszta w bagażniku (tak, rower, dwa foteliki, kosz wiklinowy, dwie duże i dwie mniejsze torby, troche rzeczy luzem - kalosze, kurtki przeciwdeszczowe, koc, śpiwór).


Albo zamiast 3 rowerów, 3 deski i para nart.


Jestem bardzo zaskoczony pojemnością nowej trójki. Zawsze musiałem mieć kombi, ale nie w g20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rodzina 2+2, zestaw toreb pod wymiar Kjust (dwie na kółkach, dwie samolotowe i jedna sportowa), dwa foteliki rowerowe dla dzieci Hamax (pochylane), jeden rower 14" ze zdjętym przednim kołem, kosz wiklinowy z żarciem, to wszystko w sedanie. .

zazdroszczę Ci takiej organizacji wyjazdu :) :cool2: ja jestem na etapie kłócenia się z żoną do którego hotelu jedziemy.. nawet gorzej... do którego miasta jedziemy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z XC60 i początkowo nie mogłem familii spakować do g21. Po zakupie dedykowanych toreb o których piszesz problem się w większości rozwiązał. Wracając do meritum i silnika. Jeszcze nigdy nie jeździłem tak efektywnymi 190konikami w ropie. W Volvo D5 było chyba z 220km ale mocno to zamulało jako całość. Oczywiście buda inna ale pomimo wszystko 320d z xdrive jest po prostu idealnym pchaczem dla wszystkich rodzin, które chcą się sprawnie przemieszczać ale bez szaleństw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina 2+2, zestaw toreb pod wymiar Kjust (dwie na kółkach, dwie samolotowe i jedna sportowa), dwa foteliki rowerowe dla dzieci Hamax (pochylane), jeden rower 14" ze zdjętym przednim kołem, kosz wiklinowy z żarciem, to wszystko w sedanie. Dwa duże rowery na dachu. Troche pakowania i fotel ustawiony bezkompromisowo.

Torba sportowa w kabinie za fotelem pasażera, reszta w bagażniku (tak, rower, dwa foteliki, kosz wiklinowy, dwie duże i dwie mniejsze torby, troche rzeczy luzem - kalosze, kurtki przeciwdeszczowe, koc, śpiwór).


Albo zamiast 3 rowerów, 3 deski i para nart.


Jestem bardzo zaskoczony pojemnością nowej trójki. Zawsze musiałem mieć kombi, ale nie w g20.

 

Dziękuje za ten głos, że 3ka nadaje się dla rodziny 2+2 (Jak rozumiem z nieco starszymi dzieciakami)

Jak widzicie przewożenie wózka dziecięcego w g20? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii, ja dopiero szukam mojego BMW i jednym z branych pod uwagę samochodem jest właśnie 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krakus


Ja żonie mowie, że taczkowozem nie bede jezdzil, kupilem torby i mowie - niewazne gdzie, masz nas w to zmiescic hehe. Mimo, że mogę sobie wziac x5 od ojca to nigdy tego nie robie, pali 16 (40i) a jezdzi gorzej :D


Z tym, że też moja żona ma samowolke jesli chodzi o wybór wakacji, terminow itp ;)

Ja musze tylko spakowac bagaże i cieszyć sie z wyjazdu. Polecam mieć na te sprawy wy....ne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja miałem xc90 ten nowy model i xc40 CC i się z volva wyleczyłem tyle awarii w autach jeszcze nie miałem a 190KM Volvo vs 190KM BMW to jak 170KM Volvo vs 190KM BMW

 

Nie miałem okazji jeździć. Warto było by sprawdzić krzywą wykresu. 190ps to 190ps, istotne jest to jaką masę musi poruszyć, w jakim przedziale masz dostępną moc i Nm i jak duży Nm.

Fakt jest jednak taki, że ów znajomy był zachwycony 320d, w kwestii samej jazdy.

 

Plus tym designem volvo tylko przypasuje panom 60+ :roll:

xc40 i xc60 mają tył jak honda CR-V 3. generacji.

 

To już kwestia gustu, mnie osobiście nie pasuje wnętrze Volvo. Natomiast prawda jest taka, że g20 bez Mpacku wygląda nie przymierzając dramatycznie.

v60 z przodu jest dla odmiany już w serii ciekawe.


s/

jakie to uczucie posiadać chińskie auto z chińską technologią i jakością pod dom ? :wink:

 

Uczucie takie, że pasuje, do reszty sprzętów, w tymże domu :mrgreen:

Ja tez chętnie przejadę sie V60 ale wydaje sie najnudniejsze (i chyba największe) w zestawieniu 3er i A4


Jesli chodzi o wrażenia z jazdy (jesli mozna o tym mowic w przypadku 318i ;) ). W odstępie kilku dni jezdzilem g20 318i i vw arteonem 2.0 tsi 190. W arteonie mocno czuc wielkosc auta i wrazenia z jazdy są gorsze niz w slabszej 3.

RWD, skrzynia zf, zawieszenie oraz waga robi sporą różnice.


Wiem ze auta roznią sie mocno, ale u mnie akurat bagażnik robi dużą róznice.

Brakuje mi następcy 3gt.

 

No to albo rybki, albo akwarium, czyli chcesz duże, pakowne i wygodne to nie będzie się prowadziło. To tak jak byś wymagał od rs6, żeby było szybkie na Nurburgringu. Zresztą na prostej też nie jest :wink:

Jednym słowem, może być jak obsługa w jednym ze schronisk, które mnie rozbawiło:

Oferujemy trzy rodzaje usług: dobrze-tanio-szybko

Można wybrać 2 dowolne.

Dobrze i tanio - nie będzie szybko

Dobrze i szybko - nie będzie tanio

Szybko i tanio - nie będzie dobrze :mrgreen:

 

Mój znajomy rozkminiał temat chyba pół roku, finalnie wybrał v60.

190ps, fwd, 150 tyś po rabacie, automat, dość fajnie wyposażone.

Przyznam, że bardzo ładne i zgrabne auto, też białe :mrgreen:

Bmw odpadło ze względu na małą ilość miejsca, a potrzebował coś dla rodziny 2+2.

Wadą jest limiter max kmh we wszystkich Volvo ustawiony na 180 :mad2:

 

Czym się różni V60 w środku od trójki? Przecież tam jest dokładnie tyle samo miejsca. Sam stałem przed podobnym wyborem dla rodziny 2+2 i wybrałem auto, którym się po prostu lepiej jeździ. Aczkolwiek znam osoby, które wybiorą Volvo ze względu na utożsamianie się z marką czy specyficzny styl wykończenia w środku. Ale nie na miejsce gdzie jest go tyle samo w obić autach tej samej klasy.

 

Moje doświadczenia empiryczne podpowiadają mi, że v60 bliżej do Superba.

Duży nie jestem, mam 187, z tyłu w 3er nie doświadczyłem przestrzeni.

 

Rodzina 2+2, zestaw toreb pod wymiar Kjust (dwie na kółkach, dwie samolotowe i jedna sportowa), dwa foteliki rowerowe dla dzieci Hamax (pochylane), jeden rower 14" ze zdjętym przednim kołem, kosz wiklinowy z żarciem, to wszystko w sedanie. .

zazdroszczę Ci takiej organizacji wyjazdu :) :cool2: ja jestem na etapie kłócenia się z żoną do którego hotelu jedziemy.. nawet gorzej... do którego miasta jedziemy :mrgreen:

 

Jeszcze pozostaje ustalić termin :mrgreen:


Osobiście wybrał bym Bmw, natomiast v60 nie można odmówić zalet.

Choć ostatnio podoba mi się również C klasa. Z zewnątrz wolę Mesia, wnętrze Bmw.

Albo iść pod prąd i kupić Golfa R kombi i wk****ć większość właścicieli marek premium, dysponując dużym bagażnikiem :twisted:

Z gustem jest jak z d**ą, każdy ma swoją :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

s/

jakie to uczucie posiadać chińskie auto z chińską technologią i jakością pod dom ? :wink:

 

Uczucie takie, że pasuje, do reszty sprzętów, w tymże domu :mrgreen:

Oppo , Manta i Volvo , i spotkanie z kolegami będzie mijało na udowodnienie im że Oppo jest lepsze od iphona , TV Manta jest lepsze od Sony , a Volvo jest lepsze od BMW :mrgreen:

przepraszam za lekką złośliwość , ale w końcu na forum BMW jesteśmy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s/

jakie to uczucie posiadać chińskie auto z chińską technologią i jakością pod dom ? :wink:

 

Uczucie takie, że pasuje, do reszty sprzętów, w tymże domu :mrgreen:

Oppo , Manta i Volvo , i spotkanie z kolegami będzie mijało na udowodnienie im że Oppo jest lepsze od iphona , TV Manta jest lepsze od Sony , a Volvo jest lepsze od BMW :mrgreen:

przepraszam za lekką złośliwość , ale w końcu na forum BMW jesteśmy :wink:

Jesteś wielki, właśnie się dowiedziałem, że istnieje coś takiego jak Oppo :D

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Skąd przekonanie, że w Volvo więcej chińskiej technologii, niż w BMW? O ile pamiętam, to na wiosnę był problem z dostępnością części Zamiennych do BMW, bo chińskie fabryki stały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.