Skocz do zawartości

Głośniki - nie gra lub gra cicho lewa strona auta


Jacenty1400

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Jak w tytule, próbuję ogarnąć co się dzieje, że nie gra lewa strona głośników w aucie tj. kierowcy gra bardzo cicho, a pasażera z tyłu w cale. Prawa strona auta gra i subbofer w bagażniku także gra - co może być przyczyną?


w aucie jest zestaw HIFI DSP - oryginał


Kupiłem auto z taką usterką.


Aha, czasami jak pierwszy raz odpalam w danym dniu auto mam wrażanie, że przez chwilkę (kilka sekund) grają wszystkie głośniki


Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do wątku...


Miałem zestaw z dużą navi, tuner koło akumulatora, w schowku bagażnika - navi, zmienarka, moduł BT i wzmacniacz (bez DSP).


Zamontowałem radio android i przeprowadziłem kabel do tunera (zgodnie z instrukcją). Wszystko zagrało. Postanowiłem wykastrować samochód ze zbędnego szpeju. Wyjąłem tuner (bo i tak już nic do niego nie było podłączone), navigację, moduł BT, zmieniarkę CD...

Jak odpiąłem wzmacniacz to zniknął głos w głośnikach.


Jak to jest podłączone? Ten wzmacniacz musi zostać czy może trzeba coś w instalacji przerobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstersztyk...

Namotali w tej instalacji jak cholera :-)


To co ten wzmacniacz dostaje na wejście? Sygnał wysokoprądowy? Chińczyk ma wbudowany wzmacniacz, w zasadzie to już może napędzać głośniki. Teraz jak ten sygnał idzie na wejście kolejnego wzmacniacza to jest OK?


Ten oryginalny wzmacniacz coś wzmacnia czy już tylko robi jak zwrotnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora wątku..... Miałem bardzo podobną usterkę a tuner był w moim przypadku dobry, winne były głośniki, a też mam DSP. Ściągnij boczki i podmień głośniki.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziękuję za podpowiedź, zacznę od weryfikacji głośników, następnie będzie końcówka mocy - w związku z tym pytanie czy tą końcówkę w tunerze się naprawia ? czy jednak trzeba szukać sprawnej


Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba cały tuner dać do naprawy, końcówkę się wlutowuje w płytkę (oczywiście nową).

W necie znajdziesz ludzi co to naprawiają.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.