Skocz do zawartości

e60 wymiana radia z czytnikiem navi


plwaw

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuję poradzić się kogoś kto już wymieniał lub zmieniał radio lub navi w swojej e60

mam e60 przedliftową z nawigacją bussines ( navi nie czyta płyt) więc postanowiłem wymienić całe radio z czytnikiem no i mam dylemat

Bo są 3 różne wersje radiaL


1. radio bussines (na jedną płytę)

2. radio professional (na dwie płyty)

3. radio poliftowe (na jedną płytę ale z dodatkowymi przyciskami)


Myślę nad opcją 2 lub 3 i czy bez zmiany wiązek kabli podejdzie radio professional lub od polifta i będzie wszystko działać i czytać płytę od navi ? ( wiem, że ramkę/ dekor będę musiał zmienić)

I czy zmiana radia spowoduje lepszą akustykę dźwiękową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Radio business navigation (poznasz po wejsciu na antene gps z tylu radia jest w kolorze niebieskim) Ze sprawnego ktore kupisz wyjmujesz mechanizm z laserem i wkladasz do swojego starego. Przyjmujac ze wczesniej nawigacja czytala Ci plyty czyli ze poprostu masz nawigacje a nie zwykle radio(nie ma niebieskiego zlacza) - wszystko dziala. Nie musisz kodowac. Jezeli masz zwykle radio a nie nawigacje (z przodu wygladaja tak samo) to po wlozeniu jakiegokolwiek z tych co wymieniles trzeba kodowac.


2.) Trzeba kodowac zmienic ramke i wyswietlacz. Reszta zostaje.


3.) Trzeba kodowac zmienic ramke wyswietlacz (zalezy jaki masz teraz) i panel climatronika. Tez niekoniecznie jesli zaakceptujesz dziury miedzy pokretlami i przyciskami.


Akustyka sie nie zmienia. Niektorzy twierdza ze tak co jest tylko ich subiektywnym odczuciem. Zmiana akustyki to przerobka systemu -glosniki wzmacniacz. Zalezy tez co masz bo sie nie pochwaliles. Stereo, Hi Fi, Logic7..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navigacja business system audio HIFI lipa jak 150 :) model przedliftowy

chciałem naprawić navi (bo nie czyta płyt) i przy okazji coś zrobić aby dźwięk, bas był lepszy w tym aucie, ale nie rozważałem opcji wrzucenia systemu professional bo wiąże się to ze zmianą ekranu i szkoda kasy narazie..

chyba najlepiej będzie kupić po prostu ten sam model radia z navi dla wersji business tylko co z polepszeniem dźwięku ?

Czy można np dokupić jakiś aftermarketowy wzmacniacz car audio, podpiąć go jakoś do auta aby polepszyć bas ?

Bo np muzyka z radia / płyt jest słaba, (kiepski bas względem systemu professional jak w drugiej e60 która ma) ale np puszczona muzyka przez bluetooth z telefonu, gdzie mam equalizer do sterowania poziomem basu i innych tonów to bez problemu tam jestem wstanie polepszyć dźwięk muzyki i basu w aucie i jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E60 koduje sie poziom loudness. Jak masz na 10 to gra fatalnie. Zakresy nastepne to 20, 30, 40, 50. Recznie przestawic mozna na 66 i wtedy jest az za duzo podbicia. Ja mam ustawione na 55 jest ok. Nie ma znaczenia czy busines czy professional a nawet Logic. W kazdym za pomoca ncs Dummy mozesz to zrobic. A jak chcesz wiecej basu to jest kolejna po ustawieniu loudness sztuczka. Na alegro kupujesz glosniki pod fotele od systemu HIFI sa bardzo tanie lub jak sie szarpniesz to od logic7. Oba maja 20cm srednicy co w porownaniu do standardowych 16cm daje lepszy bas. Wyjmujesz stare obudowy z glosnikami 16cm (bo zakladam ze takie masz mimo ze piszesz ze HIFI mylac ze zwyklym stereo. Jezeli sie jednak myle to mnie ustaw do pionu) wkladasz "nowe" z 20cm podpinasz i juz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś się orienuje czy radio business z modelu LCI będzie działać w modelu przedlift też business ?

Porównywałem wejścia i oba radia z tyłu są takie same tylko różnią się frontem

Polift ma więcej przycisków i większy otwór w ramce

Kwestia czy to zadziała bez problemu ?


Jaka jest różnica pomiędzy M-ASK od M-ASK 2 ? (radio przedlift to mask, a polift mask2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem radio mask2 z lci i zostalo zakodowane i dzialalo, niestety po nocy przyciski i regulacja radia nie dziala, mozna tylko regulacja radio z pozycji przyciskow na kierownicy, muzyka gra ale nie mozna wylaczyc radia, gdy podmieniam radio na swoje stare wszystko dziala.

Czy cos moglo sie samoczynnie deaktywowac przez noc lub po uspaniu auta ? Czy poprostu zbieg okolicznosci i awaria samego panelu w radiu z lci ? (Jedyny przyciski jaki dziala w tym od lci to wyjecie plyty )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam chciałem podmienić radio MASK na MASK2 , jednak przy kodowaniu pojawia sie problem zarówno podczas zczytania radia jak i kodowaniu pustym MAN , wyskakuje błąd :


COAPI-2041: Falscher SG-Codierindex A_E65MMI: CODIERINDEX = 0Fh

MASK_E60.C05 CODIERINDEX = 05

COAPI-2041: Falscher SG-Codierindex SG_CODIREN


auto rocznik 2003 ,MASK II mam z 2008, teoretycznie powinno wszystko działać ,nie podmieniałem VIN-u w MASK II bo i bez tego powinno działać , pozostałe moduły ,jaki stare radio koduje bez problemu

--

ogarnięte :)

Edytowane przez coolpw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podepnę się.

Może ktoś ma zapisany oryginalny plik MAN z radia i mógł by mi podesłać?

Trochę się za dużo pobawiłem ustawieniami i teraz nie jestem zadowolony z dźwięku. Niestety kodowanie pustym MAN nie przywraca tego co było...

Jak bym miał oryginalny MAN to bym sobie porównał .

Z góry dzięki


Radio buisnes z nawi przedlift.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie kodowanie pustym MAN powinno przywrócić wszystko jak było, cyba ze dodales jakieś wyposażenie którego nie masz, oczywiście mogę Ci podesłać mój plik, bo też mam buisness przedlift, tylko ze kodowane pod system hifi 676, jak taki masz to spoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E60 koduje sie poziom loudness. Jak masz na 10 to gra fatalnie. Zakresy nastepne to 20, 30, 40, 50. Recznie przestawic mozna na 66 i wtedy jest az za duzo podbicia. Ja mam ustawione na 55 jest ok. Nie ma znaczenia czy busines czy professional a nawet Logic. W kazdym za pomoca ncs Dummy mozesz to zrobic....

 

nie ma nigdzie takiego ustawienia, jakie masz radio?? miałem mask 2003 teraz mam mask2 2009 i nie znalazłem nigdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest jest.

W swojej się tym bawiłem i dlatego prosiłem o oryginalny plik MAN bo przekombinowałem :mrgreen:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem radio mask2 z lci i zostalo zakodowane i dzialalo, niestety po nocy przyciski i regulacja radia nie dziala, mozna tylko regulacja radio z pozycji przyciskow na kierownicy, muzyka gra ale nie mozna wylaczyc radia, gdy podmieniam radio na swoje stare wszystko dziala.

Czy cos moglo sie samoczynnie deaktywowac przez noc lub po uspaniu auta ? Czy poprostu zbieg okolicznosci i awaria samego panelu w radiu z lci ? (Jedyny przyciski jaki dziala w tym od lci to wyjecie plyty )

 


ogarnąłeś to? bo mam tak samo i nie wiem jak się za to zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.