Skocz do zawartości

Webasto BMW e60


Ykhmun

Rekomendowane odpowiedzi

czy inpa kasuje Ci błąd pompki, czy jest on stały (kasujesz, czytasz błedy i nadal jest)?

Błąd jest stały.

Wtedy Tool32 tylko odblokowuje

Spróbuję.

Ale mam pytanie do Ciebie też - jak odłączyć wydech z webasto?

Kupiłem piec razem z wydechem, ale widziałem, że rurka od wydechu była złapana na opaskę zaciskową i tak zostawiłem.


Ciekawostka wczoraj NCS zakodowałem opcję Wasserpumpe była nie aktywna w module IKHA i teraz mam już 2 błędy :D

E71D Botschaft(KCAN: Status Klima SH/ZH Zusatzwasserpumpe, 2EC)

9C77 Zusatzwasserpumpe


Myślałem, że Zusatzwasserpumpe (dodatk. pompa wody) to chodzi o tą przy Webasto, ale jak włączyłem w INPIe do testowania to gorąca była ta pod maską przy podłużnicy - poz. 4 poniżej:

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=NC71-EUR-10-2003-E60-BMW-530d&diagId=64_1358


Może ktoś już coś tam grzebał :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ten piec ma te same numery co twój stary??
Piszę z pamieci, ale wydaje mi się, że jest dokładnie to samo.


Odpaliłem Tool32->moduł SHZH60->hgv_entriegeln i dostałem rezultat: EDIABAS Error 19 : IFH-0009: NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT.

Co teraz...zauważyłem, że funkcja REST nie działa, tzn. wentylator pracuje, ale żadna pompka w tym czasie nie tłoczy więc po chwili dmucha letnie powietrze.

Czy może byc tak hipotetycznie, że jak pompka nie działa to sterownik IKHA mając taką informację nie będzie puszczał sygnału na webasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Brak połączenia z webasto.


Napisz jak z bezpiecznikami, które sprawdzałeś. W schowku nr 20 z tego co widzę.

imageproxy.php?img=https%3A%2F%2Fmotogurumag.com%2Fi%2Fbmw-e39-fuse-box-diagram-gEgkaMc.jpg&key=5d7e026d358023f0232c93a89559191d582a129560ffdcaf0992155343e9fbc1


Według innego nr 2 (chyba w bagażniku jest taki układ przynajmniej w touringu)

post-45256-0-51562100-1452155172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok trochę tu kręcisz raz o pompkach raz o piecu, pompka od rest niema nic wspólnego z Webasto (chyba że w E60 jest inaczej i rest obsługuje też Webasto), napisz na której kostce nie masz napięcia, czynią kostce od pompki czy zasilającej od pieca, cany docierają do piecyka ? Chodzi mi czy jest dobre połączenie czy piny w kostce 6cio pinowej ładnie wyglądają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok trochę tu kręcisz raz o pompkach raz o piecu, pompka od rest niema nic wspólnego z Webasto (chyba że w E60 jest inaczej i rest obsługuje też Webasto), napisz na której kostce nie masz napięcia, czynią kostce od pompki czy zasilającej od pieca, cany docierają do piecyka ? Chodzi mi czy jest dobre połączenie czy piny w kostce 6cio pinowej ładnie wyglądają?
Wiem to chyba wynika z bezradności. Piszę o wszystkim z nadzieją, że ktoś już to przechodził. Z moich pomiarów wynika, że nie ma zasilania ani canów.


Wykaz moich bezpieczników, widze tylko nr 20 w schowku - Standheizung:

https://drive.google.com/open?id=12X6ImuGu5GKi_YmKr5igvTtp2kNnBL5m

https://drive.google.com/open?id=12W4VsKOtT_m6e00GLrOFQ1QTIXdI21mW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli bezpiecznik od pieca masz ok to sprawdź czy przy kostce nie masz przewodu ułamanego oraz czy nie masz plusa czy masy bo bez masy też nie ruszy, cany jakby były nawet ok to bez zasilania z piecem sie nie połączysz, do testu możesz sobie bezpośrednio jakieś przewody puścić do akumulatora od pieca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mnie również dopadł problem z webasto. Blad to 9B29 - brak uruchomienia. Po włączeniu grzania przez idrive webasto włącza się, dmucha zimnym powietrzem i po 5min wylacza. Spaliny przez ten czas wydostaja się z wydechu webasto. Dziś zrobiłem test inpa i wszystkie kontrolki dostępne w teście się zapalają poza jedna - Heating. Dlaczego to cholerstwo nie chce wystartować? W tamtym roku było wszystko ok.


Dodam jeszcze że w teście inpy jest pasek z nazwą "power combusation air fan" z przedzialem 0-100%. Podczas testu pasek osiąga 105% Z wykrzyknikiem.


Edit: zrobiłem też test ista. Według isty test przebiegł pozytywnie, a jednak nie grzeje...


No i wszystkim wesołych świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może być, że palnik już zużyty, przez co jest brak zapłonu. Jaka temperatura na piecu podczas testu? Idzie do góry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Że coś kiedyś działało, nie jest podstawą do dalszego działania.

U mnie w zeszłym roku pompka działała, po lecie postanowiła pójść na emeryturę i co jej zrobisz :mrgreen:


Odpal Webasto i uruchom podgląd parametrów w inpie, tam gdzie masz siłę wiatraka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.