Skocz do zawartości

[E53] jak dbać o panoramę - lepiej zapobiegać niż leczyć


nomad66

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jak powinno się dbać o panoramiczny szyberdach. w moim wypadku wszystko działa (mam odpięta tylną szybę bo się nie rusza, reszta działa).

Gdzie, co i czym smarować by przedłużyć sprawność mechanizmu? Jakieś sprawdzone metody?

Tematy są głównie, że się zepsuła ale o konserwacji nie widzę

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także podłączam się do tematu, w ubiegłym roku miałem naprawioną panoramę i chciałbym wiedzieć np czym smarować prowadnice, czy to jest biały smar ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to aby utrzymać to w dobrej kondycji trzeba zadbać aby tam było czysto i odpowiednio posmarowane. Dokładanie kolejnych warstw smaru zawsze skończy się tym, że zrobi się breja smaru z kurzem, która będzie bardziej przeszkadzać niż pomagać.

Dobrze by było to raz na jakiś czas wyjąć i wyczyścić ale ile z tym zachodu to każdy wie. Psikanie na oślep sprajami raczej nie ma sensu. Zostaje czekać aż znów coś się zepsuje :-(


No może profilaktycznie, dwa razy w sezonie przedmuchać sprężarką, a może trochę syfu usuniemy, może trochę wbijemy głębiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to Panowie podpowiedzcie mi jeszcze jedną rzecz, a mianowicie czym konserwować uszczelki dachu bo nie mam pomysłu - gdy smaruję je silikonem w spreju to przy uchylaniu, skrzeczy jak stara k..... a nic innego mi do głowy nie przychodzi :duh:

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Z naszego doświadczenia polecamy sposoby konserwacji sprawdzone i wykonalne we własnym zakresie:

1. Dbanie o uszczelki szyberdachu - cykliczne mycie ciepłą wodą z mydłem najlepiej neutralnym-szarym - zapobiega to parceniu uszczelek, zmniejsza ryzyko postępującego świstu przy większych prędkościach, konserwuje i uelastycznia uszczelki sprawiając, że lepiej przylegają do siebie i spełniają swoją funkcję.

2. Stosowanie środka zabezpieczająco-konserwującego do uszczelek, aplikowanego sztyftem gąbkowym dokładnie po całej powierzchni uszczelki (środku w sprayu rozpylają substancję również na szyby i karoserię-nie sprawdzają się)

3. Czyszczenie i konserwacja szyn prowadnic dachu panoramicznego. Po całkowitym otwarciu dachu do tyłu, cykliczne czyszczenie szczelin z zanieczyszczeń tj. liści, igieł, kurzu i piachu. Smarowanie środkiem smarnym zalecanym przez BMW 83192157321 Smar RHF 1 do szyberdachu BMW (źródło RealOEM.com)

4. Regularna kontrola zakończeń kanałów odpływowych w swoich autach - wyloty kanałów odpływowych często zatykają się pod wpływem zanieczyszczeń drogowych (odpływy znajdują się pod autem i są zakończone gumową zwężoną wypustką która zapycha się błotem). Zatkany kanał odpływowy nie będzie skutecznie odprowadzał wody co może skutkować zalaniem instalacji elektrycznej, bagażnika, wnęki na koło zapasowe (typowe dla modelu BMW E61)


Pozdrawiamy Panorama BMW Lublin naprawa szyberdachów panoramicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... niewpadł bym raczej aby cyklicznie przemywać wodą z szarym mydłem, ale dzięki za wskazówkę, będzie trzeba się zastosować do zaleceń i ocenić później rezultat.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.