Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk w silniku N52B30 [VIDEO]


Dawid4418

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno kupilem samochod z potwierdzonym przebiegiem 140k z tą przypadłościa i zastanawiam sie co to moze byc. Znalazlem idealnie taki sam dzwiek na filmiku na youtube. Innych objawow nie ma, zadnych dlawien, wszystko pracuje jak nalezy, tylko ten dzwiek.... Wie ktos co to dokladnie jest? Przepraszam jesli jest to cos banalnego albo odpowiedz jest gdzies na wierzchu ale jesli tak to jestem ulomny bo nigdzie nie moglem znaleźć.



video :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująca była dyskusja pod filmem , ale bez rozstrzygnięć .

jednak faktycznie podejrzanym jest pasek wielorowkowy i wszystkie rolki prowadzące oraz napinacz.

Prysnij jakims sprayem na pasek podczas pracy , na jego obie strony/bieżnie po kolei . nie używaj smaru (bo będzie się ślizgał) ani sprayu do pasków (bo będzie się kleił) .

Jesli ucichnie (na dłuższą chwilę) to mamy to !

Dla weryfikacji można zdjąć pasek i uruchomić na chwilę silnik oczekując podobnego efektu .

Wymień pasek , to nie zaszkodzi .

Ale to nie musi przesądzać sprawy , z podobnymi efektami u mnie i tak skończyło się na wymianie rolki albo napinacza w fordowskim V6 .

Do znalezienia winowajcy można użyć stetoskopu z długą rurką - by zwiększyć "rozdzielczość" słuchania .


Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A sprawdziłeś już to co pisaliśmy? Użyłeś stetoskopu? Chcesz żeby Ci ktoś zza monitora napisał rozwiązanie?

Nie rozumiem po co te nerwy, byłem na wyjeździe i samochód przez ten czas stał i właśnie wracam i zamierzam się wziąć za niego. Po prostu grzecznie zapytałem. Dźwięk jest dosyć charakterystyczny więc myślałem ze ktos się spotkał z tym i wtedy w miarę szybko bym rozwiązał ten problem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.